26.01.2020  08:01

Vedat Muriqi: Golümü depremde vefat eden Miraç Can Dişçi'ye armağan ediyorum

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi, Başakşehir karşısında aldıkları 2-0'lık galibiyetin ardından attığı golü, Elazığ'daki depremde hayatını kaybeden Miraç Can Dişçi'ye armağan ettiğini söyledi.

+
-

Süper Lig'in 19. haftasında Medipol Başakşehir'i 2-0 mağlup eden Fenerbahçe'nin Kosovalı oyuncusu Vedat Muric maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu attığı golü ve alınan galibiyeti, Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Miraç Can Dişçi'ye armağan etti.

"BİZ BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ, TOPARLAYACAĞIZ"

Dişçi'nin kendisini Malatya maçına beklediğini söyleyen Muric, şunları söyledi:

"Elazığ'da Malatya'da yaralılara acil şifalar. Vefat edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Golümü, galibiyeti depremde vefat eden Miraç Can Dişçi'ye armağan ediyorum. Beni Malatya maçına bekliyordu, mesaj atmıştı. Bugün maça giderken komşusu mesaj attı, kardeşimiz depremde hayatını kaybetmiş. Bu çok acı bir olay. Biz büyük bir ülkeyiz, toparlayacağız. Bir çocuğun böyle hayatını kaybetmesi insanı mahvediyor. Ölümün yaşı olmaz, her ölüm üzücüdür ama böylesi çok zor. Allah, insanın düşmanının başına vermesin. Çocuk sahibi olduktan sonra böyle bir olay sizi daha da derinden etkiliyor. Maça giderken bunu öğrendim ve gerçekten çok kötü oldum."

 

DİĞER HABERLER
Orman vasfı kaldırılacak
LGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?
Her il için farklı tarih
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?
Yakınlarının mezarlarını açılmış halde buldular
HDP Bakırköy İlçe Başkanlığı saldırıya uğradı
Biz yapmadık @Jack yaptı