Back To Top
Polis, sahte para ve hırsızlık olaylarına karşı pazarcıları uyardı

Polis, sahte para ve hırsızlık olaylarına karşı pazarcıları uyardı

Polis, sahte para ve hırsızlık olaylarına karşı pazarcıları uyardı
- A +

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Pazar Esnafı ve vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyeti yaptı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce önleyici polislik hizmetleri kapsamında Kırşehir kapalı Pazar yeri esnafları ile alışverişe gelen vatandaşlar ‘Sahte para, hırsızlık, yankesicilik’ olaylarına yönelik bilgilendirildi.

Yapılan çalışmalarda parada sahtecilik, paranın gerçeği ile sahtesinin birbirinden nasıl ayırt edilebileceği, Türk parasını sahtesinden ayırt eden özellikler vatandaşa ve esnafa anlatıldı.

Kırşehirli vatandaş ve esnaftan çevrelerinde gelişen olaylara karşın duyarsız kalınmamasını isteyen polis, terkedilmiş, bırakılmış unutulmuş valiz, çanta, el bagajı, poşet, sırt çantası gibi değerlendirilebilecek, nesneleri görmeleri halinde veya bir suçun işlendiğine tanıklık etmeleri durumunda, her türlü şüpheli durumda zaman kaybetmeden 155 Polis İmdat hattını arayarak veya bizzat Polis merkezine giderek kolluk birimlerine haber verilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan 155 Polis İmdat, hırsızlık, dolandırıcılık konulu uyarıcı ve bilgilendirici broşürlerden dağıttı.

KIRŞEHİR/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN