Birbirini tamamlayan zıtlıklar

Birbirini tamamlayan zıtlıklar

Yerli ve yabancı 34 suluboya sanatçısının eserleri Watercoloristanbul 2’nci Uluslararası Suluboya Resim Sergisi 9 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacak. Serginin gelirleri AHBAP Derneği üzerinden depremzedelere gidecek.

Yerli ve yabancı 34 suluboya sanatçısının eserleri Watercoloristanbul 2’nci Uluslararası Suluboya Resim Sergisi ‘Köprüler’de buluşuyor. 9 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacak sergide ‘mavi etiketli’ eserlerin satışından elde edilecek geliri AHBAP Derneği üzerinden depremzedelere gidecek.

3-003.jpg

Suluboya ressamı Ahmet Öğreten tarafından düzenlenen sergide; Prafull Sawant, Besnik Xhemaili, Igor Mosiychuk gibi dünya çapında tanınmış sanatçıların yanı sıra Antonia Mosiychuk, Tatiana Koparan, Vera Andrukhova, Tatiana Plekhanova, Beatriz Larrea Jaspe, Liliya Gliumova, O.Mi Corazon ve Nataliya İşiten gibi yabancı ressamların eserleri de yer alıyor.

1-022.jpg

Projenin karşı olmalar, karşıt fikirler ve zıtlık kavramlarından ortaya çıktığını vurgulayan ressam Öğreten, sergi hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

“Karşıtlık ve zıtlık kavramları doğanın ve doğal olarak insanın yapısı içerisindedir. Oysa renklerde olduğu gibi zıtlıkların kontrast ve tamamlayıcı özelliği vardır. Önemli olan karşıtlıklarımızdan varoluşsal ahengi oluşturmaktır. Görevimiz sanatı küresel olarak yaymak ve kültürlerarası bir köprü kurmak olmalıdır. ‘Köprüler’ sergisi de yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan bir seçki ile farklı kültürlerin bakış açısıyla yorumlanmış eserler karşıtlıklarla beraber var oluş kavramına odaklanıyor.”

2-010.jpg

15 Mart’a kadar görülecek sergi kapsamında ayrıca 9,11,12 ve 14 Mart tarihlerinde Ahmet Öğreten, Hakan Yıldız, Levent Erkök ve Tatiana Koparan’ın yapacağı canlı çalışmalar da izlenebilecek.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN