Saçlarınızı Böyle Tararsanız Genç Görünüyorsunuz! İşte Genç Gösteren Saç Tarama Modelleri

Saçlarınızı Böyle Tararsanız Genç Görünüyorsunuz! İşte Genç Gösteren Saç Tarama Modelleri

Güzelliğimizi ve sağlığımızı doğru uygulanan bakım yöntemleri ile sadece dış görünüşümüzü değiştirmekle kalmayıp hem fiziksel hemde sağlımızı pozitif olarak etkiliyor. Saçlarımızda psikolojik halimizi en net yansıtan unsurlardan birisi. Saçlarımıza gösterdiğimiz özen kendimizi çok daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Buna bağlı saçlarınızı en doğru şekilde nasıl tararsınız? Doğru saç tarama yöntemiyle sizi daha genç göstericek yöntemleri paylaşıyoruz.

Hemen hemen her gün taradığımız saçlarımızı gündelik görev haline getirmiş olabilirsiniz. Fakat saç taramanında doğru ve yanlış yöntemleri olduğunu biliyor musunuz? Saçlarınızı sık sık tararken belkide yararlı olduğunu düşünürken zarar veriyor olabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bir kaç pif nokta ve yöntem ile saçlarınızı doğru bir şekilde tarayarak sağlığınızı ve görünümünü fazlasıyla iyileştireceksiniz.

SAÇ TARAMANIN NELERE FAYDASI VAR?

Araştırmalara göre saçlarımıza tarama işlemi yaparken açtığımızı ve buna bağlı taramanın oldukça önemli olduğu söyleniyor. Saç taramak ne kadar basit bir uygulama olsada birbirlerine dolaşmayan saçlara sahip olmaktan başka yararlarıda var.

SAÇ SAĞLIĞINIZI VE PARLAKLIĞINI GÜÇLENDİRİR

Saç kökünüzde olan yağ bezleri, saç derinizin nemli kalmasına olanak sağlar ve tamamen doğal yağlar üretir. Eğer saçlarınızı doğru bir yöntemle tararsanız üretilen sağlıklı yağlar saçınızın köklerinden uçlarına kadar her yerine nüfus eder ve bütün saçlarınıza doğal bir parlaklık verir.

haber-ici2-002.jpg

SAÇ DERİSİNE MASAJ UYARISI

Saçlarınızı nazik ve güzelce taramak saç derisini uyarır ve masaj işlevi görür. Bu yöntem, kan akışı ile saç büyümesine teşvik eder.

KOPAN SAÇLARDAN ARINMAK

Her gün saçınızdan dökülen 50-100 saç teli normak olarak bilinir. Bu sebeple saçlarınızı günden güne tararken kopan saç tellerinden de arınmış olursunuz.

SAÇLARINIZI HANGİ SIKLIKLA TARAMALISINIZ?

Saçlarınızı çok fazla taramak saç dökülmesini artırabilir. Saç bakım uzmanları bu kadar sık olacak şekilde saç taramaya ihtiyacımızın olmadığını söylüyor. Sadece sabah ve gece olacak şekilde günde iki kez taramanız yeterli olacaktır.

ISLAK SAÇLAR NASIL TARANIR?

Saçlarınızın sağlık olmasını istiyorsanız saç tarama yöntemleriniz oldukça önemli. Neden diye soracak olursanız saçlarınız ıslandığında daha kırılgan bir hale geliyor buna bağlı nazik olacak şekilde özen göstererek çok geniş dişli bir tarak yada ıslak bir fırça kullanarak saçlarınıza nazik davranabilirsiniz.

İlk olarak saçlarınızı uç kısımarından başlarayarak taarayabilirsiniz.
Aşağı yöne doğru tarama işlemi yaparken karışıklıkları nazik davranak giderin. Tarağı saçınızdayken zorlamayın.
Saçınızda düğümlenen saç telleriniz var ise bunu için parmaklarınızı kullanmak daha doğru olacaktır.
Saçlarınız çok fazla karışmışsa durulaması gerekmeyen kremler yada bakım yağı kullanın.
Saç uçlarınızdan saç derinize kadar ulaşın ve tam anlamıyla çözülmüş saölara sahip olana dek onları tarayın.

slak-sac.jpg

KURU SAÇLAR NASIL TARANIR

Kuru saçlarda genelde birbirine karışma ve dolanma gibi sorunu pek çok kez yaşarız. Bu sebeple onlara zarar vermemek için saçlarınızı bölüm bölüm ayırarak taramayı deneyin. Aynı zamanda saçlarınıza tarama işlemine başlarken köklerinizden başlamayı unutmayın.

Saçlarınızı taramak için orta bölümden yada uç kısımlardan bir cm uzakta başlayın. Ardından uçlarına kadar tarama işlemini gerçekleştirin.
Fırçayla başladığınız yerin bir kaç cm yukarısına doğru hareket ettirin ve o kısımda bulunan tüm karışıklık düzelene kadar taramaya devam edelim.
Saç derinize iyice ulaşana kadar tarama işlemine devam edelim ve sonrada saçlarınızın tamamını tarayabilirsiniz.
Genel olarak saçımızdaki hasarların tamamı karışıklığı yok etmeye çalışırken olur. Bu sebepten saçınıza karşı daha nazik ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekiyor.

haber-ici-001.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN