Back To Top
Muş’ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasaklandı

Muş’ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasaklandı

 - Son Güncelleme: 12.02.2019 Salı 22:34
Muş’ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasaklandı
- A +

Muş Valiliği, bölücü terör örgütü ve terör örgütü mensupları lehine provokatif eylem ve yürüyüşlerin planlandığı bilgisi alması üzerine toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasakladığını duyurdu

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bölücü terör örgütü ve terör örgütü mensupları lehine provokatif eylemler ve yürüyüşlerin planlandığı bilgisi alındığından bu eylemlerin konusu ve içeriği itibariyle kamu düzeni ve güvenliğine olumsuz etki edebilecek, toplumun refah, huzur ve mutluluğu ile bağdaşmayacak nitelikte, ayrıca terör örgütlerinin karşıt görüşlü kişi ve gruplara yönelik canlı bomba, suikast, silahlı saldırı gibi eylemlerin yapılabileceği, göz önünde bulunduğunda, genel sağlığı veya başkalarının hak ve özgürlüklerini ciddi şekilde bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki suçların işlenerek halk üzerinde infiale sebep olabileceğine dair açık ve yakın tehlike olduğu değerlendirmektedir.

Bu itibarla; 10.06.1949 tarihli ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesinde öngörülen yetkiler çerçevesinde, ilimiz mülki sınırları (Polis ve Jandarma Sorumluluk Alanının Tamamı) içerisinde yukarıda belirtilen eylem ve etkinliklerle ilgili tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık veya kapalı yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konser, panel, konferans, temsil vb. tüm etkinlikler 13 Şubat 2019 günü saat 00.01 ile 17 Şubat 2019 günü saat 23.59‘a kadar 5 gün süreyle yasaklanmıştır” denildi.

MUŞ/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN