01.04.2020  15:54
KAYNAK: 
ANKARA/ANKA

Milletvekilleri "arzu ederse" ateşini ölçtürecek

TBMM Korona Kriz Yönetim Komisyonu, Meclis'e giren herkesin ateşinin ölçülmesine karar verdi. Ancak vekiller bu karardan muaf tutularak "arzu ederse" ateşini ölçtürecek.

+
-

Meclis’te oluşturulan “Korona Kriz Yönetim Komisyonu” TBMM yerleşkesine araçlarla giren herkesin ateşinin ölçülmesini kararlaştırdı. Milletvekilleri ise bu karardan muaf tutuldu. Milletvekilleri “arzu ederse” ateşini ölçtürecek.

TBMM İdare Amiri Erkan Haberal imzasıyla milletvekillerine gönderilen yazıda, Sağlık Bakanlığı ile koordineli yürütülen çalışmalar kapsamında TBMM bünyesinde “Korona Kriz Yönetim Komisyonu” oluşturulduğu belirtildi.

DİĞER HERKESİN ATEŞİ ÖLÇÜLECEK

Haberal, Komisyonun salgınla etkin mücadele için Meclis girişlerine yerleştirilen termal kameralara ek olarak, aracıyla TBMM’ye gelen kişilerin “temassız alından ateş ölçer” cihazıyla ateşinin kontrol edilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Yazıda, TBMM’ye giriş yapan araçlardaki herkesin ateşinin kontrol edileceği vurgulanırken, “Arzu ettikleri takdirde milletvekillerimizin de aynı yöntemle ateş ölçümü yapılabilecektir” denildi.

DİĞER HABERLER
Tüm yurt sağanak altında
Nişan bozulunca kan döküldü
Büyük fethin yıl dönümü kutlanıyor
Tüm illerdeki Cuma namazlarının hangi camilerde kılınacağı belli oldu
George Floyd için başsağlığı
'Daha yeni başladık'
Terhisler 31 Mayıs'ta başlıyor