29.03.2020  16:10
KAYNAK: 
KOCAELİ/DHA

Koronavirüs testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen Şeymaz Batmaz bebeğini kaybetti

Kocaeli'de 8 aylık hamile öğretmen Şeyma Batmaz'ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Batmaz sezaryen doğuma alındı, 32 haftalık bebek yaşamını yitirdi. Genç öğretmenin tedavisi ise yoğun bakımda sürüyor.

+
-

Kocaeli'nin Başiskele ilçesi Kullar Mahallesi'nde yaşayan 8 aylık hamile resim öğretmeni Şeyma Batmaz, rahatsızlanması üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

BEBEK KURTARILAMADI

Koronavirüs belirtilerinin görülmesi üzerine test yapıldı, Batmaz'ın yapılan testler sonucu koronavirüs testi pozitif çıktı. 32 haftalık hamile olan Batmaz doğuma alındı.  Sezaryenle yapılan doğumda bebek kurtarılamadı.

Batmaz’ın ise hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

"BİZLE TEMASTA OLAN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİNLER"

İzmit'te bir fabrikada çalışan Baturhan Batmaz eşi Şeyma Batmaz'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:

"Arkadaşlar eşimin Kovid 19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanları ile hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun, dua edin."

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle dün 16 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Böylece koronavirüsten ölenlerin sayısı 108'e yükselmişti.

Koca, Twtitter sayfasından Türkiye'deki koronavirüs hastalarıyla ilgili son verileri paylaşmıştı. Dün yapılan 7 bin 461 testin bin 704'ünün pozitif çıktığını duyuran Koca, vaka sayısının da 7 bin 402'ye yükseldiğini söylemişti.

445 HASTA YOĞUN BAKIMDA

Koca'nın paylaştığı tablodaki verilere göre koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 445 hasta yoğun bakımda tedavi görürken, entübe hasta sayısı ise 309.

DİĞER HABERLER
Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman sona erecek?
HES kodu nasıl alınır?
İşte 81 ilde seyahat edilebilen izin belgesini almanın yolu
Kadına şiddet Türkiye'de azaldı
Uzaktan sınavlar nasıl yapılacak?
28 Şubat'ın Genelkurmay Başkanı vefat etti
Pelikanı kullananlar şimdi bakanları hedef alıyor