Korkutan görüntü: Civcivlerin ayaklarını görenler şoke oldu! Sahibi belediye ekiplerine haber verdi

Kümes hayvancılığı yapan besici, dünyaya gelen bir civcivde tuhaflık olduğunu fark etti. Yürümekte zorlanan ve besin de almayan civcivin ayaklarına dikkatli bakan besici, yaşadığı şaşkınlığın ardından yakınlarına ve daha sonra belediye ekiplerine haber verdi. İşte, sosyal medyada viral olan o civciv...

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, bir besicinin kuluçkaya koyduğu yumurtadan dört ayaklı civciv çıktı, civciv tedaviye alındı.

Kırsal Beyoğlu Mahallesi'nde, Tuğba Çakmak'ın kuluçka makinesine bıraktığı yumurtalardan 22 gün sonra civciv çıktı.

Civcivlerden birinin yürümekte ve beslenmekte zorlandığını gören Çakmak, yavruyu kontrol ettiğinde dört ayaklı olduğunu fark ederek durumu yakınlarına bildirdi.

4-ayakli-civciv.jpg

CİVCİV TEDAVİ ALTINA ALINDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Veteriner Hekim Oğuzhan Gemci, civcivin sağlığına kavuşması için yavrunun genel bakımlarının yapılacağını belirtti.

Civcivin fazla ayaklarının operasyonla alınacağını aktaran Gemci, "Hayvanın fazla olan ayakları nedeniyle arkada tarafında ağırlık oluşuyor. Bu nedenle civcivimiz dengesini sağlayamıyor ve yürümekte güçlük çekiyor. Bu durum literatürde 'polimelia' olarak bilinir ve on binde bir gözlenir" diye konuştu.

4-ayakli-civciv-olur-mu.jpg

CİVCİV DÖRT AYAKLI DÜNYAYA GELDİ

Besici Çakmak da yumurtalara bakmak için geldiğinde, çıkan civcivlerden birinin ayağa kalkamadığını ve kontrol ettiğinde dört ayaklı olduğunu fark ettiğini söyledi.

Daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmadığını ifade eden Çakmak, civcivi, sağlığına kavuşması için yetkililere teslim etmeye karar verdiğini dile getirdi.

İlgili Haberler