KPSS en düşük puanla atama yapan kurumlar belli oldu! İşte KPSS/2 taban puanlar...

KPSS lisans, önlisans, ortaöğretim taban puanları, tercih işlemlerinin sona ermesiyle netleşti. Toplamda 1677 kontenjan için 452 bin 180 aday başvuruda bulunurken, en fazla yerleştirme bin 106 ile lisans alanında yapıldı. İşte, KPSS en düşük puanla memur alımı kurumlar...

KPSS en düşük puanla atama yapan kurumlar belli oldu! İşte KPSS/2 taban puanlar...

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşları'nın kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemlerini tamamladı. Sonuçlarını öğrenen adaylar KPSS ile bu yıl en düşük puanla hangi kadroya alım yapıldığını merak ediyor.

KPSS 2020/2 EN DÜŞÜK PUANLA YERLEŞTİRME YAPILAN KADROLAR

Ortaöğretim mezunu memur alımında MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ANKARA - Merkez TEKNİSYEN alımında en düşük puan 72 oldu. En yüksek KPSS puanı ise 100 oldu.

Ön lisans mezunu memur alımında ise, TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ - SİVAS -Taşra HEMŞİRE kadrosuna 64,44963 puana kadar düştü. En yüksek kapatan yer ise 98 KPSS ile düz memur kadrosu oldu.

Lisans mezunu memur alımında ise en düşük puanla atama İSPİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI'na yapıldı. Bilgisayar işletmeni kadrosuna en düşük puan olan 67,03367 KPSS ile atama oldu. En yüksek puanla kapatan yerler ise 98 KPSS ile mühendis kadroları oldu.

KPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KPSS yerleştirme sonuçları 14 Ocak 2021 tarihinde ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişime açıldı. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle Aday İşlemler Sistemi'ne (AİS) giriş yaparak sonuçlarını öğrendi.

KPSS YERLEŞTİRMELERİ NASIL YAPILIYOR?

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadro ve pozisyonlara yerleştirme yapılırken ÖSYM'ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN