Back To Top
AKK (Adil Kullanım Kotası) gitti AST geldi. AST nedir? Akıllı Sınırsız Tarifesi ne kadar?

AKK (Adil Kullanım Kotası) gitti AST geldi. AST nedir? Akıllı Sınırsız Tarifesi ne kadar?

AKK (Adil Kullanım Kotası) gitti AST geldi. AST nedir? Akıllı Sınırsız Tarifesi ne kadar?
- A +

1 Ocak tarihinden itibaren hayatımızdan çıkan AKK yerine AST geldi. İnternette AKK gitti AST geldi haberinin detaylarını internet kullanıcıları için derledik. Peki AST nedir? Akıllı Sınırsız Tarifesi ne kadar? Kablonet tarafından açıklanan AST kavramı hakkındaki tüm detaylar haberimizde...

AST nedir? sorusunun yanıtı Kablonet'in açıklamasından sonra gündeme geldi. Peki Akıllı Sınırsız Tarifesi ne kadar? AKK gitti diye sevinemeden AST hayatımıza girdi. AKK (Adil Kullanım Kotası) ve AKN (Asil Kullanım Noktası) gibi kavramlar hayatımızdan 1 Ocak itibari ile hayatımızdan çıktı Ancak Kablonet, AST isimli bir kavramla yeni döneme giriş yaptı. Peki AST nedir? İşte merak edilen o sorunun yanıtı....

AST NEDİR? 

Belli bir kotayı aşan kullanıcıların internet hızını düşüren Adil Kullanım Kotası (AKK/AKN) dönemi 1 Ocak’ta sona erdi. Ancak Kablonet, AST isimli bir kavramla yeni döneme giriş yaptı.

“Akıllı Sınırsız Tarife”nin kısaltması olan AST, internet hizmetini 00:00 - 19:00 / 19:00 - 00:00 olmak üzere ikiye farklı zaman dilimine bölüyor, bu zaman dilimlerine farklı hız sınırları uygulanıyor.

1 Ocak tarihinden önce taahhüt vererek aboneliğini devam ettiren kullanıcılar, fiyatlarında hiçbir değişiklik olmadan kullandıkları internet paketini Adil Kullanım Kotası olmadan kullanmaya devam edecek. 

19-01/03/ast-nedir-akilli-sinirsiz-tarifesi-ne-kadar-akk-yerine-hayatimiza-giren.jpg

Turkcell Superonline tarafından açıklanan fiyatlar şu şekilde...

15 Mbps: 79.9 TL

25 Mbps: 89.9 TL

35 Mbps: 99.9 TL

50 Mbps: 129.9 TL

100 Mbps: 199.9 TL

Yeni dönem fiyatlarını açıklayan ilk şirketlerden biri Türk Telekom olmuştu. Firma önceden açıkladığı fiyatlarında indirime gittiğini duyurdu. 

Yapılan bu açıklama ile birlikte ayrıca 6Mbps, 12Mbps ve 16Mbps hızlarını da kotasız internet tarifeleri içerisine ekleyen Türk Telekom, sonunda beklenen hamleye imza attı.

İşte Türk Telekom'un AKK'siz tarifelerinin fiyatları...

Açıklanan yeni Türk Telekom kotasız internet fiyatları üzerinde toplamda 27 TL‘lik bir indirim kullanıcıları bekliyor.


6Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi – 69. 90 TL

8Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 79.90 TL

12Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 84.90 TL

24 Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 99.90 TL

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN