Back To Top
MAÜ Rektörü Özcoşar’dan Midyat’ta fakülte çalışmaları

MAÜ Rektörü Özcoşar’dan Midyat’ta fakülte çalışmaları

MAÜ Rektörü Özcoşar’dan Midyat’ta fakülte çalışmaları
- A +

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof

Dr. İbrahim Özcoşar, Midyat’ta bir dizi incelemelerde bulundu.

Midyat Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen toplantıya Rektör Özcoşar’ın yanı sıra Kaymakam Tekin Dündar, Belediye Başkanı Veysi Şahin, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Katılımcıların taleplerinin dinlendiği toplantıda MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, zaman kaybetmeden gerekli müracaatların yapılacağını belirterek kaynak sıkıntısı nedeniyle Midyat kamuoyunun fakülte binası konusunda çaba göstermesi gerektiğini, yerel kaynaklarla bir bina inşaatının başlaması durumunda Midyat’a sadece fakültenin değil yeni akademik kurumların da kazandırılabileceğinin müjdesini verdi.

Rektör Özcoşar daha sonra Midyat Meslek Yüksekokulu öğrenci ve akademisyenleriyle de bir araya geldi. Yemekhanede öğrencilerle birlikte yemek yedikten sonra yüksekokul bahçesinde Kaymakam Dündar ve Belediye Başkanı Şahin ile birlikte öğrencilere aşure ikram etti.

Rektör Özcoşar ayrıca Midyat Devlet Konukevi’nde bulunan Midyat Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencilerinin telkari ürünlerini inceleyerek Telkari Tasarım ve Uygulama Merkezi proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Üniversiteye tahsis edilmiş olan 400 dönümlük Midyat kampüs arazisinde de incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi alan Rektör Özcoşar’a Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Lokman Toprak, Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir ve Yapı İşleri Daire Başkanı İzzettin Bayraktar eşlik etti.

MARDİN/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN