02.08.2020  10:14
SON GÜNCELLEME: 
02.08.2020  15:09
KAYNAK: 
ERZURUM/AA

Son dakika! Meteoroloji'den 7 ile kritik uyarı... Kuvvetli sağanak geliyor

Son dakika haberi... Meteoroloji 7 ile kritik uyarı yaptı, buna göre öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Konya ve Karaman'ın da güney kesimlerinde kuvvetli yağış öngörülüyor.

+
-

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı kentler için sağanak uyarısı yapıldı. 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava parçalı ve zamanla çok bulutlu olacak. 

ÖĞLE SAATLERİNE DİKKAT!

Öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek. 

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta 10, Ardahan'da 11, Ağrı ve Erzurum'da 12, Iğdır ile Erzincan'da 17 derece ölçüldü. 

Gün içinde en yüksek sıcaklıklarının ise Iğdır'da 34, Erzincan'da 33, Ağrı'da 30, Erzurum'da 27, Kars'ta 26 ve Ardahan'da 23 derece olacağı öngörülüyor.

KONYA VE KARAMAN İÇİN DE UYARI

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nden de yapılan açıklamaya göre, bugün Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'ın hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. 

Bölge genelinde günün az bulutlu ve öğleden sonra parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Konya'nın güneybatısı ile Karaman'ın güneybatı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi öngörülüyor. 

DOĞU KARADENİZ'E DE SAĞANAK GELİYOR

Doğu Karadeniz'de bugün kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son duyuruya göre, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Doğu Karadeniz'de beklenen yağışların Rize geneli, Artvin'in kıyı kesimleri ve Trabzon'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sel, su baskını ve heyelan gibi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk: Yardımı biz değil AB yapıyor
CHP'ye küskün değilim
Biz yapmadık @Jack yaptı
3 PKK'lı etkisiz hale getirildi
CHP Kadın Kolları yeni başkanını seçti
Kuvvetli yağış geliyor
Boş sokak için 10 TL istiyorlar