09.04.2020  17:06
KAYNAK: 
KARAR/ İÇ ANADOLU

Selçuklu'da zabıta ekipleri market ve pazaryerlerini denetime çıktı

Konya'da Selçuklu Belediyesi tarafından koronavirüse karşı verilen mücadelede önlemler her geçen gün arttırılıyor. Bu kapsamda zabıta ekipleri işletme, market ve pazar yerlerinde alınan tedbirleri yerinde denetlerken aynı zamanda vatandaşları ve çalışanları uyulması gereken kurallarla ilgili bilgilendirdi.

+
-

Tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizi de etkisine alan koronavirüsü önleme çalışmaları Selçuklu Belediyesi tarafından dikkatle uygulanmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında denetimlerini sürdüren Selçuklu Belediyesi zabıta ekipleri işletmeler, pazar yerleri ve marketlerde eldiven ve maske kullanımını pazar yerlerinde tezgahlar arasındaki mesafeleri ve vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyup uymadıklarını denetledi. Ekipler virüsün yayılmasını önleyecek olan ve uzmanların sürekli altını çizdiği 14 kurala uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

ALINAN TEDBİRLER ARALIKSIZ OLARAK DENETLENECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, “Tezgahtan satış yapan üreticilerimizi ve marketlerimizi uyarıyoruz. Kendilerinden kesinlikle maskesiz ve eldivensiz ekmek satmamalarını, alıcıların ekmeklere el değmesine izin vermemelerini istiyoruz. Ayrıca reyonlara bununla ilgili uyarıcı yazılar astırıyoruz. Ekiplerimiz, fırın ve bakkallarda ekmek satışının ambalajlarda satılmasının zorunlu hale geldiğini duyururken, denetimlerde salgından korunma tedbirlerine uymayan işletmelere cezai işlemlerin uygulanacağı konusunda da bilgilendirme yapıyor. Her türlü hijyen ortamını sağladığımız  pazar yerlerimizde ise tezgahlar arasındaki mesafelerin uygunluğunu, pazar esnafının eldiven ve maske kullanımını vatandaşlarımızın da uyması gereken hijyen kurallarını denetliyoruz. Çalışmalarımız hassasiyet ve kararlılıkla sürecek Selçuklu ilçemizde koranavirüse karşı her türlü tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Almış olduğumuz bu tedbirleri taviz vermeksizin denetleyeceğiz bu konuda vatandaşlarımızın en ufak bir şüphesi olmasın ancak virüsten korunmanın en etkili yöntemi izolasyon kuralına uyarak çok mecbur kalmadıkça evden çıkmamak” şeklinde bilgi verdi.

DİĞER HABERLER
İşte il il haritalı hava durumu tahmini
Terör pususunda yaralanan polis şehit düştü
Merkezi ezan sisteminde yeni önlem
Barış Pınarı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
Kaybolan kişi uçurum kenarında bulundu
Bu kez Herekol darbesi!
Kardeşini boğazından bıçakladı