Kapalıçarşı açılış ve kapanış saatleri - Saat kaça kadar açık?

Kapalıçarşı açılış ve kapanış saatleri - Saat kaça kadar açık?

Kapalı çarşı açılış, kapanış saatleri? kapalı çarşı ziyaretinin bitiş saati? Kapalı çarşı sabah saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? Hafta sonu kapalı çarşı ziyarete açık mı? Kapalı çarşının açılış , kapanış saatleri ile ilgili diğer detaylar…

İstanbul’un en gözde ziyaret yerlerinden biri olmakla birlikte dünyanın en büyük ve en eski çarşısı olma özelliğini taşıyan kapalı çarşı, eşsiz mimarisi ve büyüklüğü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 1461 Yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen kapalı çarşı yaklaşık 500 yıldır Milyonlarca ziyaretçiyi kendine hayran bıraktı. Bu eşsiz güzellikteki çarşıyı her yıl milyonlarca turist ziyaret ederken açılış ve kapanış saatleri de merak edilmekte.

kapalı çarşı

KAPALIÇARŞI KAÇTA AÇILIP KAÇTA KAPANMAKTA 2022

İçerisinde 4 binden fazla dükkân bulunduran kapalı çarşı her gün düzenli olarak sabah saat 08:30 da açılıp, 19:00’da kapanmakta. İçerisinde her türlü eşyayı bulabileceğimiz Kuyumcu çarşısı içerisinde kuyumcu dan telefona kadar her şeyi barındırmakta. Tüm bunların yanı sıra estetik bir yapıya sahiptir ve içerisinde bulunan 60 sokak ile labirente benzemektedir.

KAPALIÇARŞI HAFTA SONLARINDA AÇIK MI?

Kapalı çarşı daha önce sadece haftada 6 gün kadar hizmet vermekteydi fakat sonrasında ziyaretçi sayısının artması ve gösterilen ilgi büyüyünce açık olduğu gün sayısı değiştirilerek hafta içi ile birlikte hafta sonu da hizmet vermeye başladı yani kapalı çarşı Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, pazar günleri açıktır. Kapalı çarşı haftanın yedi günü ziyaretçileri ağırlasa da pazar günü birçok dükkân hizmet vermemektedir.

KAPALIÇARŞI BAYRAMDA AÇIK MI?

Kapalı çarşı, dini bayramlarda kapalı olmakla birlikte resmi bayramlarda ziyaretçileri karşılamaktadır. Resmi bayramlarda ise standart açılış kapanış saatleri geçerli olmaktadır.

İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Kapalıçarşı içerisinde farklı dükkanlar da bulunduran sokaklar içermekte bu sokaklardan bazıları; Ağa, Altuncular, Acı çeşme, Aynacılar, Basmacılar, Çuhacı hanı, feciler, Hacı hasan, Hacı hüsnü, İplikçiler, Kalpakçılar, Karakol, Kavaflar, Kazazlar, Kolancılar, Kürkçüler, Lütfullah efendi, Mercan çıkmazı, Parçacılar, Ressam, Sandal, Serp ucular, Takkeciler, Terzi başı, Varakçı han, Yorgancılar, Yüncü hasan, Zen neciler sokaklarıdır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN