Son dakika! Erdoğan ile Ruhani arasında kritik görüşme

Son dakika! Erdoğan ile Ruhani arasında kritik görüşme

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü. Dağlık Karabağ'daki gerilimin ele alındığı görüşmede Erdoğan, Ermenistan'ın savaş suçu işlediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada iki liderin, Türkiye-İran ilişkilerini geliştirecek ve terörle mücadelede iş birliğini güçlendirecek hususların ele alındı. 

Erdoğan ve Ruhani görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ve Suriye başta olmak üzere bölgesel konuları da değerlendirdi. 

ERMENİSTAN'IN YAPTIĞI SAVAŞ SUÇU 

Erdoğan, görüşmede, İran’la yakın iş birliği ve dayanışma içinde olmayı ortak çıkarların ötesinde komşuluk hukukunun gereği olarak gördüklerini ifade etti. 

Azerbaycan topraklarındaki işgali ve saldırıları ile kriz başlatan Ermenistan’ın sivil halka karşı yaptığı saldırıların savaş suçu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselede haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu ifade etti.

YPG'YE KARŞI ORTAK HAREKET ETME ÇAĞRISI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden PKK/YPG terör örgütüne karşı ortak hareket etmenin ve İdlib’de ateşkesin korunmasının, istikrarın sağlanmasına yönelik ortak çabaların müspet sonuçlar doğurması için gerekli olduğunu dile getirdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN