Back To Top
Başkan Tok, hacıların duasını aldı

Başkan Tok, hacıların duasını aldı

Başkan Tok, hacıların duasını aldı
- A +

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getiren hacıları ziyaret ederek dualarını aldı

Hicri yeni yıl ve Muharrem ayının ilk günü güne hacı ziyaretleri ile güne başlayan Başkan Erdoğan Tok, hacılara ziyarette Kabe örtüsü motifi ile kaplı Kur’an-ı Kerim hediye ederken hacılar da zemzem suyu ve hurma ikram ediyor.

Hac vazifesini yerine getirirken yaşadıkları anıları İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile paylaşan Hacılar, “Rabb’im bizleri o güzel beldeleri görmeyi nasip etti. Peygamberimizin ayak bastığı topraklarda olmanın heyecanı, Kabe’yi yakından görmenin hazzı ifade edilemez. Rabb’im herkesin kutsal topraklara giderek hac ibadetini yapmayı nasip etsin” dediler.

Her yıl olduğu gibi hacıları evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün hicri yılın ilk günü ve muharrem ayının ilk günü. İlk hacı ziyaretlerine başladık. Ziyaretlerde büyük bir mutluluk ve bayram havası var. Hacılarımız yaptığımız ziyaretlerden mutlu oluyor. Samimi bir ortamda gelişen sohbetlerle anılarını dinliyoruz. Hac ibadetini yerine getirirken yaşadıklarını anlatan hacılarımız, yüreğinde köpüren inancın aşkıyla gözyaşı damlaları akıp gidiyor. Gözyaşları içerisinde sohbetlerine ortak oluyor, birbirimizi daha yakından tanıyarak bağlarımızı kuvvetlendiriyor, gönül köprülerimizi oluşturuyoruz. Bizi bir arada tutan bu inancımız, birliğimiz ve kardeşliğimiz. Hac ibadeti dinimizin de emrettiği gibi imkanı olan herkese farz. Rabb’im hacılarımızın ibadetlerini ve niyetlerini kabul etsin” diye konuştu.

SAMSUN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN