26.01.2020  08:01

Vedat Muriqi: Golümü depremde vefat eden Miraç Can Dişçi'ye armağan ediyorum

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi, Başakşehir karşısında aldıkları 2-0'lık galibiyetin ardından attığı golü, Elazığ'daki depremde hayatını kaybeden Miraç Can Dişçi'ye armağan ettiğini söyledi.

+
-

Süper Lig'in 19. haftasında Medipol Başakşehir'i 2-0 mağlup eden Fenerbahçe'nin Kosovalı oyuncusu Vedat Muric maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu attığı golü ve alınan galibiyeti, Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Miraç Can Dişçi'ye armağan etti.

"BİZ BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ, TOPARLAYACAĞIZ"

Dişçi'nin kendisini Malatya maçına beklediğini söyleyen Muric, şunları söyledi:

"Elazığ'da Malatya'da yaralılara acil şifalar. Vefat edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Golümü, galibiyeti depremde vefat eden Miraç Can Dişçi'ye armağan ediyorum. Beni Malatya maçına bekliyordu, mesaj atmıştı. Bugün maça giderken komşusu mesaj attı, kardeşimiz depremde hayatını kaybetmiş. Bu çok acı bir olay. Biz büyük bir ülkeyiz, toparlayacağız. Bir çocuğun böyle hayatını kaybetmesi insanı mahvediyor. Ölümün yaşı olmaz, her ölüm üzücüdür ama böylesi çok zor. Allah, insanın düşmanının başına vermesin. Çocuk sahibi olduktan sonra böyle bir olay sizi daha da derinden etkiliyor. Maça giderken bunu öğrendim ve gerçekten çok kötü oldum."

 

DİĞER HABERLER
İsteyen kayıt dondurabilecek
Sivas'ta korkunç kaza
İtalya ve İspanya'ya yardım
Nasuh tövbesi ile pişman olmak hayırlıdır
Pazar yerleri için yeni tedbirler
Adana'da 'tıbbi maske' operasyonu
Bolu Dağı'nda sis! Görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü