Back To Top
23 Haziran’da hangi sandıkta oy kullanıyorum: öğren | YSK sandık sorgulama işlemini erişime açtı

23 Haziran’da hangi sandıkta oy kullanıyorum: öğren | YSK sandık sorgulama işlemini erişime açtı

 - Son Güncelleme: 16.05.2019 Perşembe 09:06
23 Haziran’da hangi sandıkta oy kullanıyorum: öğren | YSK sandık sorgulama işlemini erişime açtı
- A +

23 Haziran seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanıyorum ya da kullanacağım? diyen İstanbullular, e- Devlet üzerinden sandık sorgulama işlemlerini gerçekleştiriyor. YSK tarafından açıklanan detayların ardından sandık sorgulama işlemlerinin 15 Mayıs Salı gününden itibaren erişime açılacağı duyuruldu. Seçmenler ise 23 Haziran İstanbul İBB seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanacağını e-Devlet üzerinden araştırıyor. İşte sandık sorgulama işlemlerine dair aradıklarınız…

31 Mart seçimlerinin ardından yaşanan tartışmanın neticesinde YSK, yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) seçimlerinin yenilenmesine karar vermişti. İBB seçimlerinin de 23 Haziran’da yenileneceği duyurulmuştu. YSK tarafından yapılan açıklamanın ardından seçmenler hangi sandıkta oy kullanacağını merak ediyordu. YSK tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bugün, YSK’nin resmî sitesi üzerinden ya da e-Devlet üzerinden İstanbullular İBB seçimleri için hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenebilecek. İşte 23 Haziran seçimleri için hangi sandıkta oy kullanıyorum? sorusunun yanıtı…

HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞIM? (TIKLA-ÖĞREN)

23 Haziran İstanbul İBB seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanıyorum?

23 Haziran İstanbul İBB seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanıyorum? sorusu, nihayet yanıt buldu. Tüm Türkiye’nin merakla beklediği İstanbul İBB seçimleri için merak edilen sandık sorgulama işlemleri bugünden itibaren gerçekleştirilebilecek. 23 Haziran’da yalnızca İBB seçimlerine gidecek olan İstanbullu seçmenler, hangi sandıkta oy kullanacağını merak ediyordu. YSK tarafından son dakika yapılan açıklamada YSK sandık sorgulama işlemlerini bugün itibarıyla erişime açacağını duyurdu.

19-05/15/23-haziranda-hangi-sandikta-oy-kullaniyorum.jpg

'Seçmen listeleri değişmeyecek'

Bugün öğleden sonra YSK'nın sisteminde seçmen listelerinin görüleceğini söyleyen YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından 23 Haziran'da kimlerin oy kullanıp kimlerin kullanamayacağı tartışmalarına son noktayı koyacak açıklamayı yaptı. Kısıtlı seçmenlerle alakalı tartışmaların ardından sosyal medyada bazı kişilerin kendi isimlerini YSK'nin seçmen sorgulama sisteminde göremediğini açıklaması tartışmalara neden olmuştu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, bu tartışmalarla alakalı açıklamalarda bulundu. Yaşanan süreçle alakalı İstanbul seçiminin yeni bir seçim olmadığını ve yenileme seçimi olduğunu vurgulayan Güven, bundan dolayı kullanılan sandık seçmen listelerinin aynısının kullanılacağını duyurdu. 31 Mart seçimlerinde oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran yenileme seçiminde de aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacağını aktaran Güven, seçmen listelerinde herhangi bir güncellemenin yapılmayacağını açıkladı. Güven, bugün öğleden sonra 23 Haziran seçiminde nerede, hangi sandıkta oy kullanılacağının erişime açılacağını paylaştı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN