Back To Top
Tarihi çeşmeler onarılacak

Tarihi çeşmeler onarılacak

Tarihi çeşmeler onarılacak
- A +

Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında uygulayacağı “Su İle Gelen Medeniyet-Tarihi Çeşmelerin Restorasyonu” isimli proje faaliyete geçiyor

Kırklareli’de bulunan tescilli tarihi kültürel varlıkların turizme kazandırılması, kentin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi ve turizm değerlerinin tanıtılması amacıyla, "Su İle Gelen Medeniyet - Tarihi Çeşmelerin Restorasyonu" isimli proje faaliyete geçiyor. Kırklareli’nin Trakya bölgesinde, var olan kültürel varlıkların zenginliğinin ortaya çıkartılmasına ve bölgenin turizm potansiyelinin etkin kullanımına destek olması planlanıyor.

Proje kapsamında; Hacı Hasan Çeşmesi, Kocahıdır Çeşmesi, Kuru Paşa Çeşmesi, Büyük Cami Çeşmesi, Altıntel (Karakaş) Çeşmesi, Kayyumoğlu Çeşmesi, Paşa Çeşmesi, Kadı Ali Çeşmesi, Hapishane Çeşmesi, Gerdanlı Çeşmesi olmak üzere toplam 10 adet tarihi çeşme özgün mimari dokuları korunarak restorasyonu yapılacak. Projenin uygulama süresi 15 ay olarak planlandı.

KIRKLARELİ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN