Back To Top
Iğdır’da dolar kurunun yüksek olması protesto edildi

Iğdır’da dolar kurunun yüksek olması protesto edildi

Iğdır’da dolar kurunun yüksek olması protesto edildi
- A +

Iğdır’da bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları düzenledikleri basın açıklamasıyla dolar kurunun yüksek olması ve Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) protesto etti

Iğdır merkez Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde bir araya gelen Iğdır Milli İrade Platformu ile Iğdır 76 ana STK Platformu Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan Çiğdem, “ABD Başkanının bu açıklamaları aşikarın beyanından başka bir anlam taşımamaktadır. Biz son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği “Grand Stratejinin” daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz. Bugün döviz kurları üzerinden ülkemize ağır bir ekonomik saldırı başlatılmıştır. Türkiye’nin milli ve yerli politikaları uygulamasını istemeyen karanlık güç odakları, ellerinde ki tüm imkanları seferber ederek Türkiye ekonomisine saldırmakta ve hain emellerini Türkiye’ye dayatmaktadırlar. Bunun adı, Türkiye’ye operasyon çekmektir. Operasyonun amacı da tüm alanlarda Türkiye’yi teslim almaktır. “Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Teslim olmayacağız” diyen Cumhurbaşkanımız gibi bizler de tüm bu operasyonların farkındayız. Özellikle 2008 finansal kriz ile birlikte büyük bir darboğaza girmiş olan kapitalist emperyalizm ve onun en tepesinde ki elitlerin yönettiği ABD’nin özellikle 1945’ten sonra geliştirdiği taktik stratejiler bir bir iflas etmektedir” dedi.

IĞDIR/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN