Seda Sayan Soluğu Mahkemede Aldı! 25 Yaş Küçük Sevgilisi İle 2 ay Önce Evlenmişti - KARAR

Seda Sayan Soluğu Mahkemede Aldı! 25 Yaş Küçük Sevgilisi İle 2 ay Önce Evlenmişti - KARAR

59 yaşındaki Seda Sayan 34 yaşındaki sevgilisi Çağlar Ökten ile 2 ay önce evlenmişti. Ünlü sanatçı Seda Sayan yeni eşi nedeniyle sıkıntılı günler yaşadığını dile getirerek avukatı aracılığı ile mahkemeye başvurdu. Şimdi mahkemenin Seda Sayan'ın isteği için karar vermesi bekleniyor.

7'nci evliliğini kendisinden 25 yaş küçük Çağlar Ökten ile yapan ünlü Seda Sayan'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Ünlü sanatçı, evlendikten 2 ay sonra soluğu mahkemeye gidip dava açtı.

Ünlü şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, nisan ayında müzisyen Çağlar Ökten'le Swiss Otel'deki düğünle evlenmişti.

Yedinci kez nikah masasına oturan Seda Sayan, evlendikten 2 ay sonra soluğu mahkemede alıp soyadı davası açtı.

EVLENDİKTEN 2 AY SONRA MAHKEMEYE BAŞVURDU

Seda Sayan, İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak kızlık soyadını kullanmak için dava açtı.
Ünlü şarkıcının isminin nüfus kayıtlarında 'Aysel Gürsaçer' olarak geçtiğinin anlatıldığı dava dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

"Müvekkilim, Çağlar Ökten ile evlendikten sonra nüfus kayıtlarında soyadı 'Gürsaçer Ökten' olarak değişmiştir. Bu da resmi işlemlerde sorun yaratmaktadır. Müvekkilim, işlerinden dolayı kızlık soyadı olan 'Gürsaçer'i kullanmak istemektedir.

seda-sayan-esi.jpg

EŞİNİN ONAYI VAR

Müvekkilin eşi Çağlar Ökten'in de bu konuda rızası vardır. Müvekkilin eşinin soyadı olan 'Ökten'in nüfus kaydından silinmesini istiyoruz. Müvekkilin nüfusta 'Gürsaçer Ökten' olan soyadının düzeltilerek, 'Gürsaçer' olarak kaydedilmesini talep ediyoruz."

seda-sayan.jpg

SEDA SAYAN KİMDİR?

Seda Sayan, gerçek ismiyle Aysel Gürsaçer 30 Aralık 1962 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Şarkıcılık ve oyunculuk kariyerinin ardından televizyon sunuculuğuyla öne çıktı ve başta Sabahların Sultanı Seda Sayan olmak üzere çeşitli programların sunuculuğunu üstlendi.

Seda Sayan, 30 Aralık 1962'de İstanbul, Eyüpsultan'da doğdu. Şarkıcılığa düğün salonlarında başladı. Sonra uvertür olarak küçük gazinolara geçti. Assolist Cemal Coşar ile bir dönem şan çalıştı. Sevgilisi organizatör Turgut Akyüz'ün Stardust kulübünde assolist oldu. Uzun süre "b" sınıfı gazinolardan Gülizar'da assolistlik yaptı. Dönemin büyük assolistlerin çok yüksek ücret taleplerine kızan Fahrettin Aslan tarafından, Harika Avcı'yla birlikte bir süre ders aldırılıp dönemin en büyük gazinosu Maksim Gazinosu'na assolist olarak çıktı. Böylece ilk kez ciddi müzik eğitiminden gelmeyen assolistler dönemi başladı. Fahrettin Aslan'a Seda Sayan'ı tavsiye eden film yapımcısı Türker İnanoğlu'ydu.

Ağustos 1978'de sahne alabilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyüterek doğum tarihini 4 Ocak 1959 olarak değiştirdi. Mayıs 1987'de ilk eşi Rıdvan Kılıç'la evlenen Seda Sayan, Aralık 1987'de boşandı. 1990 yılında evlendiği ikinci eşi Sinan Engin'den 1995 yılında boşandı. Bu evlilikten Oğulcan adında bir oğlu dünyaya geldi. Mahsun Kırmızıgül ile üç yıl süren bir birliktelik geçirdi. Üçüncü eşi Soner Yapcacık ile 25 Ağustos 1998'de evlendi ve Ocak 1999'da boşandı. Dördüncü eşi Tuncay Kıratlı ile Nisan 2000'de evlendi ve Ocak 2001'de boşandı. Futbolcu Hakan Şükür'ün kardeşi Gökhan Şükür ile 2004 yılında evlendi ve bir yıl sonra boşandı. Türkücü Nihat Doğan ile nişanlanıp evliliğin eşiğinden dönen Seda Sayan, Türk halk müziği sanatçısı Onur Şan'la 1 Şubat 2008 tarihinde Çırağan Sarayı'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından kıyılan nikâhla evlendi. Seda Sayan ve Onur Şan Şubat 2010 tarihinde boşanmışlardır. Aralık 2017'de mahkeme kararıyla doğum tarihi 30 Aralık 1962 olarak değiştirildi. 2014 yılında Ankaralı Turgut'a hakaret nedeniyle 5 yıl denetimli serbestlik ve 6 bin lira adli para cezası aldı. 24 Nisan 2022 tarihinde bir süredir birlikte olduğu müzisyen Çağlar Ökten ile dünyaevine girdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN