Nevzat Tarhan, Ay animasyonunu gerçek zannedince gündem oldu

Nevzat Tarhan, Ay animasyonunu gerçek zannedince gündem oldu

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın Ay'ın Dünya'ya yakın olması durumunda nasıl görüleceğini gösteren bir animasyonu gerçek gibi paylaşması, sosyal medya kullanıcıları tarafından espri konusu oldu. Ünlü psikiyatrist daha sonra konuyla ilgili ilk tweet'ini silerek yeni mesajında "Özensiz davranmışım" dedi.

Ay'ın Dünyaya ne kadar yakın olduğunu gösteren video, sosyal medyada viral oldu. Fakat gündem olan görüntüler gerçek değil, Ay'ın Dünya'ya Uluslararası Uzay İstasyonu kadar yakın olması durumunda nasıl görüleceğini gösteren bir animasyon.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan, animasyonu gerçek zannederek, "Kuzey Kutbu'nda yılda bir defa olan ay hareketi, yorum sizde ben yüksek Kudret'e ve Düzene hayran kaldım..." notuyla paylaştı.

Paylaşıma gelen yorumlara "Bence hızlandırılmış çekim ve doğru, Kuzey Kutbun şehirlerinde uzun kalanların anlattıklarına uyuyor, beyaz geceleri unutmayalım..." yanıtını veren ünlü psikiyatrist, "Tereddütte olanlar için orijinali burada" diyerek Youtube videosunun ekran görüntüsünü paylaştı.

"ÖZENSİZ DAVRANDIM"

Nevzat Tarhan, daha sonra konuyla ilgili ilk tweet'ini silip yeni yaptığı açıklamada "Arkadaşlar orijinal videoyu buldum, özensiz davranmışım gerçeği çarpıcı yapmak için büyütüp hızlandırmışlar bir animasyon çalışması ama gerçekte bu olay var, bilginize" dedi.

Tarhan, konuyla ilgili bir başka tweet'inde de "Arkadaşlar, 'Sosyal meydanının şerrinden Allah'a sığınırım' deyin. Ne berbat bir mecra, bir hata yapıyorsun, linç kültürü devreye giriyor. Sosyal medyaya düşmek pavyona düşmek gibi, kimin ne tarafa çekeceği belli değil affedersiniz. Argo bir jargon oldu ama mecbur kaldım..." ifadelerini kullandı.

2021-05-30-165849-horz.jpg

NEVZAT TARHAN'IN HAYAT HİKAYESİ

7 Temmuz 1952 tarihinde Amasya'nın Merzifon ilçesinde dünyaya geldi.

1969 yılında Kuleli Askeri Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamladı. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA'da psikiyatri uzmanı oldu.

Erzincan ve Çorlu'da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa'da yardımcı doçent (1988) ve doçent (1990) oldu. Albaylığa (1993) ve profesörlüğe (1996) yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumu'nda bilirkişilik yaptı. Daha sonra kendi isteğiyle emekli oldu.

1998 yılında Memory Center of America'nın Türkiye temsilciliğini aldı.

40'ın üzerinde SCI sınıfı dergilerde olmak üzere ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış 100'ün üzerinde araştırma makalesi bulunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü yaptı. 2006 yılında Türkiye'nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olarak kurulduktan sonra 2017 yılında Türkiye'nin ilk Avrupa'nın ise 2. beyin hastanesi olarak faaliyetlerine devam eden NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Kitapları 1 milyondan fazla sattı.

ÖZEL YAŞAMI

1952 doğumlu olan Nevzat Tarhan, 2021 yılı itibarıyla 69 yaşındadır.

1979-2009 yılları arasında Nermin Tarhan ile evli kaldı. 'Furkan' ve 'Fırat' adlarında iki çocuk babasıdır.

Nevzat Tarhan İngilizce ve Almanca konuşabilmektedir.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da @prof.dr.nevzat.tarhan, Twitter'da @drnevzattarhan, Facebook'ta @Prof.NevzatTarhan kullanıcı adıyla yer almaktadır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN