Rize Pazar Belediyedisi kadın-erkek memur alımı gerçekleştiriyor

Rize Pazar Belediyedisi kadın-erkek memur alımı gerçekleştiriyor

Belediye personel alımı başvuruları nasıl yapılır, merak konusu oldu. Zira, kadrolu olarak istihdam edilmek isteyen vatandaşlar Pazar Belediyesi iş ilanlarını yakından takip ediyor. İlçe belediyesinde 6 alanda lisans ve önlisans mezunu, KPSS'den en az 60 puan alan adaylar arasından atama yapılacak. İşte başvuru şartları...

Rize Pazar Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacak.

PAZAR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

2021-02-22-111340.jpg

PAZAR BELEDİYESİ MEMUR ALIMI NE ZAMAN?

Adaylar başvuru belgelerini 22-24 Şubat 2021 tarihleri arasında saat 16.00'ya kadar Pazar Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yılmaz Telatar Caddesi, No: 1 Pazar-Rize adresine teslim etmeleri gerekiyor. Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Elektronik ortamdan başvuru yapacak adaylarınsa belediyenin insankaynaklari@pazar.bel.tr internet adresine e-posta göndermeleri gerekiyor.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

* Başvuru formu www.pazar.bel.tr adresinden veya Pazar Belediyesi'nden temin edilebilir.

* Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pazar Belediyesi tarafından tasdik edilebilir)

* Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pazar Belediyesi tarafından tasdik edilebilir)

* Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Pazar Belediyesi tarafından tasdik edilebilir)

* KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

* Erkek adaylarda askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı

* Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı

* Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

* Son altı ay içinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

PAZAR BELEDİYESİ MEMURLUK SINAVI NE ZAMAN?

Başvurulardan KPSS başarı puanlarına göre sıralayarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sınava çağrılacak.

Memur alımı için 15 Mart 2021 günü saat 10.30'da başlamak üzere Pazar Belediyesi Hizmet Binasında sözlü sınav yapılacak. Sözlü sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise, ertesi gün devam edilecek.

Zabıta Memuru Alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup; sözlü sınav ile uygulamalı sınav 17 Mart 2021 tarihinde saat 10.30'da başlamak üzere Pazar Belediyesi Hizmet Binasında yapılacak. Sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günlerde devam edecek.

Sınava girmeye hak kazandığı halde, ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan ve/veya mazeretine binaen katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacak.

Sözlü sınav;

* Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
* Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
* Mahalli İdarelerle ilgili temel mevzuat,

konuları ile kadro unvanlarına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

Zabıta Memuru için uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

KAMU İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

istockphoto-868945104-612x612.jpg

PAZAR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

* Türkiye vatandaşı olmak.

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

* Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ve daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

* Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

* İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

* Her aday yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

* İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

* Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Ayrıca herhangi bir kamu kuruluşunda çalışıyor olmamak.

* Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

* Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

* Zabıta Memuru ve Şoför kadrosuna başvuracaklar için; 13.10.1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

PAZAR BELEDİYESİ MEMURLUK İŞ İLANI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN