Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde Turanşah'tan Melikşah'a sürpriz 'esir' teklifi!

Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde Turanşah'tan Melikşah'a sürpriz 'esir' teklifi!

Melikşah, Turanşah'ı tuzağa düşürmüş ve onu taht şehrini ele geçirmeye kalkıştığında yakalamıştı. Ölümün eşiğine gelen Turanşah, Melikşah'ın gazabından kurtulmak için ele geçirip hapsettiği Sabbah ve Tekiş'i, serbest bırakılması karşılığında Melikşah'a teslim etmeyi önerecektir. İşte, heyecan uyandıran tüm fragmanlar...

Uyanış Büyük Selçuklu 31. bölüm özet, ortaya çıktı. Mitras, Kuvel'e geleceğini sandığı Melikşah'a pusu kurmuş, Kuvel yolunda üzerine atılmak için beklemekteydi. Melikşah'ın herkese bir oyun oynadığını anladığında ne yapacaktır? Ayrıca Mitras, Hasan Sabbah, Faysal ve Tekiş'in Turanşah tarafından alıkonulduğunu öğrenecektir.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 31. BÖLÜM 1. FRAGMAN

31. YENİ BÖLÜM NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Ekranların sevilen tarih dizisi Uyanış Büyük Selçuklu'nun 31. bölümü, 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 21.00'de TRT 1'de izleyiciyle buluşacak. Ancak daha önce saat 20.00'de son bölümün özetinin yayınlanacağını hatırlatalım. Uyanış Büyük Selçuklu tüm bölümler izlemek için TRT'nin ücretsiz dijital platformuna göz atmak mümkün.

Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm neler oldu, hafızaları tazeleyelim: Melikşah ordusuyla birlikte ikinci defa Şelemzar önlerine vardığında Turanşah ve Tekiş'in kendisinden önce davranıp Şelemzar'ı zapt ettiğini görmüştü. Melikşah, töre gereği daha önceden Tapar'a vermiş olduğu Şelemzar'ı kılıç hakkı olarak Tekiş'e bırakmak zorunda kalacaktır.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Uyanış Büyük Selçuklu 31. bölüm özeti: Korunmasına çok ehemmiyet verdiği, Melikşah'ı uğraştırması hasebiyle Kuvel'in kaderinin bağlı olduğu Şelemzar şehrinin önderlerini tutsaklıktan kurtarmak için harekete geçecektir. Bu eyleminde başarıya ulaşabilecek midir?

Öte yandan Mitras'a paralel olarak Sabbahların tutulduğu yeri öğrenecek olan Sencer, Sabbahları yakalayabilecek midir? Sencer, Faysal'dan İlteber'in ve Ayaz'ın intikamını almayı başarabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Melikşah, bin bir desiseyle Batınilerin ele geçirdiği Şelemzar'ı yeniden topraklarına katıp; büyük hedefi Kuvel Kalesi'ni fethedip; babası Sultan Alparslan'ın işaret ettiği ilahi mefkûre için yürümeye devam edecek midir?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 31. BÖLÜM 2. FRAGMAN

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Tarihteki 16 Türk devletlerinden biri olan Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun kuruluşunu konu edinen Uyanış Büyük Selçuklu'nun çekimleri, İstanbul'un Asya Yakası'nda yer alan Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde gerçekleştiriliyor. Dış çekimler, ilçedeki ormanlık alanda yapılırken, iç mekan sahneleri ise bölgede daha önce kurulan ve çeşitli dizilere ev sahipliği yapan film platosunda çekiliyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN