08.03.2020  17:33
SON GÜNCELLEME: 
10.05.2020  13:51
KAYNAK: 
KARAR.COM

Meliha Okur kimdir? Meliha Okur kaç yaşında ve nereli?

1999 yılında CNN Türk'ün 10 kişilik kurucu kadrosunda yer alan ekonomist ve gazeteci Meliha Okur'un hayat hikayesi merak ediliyor. Zaman zaman haber bültenlerinde ekonomiye dair fikirlerini paylaşan Meliha Okur, Fox TV'de katıldığı bir televizyon kanalında seyircilerin kendisini 65 yaşın üzerinde olduğunu sanması ve corona virüs (koronavirüs) tedbirleri kapsamında alınan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağının kendisine hatırlatılmasına sinirlendi. Peki Meliha Okur kimdir? Meliha Okur kaç yaşında? Meliha Okur Fox'ta neden yok? Detaylar haberimizde...

+
-

Ünlü ekonomist Meliha Okur'un eğitimi, televizyonculuk hayatı, gazetecilik kariyeri ve nereli olduğu sosyal medyada en çok aranan sorulardan biri oldu. 'Meliha Okur kimdir', 'Meliha Okur kaç yaşında, nereli?''Meliha Okur Fox'ta neden yok? TGRT'ye mi transfer oldu?' sorularının yanıtlarını KARAR.com okurları için derledik...

MELİHA OKUR KAÇ YAŞINDA?

Ülkemizde ölümcül corona virüs (koronavirüs) salgınına karşı alınan önlemler neticesinde 65 yaş ve üstündeki vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Fox TV'de Merve Yıldırım'ın sunduğu Benden Söylemesi programı seyircileri, programda ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulunan Meliha Okur'a neden programda olduğunu sordu.

Kendisinin 1961 doğumlu olduğunu belirten ünlü ekonomist, 1999 depreminde saçlarının bir gecede beyazladığını, spor yapıp kendine bakan biri olduğunu söyledi. Yaşının neden bu kadar merak edildiğini anlamadığını söyleyen Okur, "Eğer 50 ve üzeri yasaklanırsa kesinlikle evden çıkmam" ifadelerini kullandı.

1961 doğumlu Meliha Okur, 2020 yılı itibariyle 59 yaşındadır.

MELİHA OKUR FOX'TA NEDEN YOK? TGRT'YE Mİ TRANSFER OLDU?

Merve Yıldırım ile her pazar program yapan Meliha Okur, yaklaşık 1 aydır Fox TV'de ekranlara çıkmıyor. İzleyenler, Meliha Okur'un hangi kanalda olduğunu merak ederken gerçek anlaşıldı.

Pazar günleri Fox TV'de yayınlanan Benden Söylemesi programında yorumculuk yapan Meliha Okur, TGRT'ye transfer oldu. Meliha Okur artık TGRT Haber TV'de kendi ekonomi programını yapacakı. İyi bir ikili oluşturan Meliha Okur ile Merve Yıldırım, Benden Söylemesi programıyla pazar günleri öğle saatlerinde Fox TV'de ekranlara geliyordu.

MELİHA OKUR KİMDİR?

1961 yılında Ankara'da dünyaya gelen gazeteci, yazar ve ekonomist Meliha Okur’un çocukluk yılları Zonguldak Karadeniz Ereğli’de geçmiştir. Karadeniz Ereğli Lisesi'nin ardından İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'ndan mezun olmuştur.

Mesleki yaşantısına Gökkuşağı isimli siyasi dergide ekonomi haberciliği ile adım atmıştır. Borsa kurulduğu dönemde Para Dergisi'ni çıkartan ekibin içerisinde yer almıştır. Uzun sure Doğan Grubu'nda çalışmış, Milliyet Gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır.

CNN Türk'ün kurulma aşamasında yer alan 10 kişilik ekibin içerisinde olan Meliha Okur CNN Türk ekonomi servisi sunucusu olarak program yapmıştır.

Sabah, Habertürk, Akşam, ATV, NTV ve Yaban TV gibi kanallarda çalışmış en son Fox Haber'de ekonomi servisinin başına geçmiştir. Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi isimli programın sürekli konuğu olan Meliha Okur ekonomi yorumları ile ekran severler tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

FOX BENDEN SÖYLEMESİ İZLE

Fox TV'de her pazar günü saat 13.30 ekrana gelen Benden Söylemesi programının tüm bölümlerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

DİĞER HABERLER
İşte il il haritalı hava durumu tahmini
İstanbul Adalar'a giriş-çıkış yasağı ne zaman kalkacak?
Kafe ve restoranlara saat kısıtlaması
Tehdit edip para alıyordu
Yaza 'merhaba' diyemeyeceğiz
Kaybolan 9 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra bulundu
Terör pususunda yaralanan polis şehit düştü