25.03.2020  22:24
SON GÜNCELLEME: 
26.03.2020  04:23
KAYNAK: 
T24

Koronavirüsten ölen hemşire ile ilgili iddia: Çalıştığı özel hastaneye 'ödeme kaygısı' nedeniyle yatırılmadı

Eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren 33 yaşındaki akrabası Dilek Tahtalı'nın tedavi süreciyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Topal "Özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyordu. Ödeme kaygısı nedeniyle çalıştığı hastaneye götürmemiş olabilir" iddiasında bulundu.

+
-

Eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın kanser tedavisi gören 33 yaşındaki akrabası Dilek Tahtalı yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle vefat etti. 

Tahtalı, İstanbul’da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapıyordu. Konuya ilişkin açıkalama yapan Topal, "Dilek Tahtalı'nın ailesinin maddi durumunun iyi olmadığını, özel bir hastanede çalışıyor olmasına rağmen muhtemelen maddi durumunun yetersiz kalacağını düşündüğünden çalıştığı hastaneye götürülmemiş olabileceğini" söyledi.

Konuyla ilgili olarak Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem'e konuşan Topal, Tahtalı’nın 10 Mart'ta ateşinin yükselerek, grip belirtileri gösterdiğini belirtti.

NEDEN SEVK EDİLDİ?

Topal, belirtilerilerin görünmesinin ardından yaşanan süreci şöyle anlattı:

"Önce Cerrahpaşa’ya gidiyorlar, yer yok deyince Samatya’daki hastaneye geçiyorlar. Orada sedye üzerinde beş saat bekliyor. Annesi bana haber verince devreye girerek Türkiye Gazetesi Hastanesi’ne sevkini sağladım. Orada tedavi görüyordu. 16’sında ise Bakırköy’de Sadi Konuk Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımdaydı. Yeni getirilen ilaçtan verilecekti. Ancak kurtarılamadı."

Kemik kanseri ile mücadele ediyordu
Tahtalı’nın gençlik yıllarından beri kemik kanseri ile mücadele ettiğini belirten Topal, hastalığı nerede ve nasıl kaptığı konusunda bilgisi olmadığını da kaydetti.

12 gündür karantinada bulunan Tahtalı'nın ailesinin ise test sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi.

 

DİĞER HABERLER
Sahipsiz bırakıldık
Ceza infaz yasası önerisi Meclis'e sunuldu
Erdoğan ile Trump telefonda görüştü
'Burada bir terslik yok mu?'
90 bin kişiye tahliye yolu açılıyor
Maden işçileri süresiz izne çıkartıldı
Hastalıkta ve sağlıkta...