Başkan Atay 17’nci Kitap Kafe’yi hizmete açtı

Başkan Atay 17’nci Kitap Kafe’yi hizmete açtı

Her hafta ilçeye kazandırdığı başka bir hizmetin açılışını gerçekleştiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler ’de 17’nci Kitap Kafe’yi hizmete açtı.

31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlere kadar kente 20 Kitap Kafe kazandırma sözü veren Başkan Atay, coşkulu bir törenle 17’nci Kitap Kafe'yi hayata geçirdi.

KİTAP KAFELERİN YENİ ADRESİ OSMAN YOZGATLI MAHALLESİ

Ders çalışmak, kitap okumak, araştırma yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan, güler yüzlü çalışanları ve ücretsiz ikramlarıyla bilgi kâşiflerinin beğenisini kazanan Kitap Kafelerin yeni adresi Osman Yozgatlı Mahallesi oldu. Başkan Atay’ın törenle kurdelesini kestiği 17’nci Kitap Kafe, Osman Yozgatlı Mahallesi Hakkı Bey Caddesi 1217 Sokak No:2’de hizmete açıldı.

YOĞUN KATILIM

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eşi Güneş Atay ile katıldığı, Eğitimci Şair Yazar Mustafa Ünver, Şair Yazar Ahmet Zeki Muslu’nun konuk olduğu açılış törenine; İyi Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Özgür Metin, İYİ Parti Aydın il ve Efeler ilçe yönetimi, kentteki siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve sendikaların temsilcileri ile Efeler Belediyesi meclis üyeleri ve adayları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MERAL AKŞENER BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açılış dolayısıyla Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi. Akşener mesajında, “Değerli Başkanım, nazik davetiniz için teşekkür ederim. Ancak ne yazık ki yoğun programım sebebiyle Efeler Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduğunuz 17.Kitap Kafe'nin açılışında aranızda olamayacağım. 21. yüzyılın hayatımıza kattığı değer setleri ve o setlerin etrafında yaşanan teknolojik dönüşümle birlikte, bilgiye erişimin çok daha kolay hâle geldiği günlerden geçiyoruz. Ancak dünyanın/ yaşadığı tüm bu gelişmeler, hâlâ hayatımızdaki bazı alışkanlıklarımızı etkileyemiyor. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin hâlâ bir kitabın sayfasını açtığımızda aldığımız kâğıt kokusuyla kendimizi daha iyi hissedebiliyoruz. Hâlâ bir başkasının zihninden dökülenleri okurken, hayal gücümüzün sınırlarını zorlayarak huzur bulabiliyoruz. Şüphesiz ki her okuduğumuz kitapla, hayata yeni bir pencereden bakabiliyoruz. İşte hayatımıza tüm bu güzellikleri katan ve ufkumuzun sınırlarını zorlayan kitaplarla buluşma adresimiz olan kitap kafeler de bu yüzden, çok kıymetli ve önemlidir. Kitap okumayı adeta nefes almak olarak gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün, memleketimiz için açtığı medeniyet yolunda; okuyan, araştıran ve öğrenen nesillerimizi ve mutlu geleceğimizi inşa etmek için oldukça değerli olan bu açılışta; Başta Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay olmak üzere, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Efelerli vatandaşlarımız için canla başla çalışan belediyemizin tüm çalışanlarına en içten selamlarımı iletiyorum. Sevgi ve saygılarımla…” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIN EŞİTLİĞİNE İNANAN BİR DÜNYA GÖRÜŞÜNE SAHİBİM”

“Beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan sevgili efeler halkım hepinize sonsuz şükranlarımı, saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasına başlayan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Ben aslında çok şanslı bir adamım. Bu kent beni 37 yaşında milletvekili yaptı. 3 dönem milletvekilliğine dâhil oldum, o görevleri yaptım. Geçen dönem de millet ittifakının adayı olarak CHP’den aday oldum ve İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ve çoğunlukla Osman Yozgatlı ve Ovaeymir Mahallelerinin büyük desteği ile belediye başkanı seçildim arkadaşlar. Bu 2 mahalle benim hayatımda çok önemli. Ben insanların eşitliğine inanan bir dünya görüşüne sahibim arkadaşlar. Bir gün, Pazar günü, dedim kahveyi sizin orada içeceğim dedim. Saat kaçta gelirsin başkanım dedi. Saat 11 uygun mu dedim? Olur dedi. Ben geldiğimde yoktu. Kahveyi dolaştım. Bizi böyle mahcup etme dedi, belediye başkanları hiç saatinde gelmez dedi. O günden bugüne, beni her zaman 10 dakika önce karşılamış. Her türlü mahallesindeki, hatta Ovaeymir’deki her türlü taziye olaylarını haber vermiş. Hepsini arkadaşlarıyla, kendisiyle, dostlarıyla birlikte insanlarımızın acılı günlerinde paylaşarak acılarını azaltmanın gururunu ve onurunu yaşadık. Çok teşekkür ediyorum kendisine, sağ olsun.” diye konuştu.

“BENİM TEK BİR GÜCÜM VAR O DA EFELER HALKININ SEVGİSİ”

Efeler halkının istediği her şeyi gerçekleştireceğini söyleyen Başkan Atay konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kitap Kafemiz Ovaeymir’de söz verdim, yetmiyor orası bir tane daha açacağım. Buraya da bakacağım, yetmezse bir tane daha açacağız. Ama Osman Yozgatlı’ya vereceğim müjde bununla sınırlı değil. Oraya sevgili hanımlar, kadınlarımız, Osman Yozgatlı Mahallesi’ne hem kreş yapıyoruz, hem de Hanımevi açıyoruz. 2’sini birden yapacağız. Birlikte yaşayacağız, birlikte çalışacağız, birlikte üretip kazanacağız, hakça paylaşacağız. Üretim yapmadan hiçbir ülke kalkınamamıştır ve biz üretim yaparak kalkınacağız. Bir fabrika kurdum, bir tane daha kuracağım. 17 kitap kafe açtım, gelecek dönem de 18 tane daha açacağım. 6 Hanımevi açtım, 8 tane daha açacağım. İstediğiniz, halkımın istediği her şeyi ama her şeyi gerçekleştireceğim. Benim bir tek gücüm var, o da Efeler halkının sevgisi, yüreği, insanlığı. Benim gücüm sizsiniz. Ben hiç kimsenin bir yerlerine sığınarak siyaset yapmadım hayatımda. Halk kimi isterse o belediye başkanı olacaktır. Birisi istedi diye değil, efeler halkının istediği olacaktır. Bugün bir sözümü daha yerine getirmenin onurunu, gururunu yaşıyorum. Sevgili çocuklar, burada istediğiniz her şeyi karşılayacağız sizin için. Okumanız için, bilgili olmanız için. Gelecekte bu ülkeyi yöneterek birilerinin etkisi ile düşünce sahibi, fikir sahibi olmanıza değil, bilgili olarak fikir sahibi olmanızı istediğimiz için bu kitap kafeleri açıyoruz. Bu kitap kafeler öncelikle Osman Yozgatlı halkımıza, Ovaeymir’e, Efeler’e ve ülkemize hayırlı olsun diyorum. Hepinize katıldığınız için, beni yalnız bırakmadığınız için çok ama çok teşekkür ederim. Sağ olun.”

“HER KİTAP BİR BAHÇE KAPISI GİBİDİR”

Şair Yazar Ahmet Zeki Muslu da konuşmasında, “Nasıl bir insanın anılarını, deneyimlerini, bilgilerini sakladığı hafıza denen bir deposu varsa, insanlardan oluşan toplumların da ortak bir hafızası vardır. Bu hafıza da kitaplar ve kütüphanelerdir. Değerli dostlar, her kitap bir bahçe kapısı gibidir. O kapıyı açtığınızda yeni bir Dünya’nın içerisine girersiniz. Her kitap bir gemi gibidir. Onunla yeni yerleri keşfedersiniz. Bir kitap bir deniz feneri gibidir. Karanlıkta yol gösterir ve insanın içini aydınlatır. Bir yazar, ‘Bir kitap okudum dünyam değişti’ diyor. Kitaplar insanların yaşamını, dünyasını değiştirir. Kitapsız kalmamanız dileği ile. Bugün Efeler ilçemizde Kitap Kafelerin 17. sini açıyoruz. Bugüne kolay gelinmedi. Kitapların toplatıldığı, yakıldığı günlerden gelindi. Değerli mahalle halkı, bu kitap kafenin sadece gençlerin değil, anne ve babalarında uğrak yeri olmasını diliyorum. Sayın başkan, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kendisini kutluyorum. Bu güzel hizmetlerinin devamını diliyorum. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“BİR KENTİN MARKA DEĞERİ O KENTİN KÜLTÜR VE SANATIYLA BELLİ OLUR”

“Her kitap bir nehir gibidir.” diyen Eğitimci Şair Yazar Mustafa Ünver ise şöyle konuştu:

“17. kitap kafenin açılışında Efeler’de yaşayan bir öğretmen, yazar olarak katkı sunmaktan dolayı onur duyuyorum. Birleştikçe deniz oluşur. Bu kitap kafelerde bilgi ve kültür denizini oluşturan Sayın Mehmet Fatih Atay’a Efeler’e kazandırdığı bu değer için çok teşekkür ediyorum. Çocuklara bir şey söylemek istiyorum. Evde çalışma koşulumuz yok diye bahanelere sığınmasınlar, Fatih başkanları onlara daha güzel ders çalışabilecekleri, bilgiye ve kültüre ulaşabilecekleri çok güzel yerler hazırladı. Bir kentin marka değeri o kentin kültür ve sanatıyla, ona yaptığı hizmet ile belli olur. Yatırım ile belli olur. Efeler’de yaşayan bir birey olarak kentimi kültür ve bilgiyle zenginleştiren Sayın Mehmet Fatih Atay başkanıma çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

“MUHTARLIĞIMDA 20 YILDIR GÖRMEDİĞİM RAHATI, HUZURU FATİH BAŞKANIMIZ DÖNEMİNDE GÖRDÜM”

25 yıldır Osman Yozgatlı Mahallesi muhtarlığını yaptığını belirten Osman Yozgatlı Mahallesi Muhtarı Halis Hekimoğlu, “En iyi ve en rahat 5 yılımı bu dönemde Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay ile gördüm.” dedi. Başkan Atay’a seslenerek konuşmasına devam eden Muhtar Hekimoğlu, “Nedenini sorarsanız, siz benim mahallemin insanlarına eşit davrandınız. Mahalleler arasında hiç ayrım yapmadınız. Merkez mahalleye ne yaptıysanız benim mahalleme de yaptınız. Allah size uzun ömürler versin, sizi başımızdan eksik etmesin. Öyle belediye başkanları gördük telefonları kapalı, bizi hiç tanımayan. 30 yıllık muhtarım ben. 24 bin nüfuslu mahallenin muhtarıyım ben. Benim telefonuma cevap vermeyen belediye başkanları da biliyorum. Benim mahallemin insanları da onları biliyor. Artık ona göre de davranmaları lazım benim mahallemin insanlarının. Çünkü ben bu mahalleye hizmet ediyorum. Hiçbir başka çıkarım yok. Sadece hizmet. Burada beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim. Kitap Kafemiz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Atay 17’nci Kitap Kafe’nin açılış kurdelesini protokol üyeleri ve konuklarla birlikte keserek, bilgi yuvasını hizmete açtı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN