Kılıçdaroğlu, 'ter döken sağlıkçı'nın fotoğrafını hatırlattı: Hangi siyasetçi böyle çalıştı?

MHP lideri Bahçeli'nin hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, koronavirüs verilerine işaret ederek 'Devlet yalan söyler mi? Verileri doğru açıklaması lazım, verileri siyasetçilerin değil Bilim Kurulu'nun sözcüsü açıklamalıydı. Bunların hiçbirisi yapılmadı' dedi. 'Ter döken sağlıkçı'nın fotoğrafını hatırlatan Kılıçdaroğlu 'Hangi siyasetçi böyle çalıştı?' diye de sordu. Bahçeli'nin çağrısına da tepki gösteren CHP lideri 'Kılıçdaroğlu 'Yani Kovid-19 ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler; terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 'ter döken sağlıkçı'nın fotoğrafını hatırlattı: Hangi siyasetçi böyle çalıştı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'nin hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği'ni ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu "Devlet yalan söyler mi? Verileri doğru açıklaması lazım, verileri siyasetçilerin değil Bilim Kurulu'nun sözcüsü açıklamalıydı. Bunların hiçbirisi yapılmadı" dedi.

'Ter döken sağlıkçı'nın fotoğrafını hatırlatan Kılıçdaroğlu "Hangi siyasetçi böyle çalıştı?" diye de sordu. .

Bahçeli'nin TTB'yi terörle ilişkilendirerek 'Derhal kapatılmalıdır' çağrısına da tepki gösteren Kılıçdaroğlu "Yani Kovid-19 ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler; terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Bu ziyaret bizim açımızdan çok önemli. Pandemi sürecinde toplumun her kesimi ciddi bir endişe içinde. Bu endişeyi giderecek olanlar sağlık çalışanlarıdır. Olay bir sağlık sorunudur. Tüm sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz. Sağlık çalışanı eve gitmiyor, risk oranı yüzde 85. Hepimiz alkışladık ama ne olduysa birden bire suçlu oldu.

"ONLAR GEREĞİNİ YAPIYOR"

Neden? Çünkü sağlık çalışanları topluma doğru bilgi vermek istiyorlar. ‘Halkın sağlığı tehlikede, önlem alın.’ Sen misin ‘önlem alın’ diyen. Kim diyecek? Bunlar itiraz etmeyecek sarayı uyarmayacak da kim uyaracak? Onlar gereğini yapıyor. Suç işlemiyorlar tam tersine aldıkları kararlarla halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.

Baştan strateji yapması lazımdı. Önlem alması lazımdı. Başlarda bazı kararlar alındı, önemliydi, gerekliydi ama bu kararların doğuracağı işsizlik vardı. Hükümetin buna da önlem alması lazımdı. Nasıl diğer ülkeler esnafın kirasını ödediyse ödeyeceksiniz. Kahveleri kapattınız, taksileri durdurdunuz. Merkez Bankası’ndan karşılıksız para basabilirsiniz dedik, gerçeği görüyorduk çünkü.

"BİR DEVLET YALAN SÖYLER Mİ?"

Yönetemiyorlar. Bir devlet yalan söyler mi? Devletler yalan söylemezler. Devletin yalan söylememesi, verilerin doğru açıklaması lazım. Verileri bir siyasetçi değil Bilim Kurulu’ndan birinin açıklaması gerekirdi. Hiçbirisi yapılmadı. Başlangıçta Sağlık Bakanı güven verdi. O da daha sonra ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı’ diye başladı. Sayın Cumhurbaşkanı, Bilim Kurulu sözcüsü değil. Doğru bilgiler verilmiyor. Vatandaşın yüzde 59’u topluma doğru bilgi verilmediğini görüyor. Dolayısıyla halka doğru bilgilerin verilmesi lazım.

HANGİ POLİTİKACI GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞIYOR?

Sağlık çalışanları günün 24 saatinde çalışıyor. Hangi politikacı günün 24 saati çalışıyor? Öyle bir noktaya geldi ki hastayı kurtarmak için evine gidemeyen, otel gibi kullandığı yerlerde gününü geçiren hekim suçlu. Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması lazım. Niçin? Gerçekler acıdır. Baştan itibaren, var olan kesim, olayın ciddiyetini kavrayamadı.

Uçak biletlerinde KDV indirdik, ne alakası var pandemi önlemiyle? Oturur bir uzmanla konuşur, hangi önlemlerin alınması gerektiğini sorar. Kahveler açık, güzel ama kağıt oynamak yasak! Vatandaş niye gitsin. Her oyunda yeni kağıt açacaksınız, bu kadar basit. Sanat dünyasını ellerinden gelseler tamamen öldürecekler. İşin özü, bütün sağlık çalışanlarına bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak yürekten teşekkür ediyorum. Sizlere minnet borçluyuz.

TER İÇİNDE TER!

Dün gazetelerde bir fotoğraf vardı. Bir hekim başındaki boneyi kaldırıyor ter için ter! Hangi siyasetçi bu kadar çalışıyor? Ona teşekkür edeceğinize suçluyorsunuz. Bu bir meslek hastalığı. Nasıl bir maden işçisinin meslek hastalığı var ise… Kovid-19 ile mücadele ediliyor, virüs ile karşı karşıya. Sağlık çalışanlarının taleplerine kulak kabartmaları lazım."

"DUYDUĞUM EN SAÇMA SÖZ"

Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliği için 'Kapatılsın' demesine ile ilgili gelen soru üzerine Kılıçdaroğlu "Kovid-19 ile mücadele edenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu, Keçiören’de sağlık çalışanına yönelik saldırıyla ilgili soru üzerine de "Acı bir olay. Saldırıya uğrayan çok kişi var. Tüm vatandaşlara seslenmek isterim. Hepimiz sağlık çalışanlarıyla karşılaşırız, taburcu olduğumuzda onlara teşekkür ederiz. Sağlık çalışanlarına şiddet asla kabul edeceğimiz bir olay değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu, haftasonu yapılan Olağan Kurultay’da Meral Akşener’in 'iktidar' vurgusuna ilişkin soruya "Gayet doğal, her parti kendi başına iktidar olmak ister" karşılığını verdi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemini 'haince' diye nitelendirmiş ve TTB'nin kapatılması, yöneticileri hakkında da adli işlem yapılması çağrısında bulunmuştu.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN