Yönetim kurulu, Elon Musk'ın 44 milyar dolara Twitter'ı devralma teklifini oybirliğiyle onayladı

Yönetim kurulu, Elon Musk'ın 44 milyar dolara Twitter'ı devralma teklifini oybirliğiyle onayladı

Tesala ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda Twitter’a sahip olma girişimleri devam ederken, yönetim kurulundan da onay geldi. Sosyal medya devinin yönetim kurulu, birleşme sözleşmesinin tavsiye edilebilir olduğuna ve birleşme sözleşmesinin öngördüğü diğer işlemlerin adil ve Twitter ile hissedarlarının çıkarlarına uygun olduğuna karar verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bildirimlerde, hissedarlara yönelik olarak "Twitter Yönetim Kurulu, oy birliğiyle birleşme sözleşmesinin kabulü için oy vermenizi tavsiye ediyor." ifadesi yer aldı.

Bildirimde, hissedarların sahip olduğu hisse sayısı ne olursa olsun oylarının çok önemli olduğu vurgulandı.

“ÇÖZÜLMEMİŞ KONULAR VAR”

Ancak Musk’ın yaptığı açıklamada, Twitter’ı devralmak için 44 milyar dolarlık hamlesinin sosyal ağdaki sahte kullanıcıların sayısıyla engellenmeye devam ettiğini söyledi. Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda Twitter anlaşması hakkında konuştuğunda isteksiz davrandı ve bunun hassas bir konu olduğunu söyledi.

Musk, video bağlantısıyla katıldığı görüşmelere “Hâlâ çözülmemiş birkaç konu var. Çözüm bekliyoruz ve bu, çok önemli bir konu” dedi.

NE OLMUŞTU?

Daha önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan'da SEC'e yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter'dan 25 Nisan'da yapılan açıklamada, şirketin Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı duyurulmuştu.

Musk, 13 Mayıs'ta sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter anlaşmasının, "spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle" geçici olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Öte yandan, Musk, Katar Ekonomik Forumu kapsamında Bloomberg'e verdiği röportajda, anlaşmanın hissedarlar tarafından onaylanmasını, Twitter anlaşmasıyla ilgili birkaç "çözülmemiş meseleden" biri olarak sıralamıştı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN