SGK o banka ile anlaştı! Emeklilere 5.000 TL ödeme yapılacak! Şartları sağlayan anında parasını alacak...

SGK o banka ile anlaştı! Emeklilere 5.000 TL ödeme yapılacak! Şartları sağlayan anında parasını alacak...

Bankalar tarafından yapılan emekli promosyon ödemeleri hakkında açıklamalar peş peşe geliyor. Emeklilere 5.000 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Ödeme detayları hakkında araştırmalar devam ediyor. İşte emekli promosyonları hakkında merak edilen tüm detaylar…

Binlerce emeklinin dört gözle beklediği promosyon ödemeleri hakkında açıklamalar gelmeye başladı. Kasım ayına girilmesi ile birlikte bankalarda yeni promosyon ödemelerini açıklıyor. Ziraat Bankası ve Halkbank'tan sonra Vakıfbank'ta promosyon tutarlarını açıkladı. İşte emekli promosyonları hakkında merak edilen tüm detaylar…

5.000 TL ÖDEME YAPILACAK

SGK tarafından imzalanan protokol kapsamında Kasım ayı içerisinde ödenecek olan promosyon tutarları açıklanmaya başladı. Sigortalı ve hak sahiplerine ilk bağlanan aylık ödemeleri ile birlikte emekli ikramiyesi verilmektedir. Yapılan açıklama doğrultusunda Vakıfbank müşterisi olmayanların da promosyon ödemelerinden yararlanabileceği belirtildi.

Emekli maaşını Vakıfbank üzerinden almayan vatandaşların maaşlarını VakıfBank'a taşıması ile promosyon ödemesi yapılmaktadır. 3 yıl süreyle Vakıfbank'ta kalma sözü vermesi durumunda emekliler promosyon ödemesinden yararlanabilmektedir. Emekliler için yapılacak olan ödeme tutarları şu şekildedir:

3.500TL’ye (3.500.-TL hariç) kadar olan emekliler için 3 yıl için toplamda 3.000TL,

3.500 - 7.500TL (7.500.-TL hariç) arasında olan emekliler için 3 yıl için toplamda 3.500TL,

7.500 – 10.000TL (10.000.-TL hariç) arasında olan emekliler için 3 yıl için toplamda 4.500TL,

10.000TL ve üzerinde olan emekliler için 3 yıl için toplamda 5.000 TL ödeme yapılacak.

Vakıfbank

BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Emekli maaşını Vakıfbank üzerinden almak isteyen kişiler Vakıfbank şubeleri üzerinden müracaat yapabilmektedir. Bunun yanı sıra ATM, Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulaması ve E-Devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Promosyon ödemelerinden yararlanmak isteyen müşterilerin 3 yıl süreyle emekli maaşını Vakıfbank'tan almayı taahhüt etmesi gerekir.

PROMOSYON ALMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR İSTENİYOR?

3 yıl boyunca emekli maaşını Vakıfbank'tan almayı taahhüt eden vatandaşlar promosyonlardan yararlanabilmektedir.

3 yıl içerisinde aylık maaşlarında artış olması durumunda promosyon ödemesi için ilave bir ücret verilmeyecektir.

Öne Çıkanlar
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN