Yaprakların arasındaki gizli kurbağayı 1 kişi bile bulamadı! Sadece en keskin gözlü insanlar 9 saniyede bulabiliyor!

Yaprakların arasındaki gizli kurbağayı 1 kişi bile bulamadı! Sadece en keskin gözlü insanlar 9 saniyede bulabiliyor!

Bu optik illüzyon resminde, yapraklar arasında bir kurbağa saklanıyor. Sadece en keskin gözler kurbağayı sadece 9 saniyede görebilir. Şimdi gözlem becerilerinizi test edin.

Optik illüzyonlar, bilişsel yeteneklerinizi geliştirebilir ve beyninizi yaratıcı düşünmeye teşvik edebilir. Zihninizi zorlamanın ve problem çözme becerilerinizi geliştirmenin eğlenceli bir yoludur.

Çalışmalar, bu tür beyin zorlayıcı faaliyetlere düzenli olarak katılmanın, yetişkinlerde bilişsel gerileme riskini azaltmaya ve genel beyin işlevini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ne kadar detay odaklısınız? Hadi bulalım.

1.jpg

RESİMDEKİ GİZLİ KURBAĞAYI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan görsel, bir kurbağanın yapraklar arasında saklandığı bir açık hava sahnesini gösteriyor. Kurbağanın yerini bulmak için 9 saniyen var. Bu tür optik illüzyon meydan okumaları, gözlem becerilerinizi ve zekanızı basit bir meydan okuma biçiminde test etmenin iyi bir yoludur. Ayrıca zaman geçirmenin ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirmenin eğlenceli ve ilgi çekici bir yoludur. Resimdeki gizli kurbağayı 9 saniye içinde bulabilir misin?

GİZLİ KURBAĞAYI GÖRDÜN MÜ?

Yapraklar arasında bir kurbağa bulma görevi, ne kadar dikkatli olduğunuzu test edecek. Yalnızca istisnai gözlem becerilerine sahip olanlar, zaman sınırı içinde kurbağanın yerini belirleyebilir. Kurbağa, ilk bakışta tespit edilmekten kaçmayı başarır, bu da onu en deneyimli gözlemciler için bile biraz zorlayıcı bir görev haline getirir. Resimdeki kurbağayı başarılı bir şekilde bulabilmek için sabır ve dikkat gerekmektedir. Kurbağayı gördün mü?

OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Süre doldu. Kaçınız yapraklarda kurbağa buldu? En keskin göz çiftlerinden bazılarının, mükemmel gözlem becerileriyle kurbağayı çoktan tespit ettiklerine inanıyoruz. Hala kurbağayı arayanlar aşağıdaki cevaba göz atabilirler. Kurbağa, görüntünün merkezinden biraz sol üstte görülebilir. Görünmesini zorlaştıran yapraklarla kendini ustalıkla kamufle etmiştir.

2.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN