17.01.2020  14:44

Çanakkale Gazisi Kaçmaz’ın oğlu öğrencilerle buluştu

"Dünyanın en yaşlı gazisi" unvanını taşıdığı 1994’te 110 yaşında yaşamını yitiren Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu dünya barış elçisi Turgut Kaçmaz, Safranbolu Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulu’unda "Çanakkale ruhu" konferansına katıldı

+
-

Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Alp’in davetlisi olarak Safranbolu’ya gelen Turgut Kaçmaz, öğrencilere "Çanakkale ruhunu" yaşattı ve çocukların yoğun ilgisinden mutlu oldu.

Şehit Atilla Bodur İlkokulu Müdürü İrfan Yalçınkaya, Turgut Kaçmaz’ın verdiği konferanstan çok memnun olduğunu, tüm öğrencilerin büyük bir ilgiyle sıkılmadan konferansı izlediklerini söyledi. Öğrencilerin kendi istekleriyle şiirler ve İstiklal Marşı’nı okuduklarını ifade eden Yalçınkaya, hem Turgut Kaçmaz’a hem de Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Alp ve yönetimine teşekkür etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Alp, "Ben Çanakkale şehidi Ali oğlu Hasan’ın torunu olarak şehit dedemin ismini gururla taşıyorum. Okulumuz öğrencilerine Çanakkale ruhunu aşılamak bu şanlı zaferi bizzat yaşayan Gazi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaömaz’ın ağzından dinlemelerini sağlamak için Turgut Amcayı okulumuza davet ettim. Kendisi bizi kırmadı ve geldi. Çocuklar salona girerek Çanakkale ile ilgili resimleri ve Çanakkale’de dedelerimizin giydiği kıyafetle Turgut Amcayı gördüklerinde gözlerindeki ışığı heyecanı görmek beni gelecek için çok umutlandırdı" dedi.

KARABÜK/İHA


(FOTOĞRAF)
GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi
Maske fiyatları tavan yaptı
Ankara için kuvvetli fırtına uyarısı
Beylikdüzü'nde bir AVM'de dehşet!
Levent'e dev cami
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon