Back To Top
Valilikten yaylacılara uyarı

Valilikten yaylacılara uyarı

Valilikten yaylacılara uyarı
- A +

Ordu Valiliği, yayla sezonunu bitiren vatandaşlardan, yayla evlerinde yaşam malzemeleri bırakmamaları konusunda uyardı

Valilikten yapılan açıklamada, ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerde bulunmak ya da başka sebeplerle yaylalara çıkan vatandaşların yayladaki evlerini terk ederek, şehir merkezlerine veya mahallelerine dönme hazırlıkları içinde olduğuna dikkat çekti.

Açıklamada, yaylalarda evi bulunan vatandaşların hem hırsızlık olaylarına karşı hem de ülke huzurunu bozmak isteyen çeşitli yasa dışı örgüt mensuplarının gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek için yaylalardaki evlerini terk ederken, evlerinde değerli eşya, gıda maddeleri ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz ettiği vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Valiliğimizce, konuyla ilgili alınan tedbirleri içeren bir genel emir yayımlanarak kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize, muhtarlıklarımıza gönderilmiştir. Her daim devletinin yanında olan vatandaşlarımızın, bu konuda gereken hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceğine ve güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına olan inancımız tamdır.”

ORDU/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN