Ali Koç: Mesut Özil'i yine olsa yine alırım

Ali Koç:  Mesut Özil'i yine olsa yine alırım

Katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Mesut Özil'in medyaya fazla abartıldığını iddia eden Rasim Ozan Kütahyalı'ya "Boş konuşuyorsun" diye yanıt verdi. KOç, " Mesut Özil'i yine olsa yine alırım" dedi. Koç ayrıca, "Filmi geriye sarabilseydik, başkan adayı olmak için bir sene daha beklerdim" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beyaz TV'de yayımlanan ve yorumculuğunu Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı, Sinan Engin ve Abdülkerim Durmaz'ın yaptığı Derin Futbol'a konuk oldu. Koç, teknik direktör ve transferler hakkında açıklamalarda bulundu.

''BAŞKAN ADAYLIĞI ERKEN OLDU"

Ali Koç, gelen soru üzerine başkanlık adaylığı için erken davrandığını açıkladı. Koç, "Taraftarlarımızın bir kısmı bu programa çıktığım için bana tepki verdiler. 2011 sebebiyle. İnşallah programın sonunda negatif bakan taraftarlarımız da olumlu yaklaşırlar. Filmi geri sarabilseydim, başkanlık için bir yıl daha beklerdim. O zaman bu sıkıntılı durum, daha su yüzüne çıkacaktı. Maddi ve manevi çok ciddi dokunuşlar gerekiyordu, keşke o dokunuşların sonunda bazı şampiyonluklar olsaydı" ifadelerini kullandı.

Sarı-Lacivertlilerin eski başkanı Aziz Yıldırım hakkında açıklamalarda bulunan Koç, ''Aziz Yıldırım konusuna girmek istemiyorum. Beraber çok yayına çıkmak istedim, olmadı. Beraber müthiş mücadele verdik. Başka kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe gibi ayakta duramazlardı. Ameliyatında not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor.'' ifadelerini kullandı.

''FENERBAHÇE İYİ TRANSFER YAPTI"

Yapılan transferler hakkında açıklamalarda bulunan Ali Koç, ''İlk sezon çok fazla değişim yaptık. Felaket bir sezon oldu. Philip Cocu o zaman ihtiyacımız var dedi oyuncular aldık. Felaket bir sezon oldu. 6. bitirdik. Ersun hoca geldi dokunuşlarını yaptı. transfer sezonunda yanlıs oyuncularda aldık. Her transfer döneminde 'Helal olsun, Fenerbahçe iyi transferler yaptı.' deniyordu. İkinci sezon da bizi tatmin etmedi. 22. haftadan sonra bize operasyon çekildi! Erol Hoca'ya da iyi transferler yaptık. Başkan ve yönetim kurulu değişti. Teknik Direktör, takım menajeri, sportif direktör. Paramız yoktu. Finansal fair-play durumdan dolayı transfer yapamayacak durumdaydık. Yaz kampının sonlarına doğru geri çeviremeyeceğimiz iki teklif geldi.'' ifadelerini kullandı.

Trabzonspor ile yaşanan olayları açıklayan Ali Koç, ''Türkiye'deki Fenerbahçe nefretinde bizim de etkimiz var! Sayın Ali Şen döneminde başlayan biz ve diğerleri... Bir ayrıştırıcı unsur oldu. Buna katılıyorum. Bugün aynı şey başka kulüpler için de geçerli olmaya başladı. Ancak duruş ve büyüklük olarak Fenerbahçe'nin hasede de sebep olacak bir durumu oldu. Türkiye'nin en büyük grubunda talimat verildi benim basın toplantımın tek kelimesi çıkmadı. Bize olan antipatik bakış oluyor ama başka tarafa da koruyucu olarak bakılıyor. İyi niyetle yola çıktık kulüpler birliğinde de sadece Fenerbahçe'nin haklarını korumadım. Siyaset nerelere dokunuyor hakem atamaları nasıl yapılıyor. Benim Trabzonspor ie sorunum yok. Türk futbolunda Trabzonsporlu yapılma durumu var. temsilciler kuruluna x kişi atandı ve başkan vekili yapıldı dedim. O da eski Trabzon yöneticisi. O kişi hakemleri alıkoyan kişiydi. Hüküm almıştı bu kişinin bir kuruma girmemesi lazım.'' ifadelerini kullandı.

''PANİK OLDULAR VE İŞ SAĞLAMA ALINDI"

Trabzonspor'un yaşadığı şampiyonluk hakkında açıklamalarda bulunan Ali Koç, ''Neden TFF'yi temsil eden insanlar usulsüzlüğe müsaade ederler. Türk futbolu, bir şehir takımı odağında dönüyor. Bu Trabzonspor için de tehlikeli. Kimse sesini çıkarmazsa, yapılan yanlışları kanıksıyoruz. Neden sadece biz konuşuyoruz? Trabzonspor en iyi futbolu oynuyor.' dedim, sonra puan kayıpları başladı! Aynı toplantıda 'Türkiye Trabzon'dan büyüktür, bir ülke futbolu bir şehrin etrafında dönüyor.' dedim. Bana bir tane Trabzonspor'un hakem hatasından dolayı puan kaybettiği maç söyleyin! Adana demirspor maçındaki penaltı...Kaybetseler puan farkı 8'e düşüyordu. Son dakikada şampiyonlukta kaçırılabilirdi. Ama orda bir panik oldu ve sağlama alındı. Bir tane Trabzonspor'un hakem hatasıyla puan kaybettiği maç söyleyin? Adana Demirspor maçında mağlubiyet olsa, 8 puana düşecekti. Trabzonspor yine şampiyon olabilirdi. Ama geçmişte Trabzonspor'un böyle şampiyonluk kaybetmişlikleri var. Panik olundu ve iş sağlama alındı'' ifadelerini kullandı.

''TORPİLLE HAKEM ATANIYOR"

Ali Koç, hakem atamalarını ifşa edeceklerini açıkladı. Koç, ”Dil sınavı kaldırıldı, atletik performans sınavı kaldırıldı, kural kitabı kaldırıldı! Resmen torpille hakem atanıyor. Gelecek 10 senede bazı takımlara hizmet etmesi için hakem lobisi oluşturuluyor. Bunları ifşa edeceğim!” ifadelerini kullandı.

28 ŞAMPİYONLUK AÇIKLAMASI

28 şampiyonluk hakkında konuşan Ali Koç, ''11 Aralık 2020'de Şampiyonluklar için başvurduk cevap gelmedi. Süper Kupa için başvurduk yine cevap gelmedi. Trabzonspor'un resmi kanallarında 2010-11 şampiyonluğu için başvurduk cevap gelmedi. Herkes Fenerbahçe'nin federasyonu diyor ama 3 Temmuz'da ne diyorlardı Başbakan Fenerbahçeli savcı Fenerbahçeli federasyon başkanı Fenerbahçeli...28 şampiyonluk için uzun süredir cevap alamadık. Geçmiş yıllarda, bazı yıllarda bugünkünden daha fazla şehir takımı var. Beşiktaş'ı tebrik edelim, onlar hakkını almış. Bu Beşiktaş'ın sorunu değil. TFF daha Süper Kupa'ya bile karar veremiyor. Hem Fenerbahçe başvurdu hem de Beşiktaş başvurdu, yine de karar veremiyorlar.'' ifadelerini kullandı.

"MESUT ÖZİL'İ YENİ OLSA YİNE ALIRIM"

Ali Koç, dünya yıldızı Mesut Özil hakkında açıklamalarda bulundu. Koç, ''Mesut Özil'in menajeriyle konuştuk. İki taraf için hayırlısı neyse o olsun. Mesut Özil'i yine olsa yine alırım." ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖR AÇIKLAMASI

Ali Koç, çalışacağı teknik adam hakkında açıklamalar yaptı. Koç, "İsmail Kartal para konuşmadan geldi. Önümüzdeki sezon için üst düzey bir hoca aradığımızı, adaylardan birinin Joachim Löw olacağını söyledik. Araları çok iyidir. Açık açık her şeyi masaya koyduk. Arkadan dolanmayız. İsmail Hoca, bir saniye bile kırılmadı. Crespo'yu nereden buldunuz dendi, şimdi taraftarın en sevdiği oyunculardan biri oldu. Bizim şu an çalışabileceğimiz iki isim var. Biri doğal olarak İsmail Kartal. Diğeri de Jorge Jesus. Biz kimi seçersek seçelim, bizim taraftarımız yine mutsuz olacak. Pazartesi günü yeni teknik adamı açıklayabiliriz. Sezon başının çok öncesinde yeni hocamız netleşmiş olacak. 13-14 Haziran gibi sezonu açacağız.'' ifadelerini kullandı.

''FFP SIKINTIMIZ YOK"

Ali Koç, yapılacak transferler için FFP sıkıntılarının olmayacağını duyurdu. Koç, ''Aldığımız intiba, bu sene FFP konusunda sıkıntı yaşayamadığımız yönünde. 2, harcama limitleri. Harcama limitlerini bilmiyoruz. Allah da bunu hesaplayacaklara yardımcı olsun. Bu kur, enflasyon ve belli olmayan yayın geliriyle nasıl açıklayacaklar?'' ifadelerini kullandı.

''KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI'NA ADAYIM"

Ali Koç, Kulüpler Birliği Başkanı adayı olacağını açıkladı. Koç, ''Bu sene Finansal Fair Play konusunda sıkıntımız olamayacak gibi. Ancak harcama limitlerimizi bilmiyoruz. Allah bunu hesaplayacaklara yardımcısı olsun. Kulüpler Birliği Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum. O pankart bizi çok rahatsız etti. Sayın Ahmet Ağaoğlu'nun haberi olmayabilir ama yöneticilerin vardır. Çıkıp yanlış olduğu söylenebilirdi. FETÖ'nün yanında yoksa Cumhuriyetin yanında mısınız karar verin. hakketmediğiniz bir kupa için... Kupa müzenizde olur... Kurşunlama olayında failler bulundu bence ama ört pas edildi.'' ifadelerini kullandı.

''EKREM İMAMOĞLU İLE KONUŞTUK"

Ali Koç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Koç, ''Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe ile alakası olmayan ve ailemi karıştıran bir tweet attı! Beni genelde durdurmaya çalışanlar, ailemi işin içine sokmaya çalışır. Başkaları da aynılarını yaptı. Sayın İmamoğlu ile konuştuk ve olay tatlıya bağlandı.'' ifadelerini kullandı.

''5 YILDIZI TAKACAĞIZ"

Ali Koç, 28. şampiyonluk hakkında konuşurken 5 yıldızı da takacaklarını açıkladı. Koç, ''Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğunu reddetmek, Türkiye Cumhuriyeti'ni yok saymaktır. TFF hiçbir şeyi izah edemiyor. Gelecek sezon biz 5 yıldızı takacağız, TFF isterse ceza yazsın. Bu konu, TFF özelinde verilemeyecek bir karar gibi görünüyor. Sonuç alana kadar elimizden geleni yapacağız. 5 yıldızı takacağız, TFF ne yapabilecek?'' ifadelerini kullandı.

TFF SEÇİMLERİ

Ali Koç, TFF başkan adayı kimin olacağına dair açıklamalarda bulundu. Koç, ''TFF Başkanlığı için kimse adaylığını açıklamadı. Nihat Özdemir'in yumuşak karnı vardı, devletle de çok iş yapıyordu. Bu da yumuşak karın. Yani kullanılmaya müsait. Nihat Özdemir başkanlığındaki federasyon, tarihin en kötü federasyonuydu! İtibarı olan insanların olması lazım. Buraya aday olacak kişilerin ailesinde terör örgütünden kimse olmaması lazım. Bankalarla sorunu olmaması lazım. Başkaları tarafından da yönlendirilmeye izin vermemesi lazım. Fatih Terim gelse de desteklemem. Yönetimler değisiyor ama sistem değişmiyor. Kulüpler Birliği belki içimizde bir başkan belirleyebilir. Doğru seçim yaparak tüm kurulların değişmesi lazım. Fenerbahçe ifşa edilmesi gerekiyorsa edecek. Servet Bey adaylığını açıklamadı ama tarihin en kötü federasyonuna üyeydi.'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi'nin taraftarla yaptığı konuşma hakkında açıklamalarda bulundu. Koç, '' Beşiktaş'a karşı saygı ve sevgiden kusurum olmadı. Babadan dolayı Beşiktaş'ı bilerek büyüdük. Geçen senenin sonuna bir dönelim. Başkan ve yönetici, futbolcu seviyesinde, son haftalarda bize imalı mesajlar verildi. Sanki biz teşvik primi veriyormuşuz gibi. Ahmet Nur Çebi 'Ben kastetmedim' diyor, öyle diyorsa öyle kabul etmek lazım ama bana öyle gelmiyor. Direkt benim ismim zikrediliyor. Sebep, benim yaptığım basın toplantısında TFF'nin Trabzonspor'a bakış açısını gösteren bir örnek. Normal şartlarda Antalyaspor maçının iptal olması lazımdı. Hukuk süreci vardı Beşiktaş maçıyla ilgili. Ben, Beşiktaş'ın hakkını savunmadım. İşin garipliğini ifade etmek için söyledim. Resim bu. Normal geliyorsa, diyecek bir şeyim yok.'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, transferler hakkında Beşiktaş'ı aradığını açıkladı. Koç, ''Vincent Aboubakar ve Sergen Yalçın'ın Fenerbahçe'ye geleceği söylendi. Açtım telefon ve böyle bir şey olmadığını söyledim. Dorukhan Toköz'de de tavrımız ortada. Bize bu imalar ve son olay, fazlasıyla canımızı sıktı. Bunlar aşılmayacak olaylar değil. Basın toplantısında gösterdiğim bir örnek. Orada '22.35'te maç bitiyor, 22:40'ta TFF mesajını giriyor' dedim. Saha olayları yaşandı, oyuncular darp edildi. Normal şartlarda maçın iptal edilmesi gerekir.'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, kendisine gelen en çok pişman olduğu üç olayı açıkladı. Koç, ''1 sene erken girmek, ilk sene çok fazla değişiklik yapmak ve Galatasaray maçında biriyle konuşmak için merdiven yerine kısa yolu tercih etmek.'' ifadelerini kullandı.

Koç, takımda kimlere transfer teklifi geldiğini açıkladı. Koç, ''Kim Min-Jae son yıllarda yapılan en iyi transfer, Pereira'nın hediyesi. Miguel Crespo da öyle. Bebeği ve karısı var, buradan çok memnun. Gitmesi için somut bir şey yok ama işin başındayız. Kazanacağımıza inandığı bir kadro ile bir sene daha kalır. CSKA Moskova resmi başvuru yapmadı. Mert Hakan ile ilgileniyoruz diye küçük bir not gönderdi. Mert Hakan satılık değil. Mert Hakan'ın karakteri ve takım içinde gördüğü vaziyeti, futbolu kadar önemli. Kontratlı oyuncumuzu menajer pazarlıyorsa bunun hakkında gerekli girişimleri de yapacağız. İki hocamız da 12-13 kişi var ki bunlar takımda kalmalı diyor, Mert Hakan içlerinde. Ozan Tufan'a geçen sene Beşiktaş'tan teklif aldık ama bu sene bir teklif gelmedi. Allah herkese Altay gibi sporcular nasip etsin. Basketbolda küçüldük, daha küçülemeyiz. Jan Vesely ve Nando de Colo, bütçeye uyarlarsa ve seçilecek hoca isterse...'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, sosyal medyada isimleri geçen Larin ve Suarez hakkında açıklamalarda bulundu. Koç, ''Cyle Larin ve diğer yabancı haberleri doğru değil. Luis Suarez ile yakından ve uzaktan ilgimiz yok. Kerim sabah akşam başımın etini 'Suarez' diye. Menajerler, medya ile piyasa yapıyor. Bazı haberler kasıtlı yapılıyor, 'Beceremediler' denilsin diye.'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, Cüneyt Çakır ve Anadolu Efes hakkında konuşma yaptı. Koç, ''Cüneyt Çakır, bizi çok yaktı. Ancak Dünya Kupası'na gitmemesinin nedeni yaşananlar. Boksta Fenerbahçe'nin sporcuları kazandı gazetelerin hiç birindeFenerbahçe'nin adı geçmiyor. Dünyada ilk defa boksta şampiyon olduk. Tüm spor şampiyonlarını tebrik ediyorum. Efes, Vakıfbank, Etimesgut...'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin eski yıldız oyuncusu Alex hakkında konuşan Koç, ''Alex de Souza, teknik direktörlük kıvamına gelirse, geri döner. Gheorghe Hagi örneği var, ama Hagi olmadı." ifadelerini kullandı.

Ali Koç, kendisine gelen transfer sorularına ise, ''Açlığı ve yaşından dolayı Sörloth'u seçerim. Almanya'da istenilen gibi olmamış. Leipzig ile konuştuk. 12-16 Milyon Euro bonservisi var. Artık kiralık gitmek istemez. Parasal bir sorunumuz olmazsa, Messi'yi mi Ronaldo mu yerine Mbappe'yi alırdım. Manchester United'da 34 yaşında (Edinson Cavani) bir oyuncu var, 6.7 Milyon Euro maaşı var, ister misiniz, dediler. Maaşından bir kısmını isteriz dedim. Trabzonspor'a transfer olduğu günden bu yana parasını hak eden Anthony Nwakaeme var. Nwakaeme yaşlı ama Allah var, Trabzonspor'a transfer olduğundan beri verilen parayı hak etti. Türk futboluna renk kattı.'' cevabını verdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN