İstanbul Pendik Belediyesi zabıta memuru alımı başvuru tarihleri belli oldu

İstanbul Pendik Belediyesi zabıta memuru alımı başvuru tarihleri belli oldu

Pendik Belediyesi memur alımı başvuru şartları, merak konusu oldu. Lise mezunu, ön lisans ve lisan mezunu adaylardan KPSS'de en 70 puan ve üzeri almasına dikkat edilecek Pendik Belediyesi zabıta alımı başvuruları 8-12 Mart 2021 tarihlerinde alınacak. İşte, başvuru formu...

Pendik Belediyesi zabıta alımı için Resmi Gazete'de ilan yayımladı. Aşamalı olarak sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak memur adaylarından erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda ise en az 1.60 metre boyunda olmasına dikkat edilecek.

PENDİK BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMI NE ZAMAN?

Sınava girecek adayların belirlenmesi için başvuru yapan adaylar elemeden geçirilecek. Adaylar başvuru belgelerini 8-12 Mart 2021 günleri arasında saat 16.00'ya kadar (mesai günlerinde saat 10.00-16.00 arasında) Esenler Mahallesi Bora Sokak No: 5 Pendik Belediyesi Merkez Binası 1. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü adresine elden teslim etmeleri gerekiyor. Şahsen başvuru yapacak adaylar, KPSS puanlarına göre sıralanarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere sınav için eleme yapılacak.

SINAV NE ZAMAN, HANGİ GÜN, SAAT KAÇTA?

Pendik Belediyesi zabıta memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınavı 22-26 Mart 2021 tarihleri arasında saat 09.00'da başlamak üzere gerçekleştirilecek.

Başvuru esnasında istenen belgeler şöyle:

* Adaylar www.pendik.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak ıslak imza ile imzalayacakları BAŞVURU FORMUNA aşağıdaki belgeleri ekleyecek

* Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

* Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pendik Belediyesi tarafından tasdik edilecek)

* Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pendik Belediyesi tarafından tasdik edilecek)

* KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

* Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı

* Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı

* Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pendik Belediyesi tarafından tasdik edilecek)

* Son altı ay içerisinde çekilmiş 5 adet vesikalık fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

2021-02-20-144727.jpg

PENDİK BELEDİYESİ MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

* Türkiye vatandaşı olmak

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak

* Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

* Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

* İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

2018-agustos-20180804-2-31770566-36155341-001.jpg

MEMURLUK ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

* İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSS P94; önlisans mezunları için 2020-KPSS P93 ve lisans mezunları için 2020 KPSS P3puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

* Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

* 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

* Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

* 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

PENDİK BELEDİYESİ ZABITA MEMUR ALIMI BAŞVURU FORMU

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN