Su kesintisi için yaptığı eylem şaşkına çevirdi! O anlar anbean kaydedildi

Yüksek hava sıcakları nedeniyle bazı illerde barajlar kurudu, su kesintileri başladı. Bir mahallede uzun süren su kesintileri nedeniyle vatandaşlar tepkili. Belediye protesto eden bir vatandaşın dikkat çeken eylemi, sosyal medyada gündem oldu. İşte o anlar...

Tekirdağ'ın Saray ilçesine bağlı Küçükyoncalı Mahallesi'nde yaz aylarında yaşanan su kesintisine tepki gösteren Metin Emre Yeniay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin hayvanlar için yaptırdığı yalakta kıyafetleri ile yıkandı.

su-kesintisi-tekirdag-saray-eylemi-4.jpg

"EVİMDE ALAMADIĞIM DUŞU ALMAK İÇİN GELDİM"

Bu yıl aşırı sıcaklar nedeniyle su sorununun dayanılmaz bir noktaya ulaştığını belirten Metin Emre Yeniay, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Mahallemizde yaşanan su sıkıntısına dikkat çekmek istedim. Buraya evimde alamadığım duşu almak için geldim. Yöneticiler ile mevcut su kuyularının yetersizliğini görmezden gelip gerekli çalışmaları sağlamayan bürokratlarımızı özellikle bu günlerde evimde bir hafta misafir etmeye hazırım. Hayvancılık ve çiftçilik yapılmayan evimde bile 1 haftanın nasıl geçtiğini görmelerini isterim.

su-kesintisi-tekirdag-saray-eylemi-7.jpg

Tarlasından balya çekip evinde banyo yapamayan çiftçimizin, taşıdığı sular ile hayvanlarını susuz bırakmamaya çalışan hayvancımızın, sabahın 5'inde çeşme başında bekleyip, evindeki çamaşırı, bulaşığı yıkamaya çalışan ev kadınlarımızın halini ise ancak onlarla birlikte bu eziyeti çekerek anlayabilirsiniz."

su-kesintisi-tekirdag-saray-eylemi-6.jpg

"AFRİKA'DA YAŞAYANLARI GEÇTİK"

Mahalle halkından Özgen Erkiş ise, "Sabahın köründe kalkıp, çamaşır yıkamaya çalışıyoruz. Yıllardır bu mahallede su sorunu var; Afrika'da yaşayanları geçtik" diye konuştu.

Mahalle muhtarı İrfan Gündüz de su sorununun çözümü için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) yetkilileri ile görüştüğünü söyledi.

TESKİ yetkilileri ise mahalleye yapılan 400 tonluk su tankının 1 hafta içinde devreye alınarak, su sorununun çözüleceğini belirtti.

su-kesintisi-tekirdag-saray-eylemi-2.jpg

İlgili Haberler