Back To Top
Yargı cinayeti

Yargı cinayeti

 - Son Güncelleme: 30.05.2019 Perşembe 08:38
- A +

27 Mayıs’ı en çok ne ile hatırlıyoruz? 

İdamlarla değil mi? Yassıada ile, İmralı ile, yargının cinayete dönüşmüşlüğü ile ve Menderes’in, Zorlu’nun, Polatkan’ın idam sehpasına çekilmesi ile…  

“Yargı her zaman adalet dağıtmıyor”un en tipik örneklerinden birisidir Yassıada mahkemeleri… “Milli Birlik Komitesi (MBK) böyle istiyor” denilmiş ve idamlar gelmiş.  

Tek Parti dönemini İstiklal Mahkemeleri ile hatırlıyoruz. “Sanıkların idamına şevahidin ba’dehu dinlenmesine…”  

12 Eylül’ü ne ile hatırlıyoruz? Denge olsun diye sağdan soldan adam asmaca ile… 

28 Şubat’ı ne ile hatırlıyoruz? Askere selam duran yargı ile ve Anayasa Mahkemesini bile etki alanına alıp parti kapatma ve başörtüsü yasağında hukuksuzluğa gerekçe ürettiren duruşu ile.  

Bütün bu dönemlere her türlü hukuksuzluğa “Hınk deyici rol üstlenen” bir medya eşlik etti. “memleketin canı yanıyor” itirazlarına tepki hazırdı: “Yargı kararı” değil miydi, “Şeriatın kestiği parmak acımazdı!”    

Dönemler geçiyor ve böyle yazılıyor tarihe… 

***

Bir süredir Türkiye yine “Yargı sancısı” ile konuşulur durumda. “FETÖ yargısı” denen bir fecaati yaşadık. Emniyet suç üretti, yargı ipi çekti. İktidar büyülenmişti, medyanın bir bölümü çılgınları oynuyordu. Geçmişten gelen yargı çarpıklıkları, bir başka çarpıklıkla giderilmek isteniyor, ama “Yargı cinayeti” ortadan kalkmıyordu.  

Bu çılgınlık 17-25 Aralık’ta doruğa ulaştı, 15 Temmuz’da intihar saldırısı halini aldı ve 250 insanın hayatını kaybetmesi, binlerce yaralı ile Türkiye gündemini yeni bir yargı sürecinin içine soktu.  

Bir örgüt vardı ortada. Cumhurbaşkanı’nın “İbadet, Ticaret, İhanet tabakası” diye tanımladığı bir yapı. Bu yapı, önceleri yurt içi-yurt dışı eğitim alanındaki faaliyetlerle biliniyordu. Aslında Ak parti’nin içinden doğduğu Refah camiasından farklı, hatta o yapıya mesafeliydi. Ama Ak Parti ile garip bir ilişki gerçekleşmişti. Bu ilişkinin Yargı-Emniyet boyutu “Darbe davaları”nda öne çıktı. O sürece sonraki günlerde iktidar cenahı “Orduya kumpas” diyecekti. İşbirliğinin canlı olduğu günlerde olan bitene karşı çıkmak “Darbecileri korumak” gibi algılanıyordu. Böyle bir “medya dili” de devredeydi.  

“Orduya kumpas” tanımlamasından sonra anlaşıldı ki, Emniyet ve Yargı’da bir “Çete yapılanması” mevcut. Sonra başka alanlarda akıl almaz “Paralel devlet yapılanması…”  

17-25 Aralık mı, 15 Temmuz mu milattır, fark etmez. O yapı öyle devam edemez. Zaten cürmü meşhut söz konusu.   

Bu durumda hayati soru şu idi: İbadet nerede başlıyor bitiyor, ticaret neye tekabül ediyor ve ihanet halkası nasıl ayırt edilecek? 

17-25 Aralık 2013’tür, 15 Temmuz 2016’dır… Şimdi 2019. Yıllar geçmiş. 511 bin kişi soruşturmaya tabi tutulmuş. KHK’lıların sayısı onbinler… İçerdekilerin sayısı 10 binler… Ve operasyonlar devam ediyor. “Kripto FETÖ’cü” ifadesi, soruşturulan alanın örtülü yapısını ortaya koyuyor. Ağırlaştırılmış müebbet alan öyle tanınmış isimler var ki, örgütle alakası yok.  

***

Telefonun öteki ucundaki kişi şöyle konuşuyor: 

- Beni birisi aradı ve “Soruşturmada senin ismini verdim, hakkını helal et” dedi. 

- Savcılığa başvurdum. Falanca kişi benim adımı vermiş, ben buradayım, istediğiniz zaman gelirim. Biraz vakit geçti, sonra emniyetten geldiler, merkeze kadar gidelim, dediler. Gittik, 7 gün gözaltında kaldım. Sonra tutuklandım. 3 ay hapis yattım. Beraat ettim. Ama Deniz Kuvvetlerine mensup olduğum için geri dönemiyorum. Benim adımı veren kişi ise yurt dışına kaçtı, geçen gün aradı ve helallik istedi. 

Alın bakalım. Böyle “FETÖ’cü” şüphesiyle işinden atılıp, gözaltı yaşayıp, cezaevine girip, beraat eden ve işine geri dönemeyen binlerce insan var.  

Bir de öte yanda itirafçı olup, isim verip insanları yaktıktan sonra yurt dışına kaçanlar…  

Yazıya 27 Mayıs’taki “Yargı cinayeti” ile girip buralara kadar geldik. 

Nasıl yazılacak Ak Parti döneminin yargı hikâyesi?  

Bakın, bir kısmını şuraya yazdık, çok da sevimli şeyler yazmadık.  

Ak Parti’nin açılımı “Adalet” ile başlıyor. Adalet’in biraz da AB zoruyla reform aradığı günleri yaşıyoruz.  

Bence henüz iktidardayken “Yargı hasarı”nın giderilmesi için çareler düşünmek lazım. 27 Mayıs’ın üzerinden 59 yıl geçmiş, dosya açılınca “Yargı cinayeti”nden açılıyor. Bugünlerin dosyası hangi başlıkla açılacak? Hayati soru bu.   

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Şahin 31 Mayıs 2019 11:26
Adında "Adalet" kelimesi gecen parti 17 yıldır ikttidarda ve ancak şimdi "Yargı Reformu" aklına geliyor. Ve bunu "AB baskısı" altında yapümıyoruz diyorlar. Eh neden o zaman 17 yıl beklediniz? KHK ile her istediği cıkarabilen adam varken yargı bağımsız olsa ne yarar? Daha dün bir telefon ile bir NASA "casusu" serbest bırakıldı. Kadri Gürsel AYM "hak ihlali" var diye aldığı ve yattığı cezayı iptal etti, ama bir kendini bilmez savcı adamı saatlerce yine rehin aldı, kelpce takıldı.
ati 30 Mayıs 2019 22:20
imkansızı istiyorsunuz! adamlar bu yaptıklarının farkında değiller ki...
Az önce Tâşgetiren'in bugünkü"Nasıl bir insan inşa edyoruz"başlıklı yazısını okudum.O yazıya Sadece 6 adet yorum yapılmış,bu yazısına ise 94 adet yorum yapılmış.Acaba yazıyı az sayıda okur mu okudu veya çok kişi okudu da,az sayıda yorum mu yapıldı.Merak ettim açıkçası.Acaba siyasi yazılar daha mı öncelikli oluyor,siyaset daha mı önemli?Halbuki i yazı herkesi ilgilendirmesi gerekiyor(özellikle ahiret inancı taşıyanları).Ama şu bir gerçek ki,dengeyi bozmuşuz,ölüm ve ötesini unutmuşuz.Dünya telaşı ve de sevgisi,bize öteye hazırlığı ertel
musto 30 Mayıs 2019 17:07
Tekneniz çürümüş delik deşik olmuşsa bir yerini kapatmayla tamir olmaz o tekne batar. Acilen muhalefeti yanınıza alın apar topar getirdiğiniz sistemi düzeltin.Devlet denetleme kurumunu özerk hale getirin yargıya atadığınız 5 sınıf avukatları kurulacak liyakatları kabul görmüş Hukukcuların incelemesinden geçirin. Sayıştayı aktif hale getirin.Ünüversiteleri özerk hale getirin seçimlerini yapıp rektör ve dekanlarını kendileri atasın.İhale sistemleri açık ve şeffaf olsun davet usulü kaldırılsın.
Süheyl CALISKANOGLU 30 Mayıs 2019 17:03
Adalet'i test etmek isteyenler, "Diploma muammasi'ne oldu diye soracak bir "Babayigit'var mi,Türkiye'de. Haddin olmayarak sorbakalim,basina neler gelir,demek oluyor ki "Diploma'kelimesi hakaret sayiliyor(!)Düsünün artik gersini..
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 15:32
17 yıllık iktidar ol..sonra yargı reformu yapacağım , eğitim reformu yapacağım , ekonomi reformu yapacağım ... Eee 17 yıldır ne yaptınız birader..dağıttık şimdi toplayacağız..
Karar Okuyucusu 30 Mayıs 2019 15:27
27 Mayıs, 12 Eylül ve 29 Şubat, askerlerin sivillere selam durdurduğu, hukuk devletinin subut ettiği yıllardı. Bugün ülkeyi sivil iktidarın hukuk anlayışında askerlerden zerre kadar farkı var mı? Hatta onları bile gölgede bırakacak uygulamalar var. Ak Partiyi tenkit ediyor ama CHP'yi tenkit etmiyor diye yapılan şikayeti dikkate alan yargı, muhalefet lideri linç edilmek istendiğinde kulağının üstüne yatıyor. Suçlular alkışlanıyor, yani suça teşvik ediliyor ama kimsenin kılı kıpırdamıyor. Kimse kendini kandırmasın.
Salim 30 Mayıs 2019 15:22
Adalete geri dönünce yapılan haksızlıklar düzeltilecekmi
Salim 30 Mayıs 2019 15:17
İşini bitirince adalete dönüş şart ki millet adil desin
Salim 30 Mayıs 2019 15:20
O kumpas denen şeyleri ne malum iftira atmak için hükümetin yapmadığı , yazıda zaten biri refah kökenliydi birbirlerinden hazmetmiyorlardı diye yazmışsınız, devlet gücüyle kötülük yapamazsınız adaleti yerine getiriyor görüntüsü lazım bunun için önce yanındaymış gibi görünmekte gerekli kimin kime yanaştığıda bu mantıkla Erdoğan gibi görünüyor
karar okuru 30 Mayıs 2019 14:54
Benim merak ettiğim husus eğer Ergenekon davaları kumpas ise, 27 Nisan bildirisi diye birşey olmamışsa, eskiden vesayet yokmuş ise neden hala Ergenekon davaları devam ediyor? neden sonlandırılmıyor? Giden ay karar mahkemesi ertelendi. Hatırımda kaldığı kadarıyla darbe teşebbüsleri vardı. Sayın Binali Yıldırım bir programda: "Balyoz, Ayışığı, Yakamoz buz gibi gerçekti" demişti. Acaba yanlış mı hatırlıyorum?
Huzur islamda 30 Mayıs 2019 14:48
Huzur, Kardeşlik, İnsan ve Kadın hakları Eşitlik ve Hukuk islamdadır yaşasın İslami parti akp
Karar okuru 30 Mayıs 2019 16:03
2
Huzur yok, milleti ortadan karpuz gibi ikiye bolduler, Insan haklari desen tum ulkeler arasinda sondan ucuncu, Kadin haklari desen bitmek tukenmek bilmeyen cinayetler, Esitligi araki bulasin... Sonrada bu tablo ile islamiyeti yan yana koy… Sen yine AKP yi destekle bence hakkindir ama yalancilik yapip milletle dalga gecme. Saygilarimla
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 18:02
0
Hangi islam ülkesinde adalet var hukuk var
İbrahim Barut 30 Mayıs 2019 13:55
'' Emniyet suç üretti, yargı ipi çekti. İktidar büyülenmişti, medyanın bir bölümü çılgınları oynuyordu.'' o günlerde hiç te böyle demiyordunuz sayın Taşgetiren . Yazdığınız yazılar ve radyo da yaptığınız programlar da çok farklı şeyler söylüyordunuz. Yoksa sizde büyülenmiştiniz?
Süheyl CALISKANOGLU 30 Mayıs 2019 13:44
Hakkini helal et,bu sözün benim icin hic bir degeri ve anlami yok.En yakinini ispiyon etmis,sahsin basina dert acmis,kendisi kacmis gitmis Sonra telefon ediyor,hellallik istiyor.Pes be adam,yokmu sende hic insanlik?Yaptiklarinin vicdan azabini yasamalisin,hellalik istemeye utanmalisin be adam(!)..
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 13:37
Yorumunu neden yayınlanmadiniz sayın editör..ee ülkede herkes gölgesinden bile korkuyor. Korkma korkma yayınla. Sorumluluk bana ait
Süheyl CALISKANOGLU 30 Mayıs 2019 15:26
3
13,37:Karar'da her yorum yayinlaniyor,süphesiz hakaret disinda. Hürriyet'te RTE'nin gravatinin rengini begenmedim",gözünün üstünde kasi var'yazdiginda yayinlanmiyor,A Ka Pe'ye Hürriyet toz kondurmuyor.Karar'in hakkini verelim,kimseden korkusu olmayan gazete KARAR.Nokta
cumhur 30 Mayıs 2019 13:39
Hak hukuk adalet gerektiği gibi işletilse doğrudur"şeriatın kestiği parmak acımaz"Ama haklı haksız ayırımı yapılmadan yuvaların yıkılması,masumların suçlularla aynı muameleye tabi tutulması en basit söylemiyle adaletsizliktir.Kul hakkını affı yok!Allah hayırlısını versin...
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 13:20
Ne kadarı gerçek? Ne kadarı kumpas? Yargıya güvenin kaybolmasının en önemli sonuçlarından biri; hiçbir şeyden emin olamamak.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 13:17
Cumhurbaskani mujdeyi verdi: Yargi reformu yapacakmis. Hayirli ugurlu olsun. Rahat uyuyabilirim artik.
HARUN S. 30 Mayıs 2019 13:51
1
eyvah ayvayı yedik akp nezaman yargı reformu yapsa adalet dahada batıyor şimdiye kadar reform yaptılarda ne oldu rte nin yargı reformundan kastı 100 tane daha ceza evi inşaatı yapmaktır kesin
bingöllü muhammed 30 Mayıs 2019 15:17
1
evet 150 tane daha hapishane yapılıyormuş müjde bu
Hersoy 30 Mayıs 2019 12:31
Bunları tarih ne yazar korkusu değil, iktidarı kaybetme korkusu sarmış, ha Allah korkusu var mı derseniz de, şüpheyle yaklaşmak lazım derim.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 12:24
Adalet bizde kara tren gibidir. Ya gecikir ya da hiç gelmez.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 21:14
0
Çok iyi bir benzetme.
E.K 30 Mayıs 2019 12:03
Sn Hocam soylediklerinize katiliyoruz...Deniz Gezmis, Yusuf Aslan, Huseyin Inan adlarinda uc gencte daragacinda sallandirildi bu topraklarda..Bundan hic bahsetmemis olmaniz cok ilginc...!
murat 30 Mayıs 2019 11:30
22 şubat sürecinde başörtüsü ve islami yaşam biçimi üzerinden binlerce kişi etkilendi. kimi zoraki emekli edildi. öğrenciler memurlar sürgün oldu..iş adamları battı.biliyor musunuz aradan 22 yıl geçti ve hala onlar adalet arayışındalar. 30 yaşında olan 50, 50 yaşında olan 70 yaşına geldi. zamanında gelmeyen adalet adalet olur mu
bilal.. 30 Mayıs 2019 11:21
İSLAM adaletiyle bakmak lazım olaya. islamın adalet sistemi gelmediği sürece daha çoook burnumuz yere sürtülür....
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 11:14
Unutmayalım ki hayatları kararan masumların âhi arştan rahmet olarak inmez. Bu olup bitenleri kaldıramayan ve her anlamda savrulan insanlarimiz var. Bu saatten sonra hiç bir dini ve ahlaki değer toplumda karşılık bulmayacak. Sebebi ise fetö ve fetöyu cezalandiracagim derken oluşan mağduriyetler.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:18
Gerçekten mükemmel bir yazı olmuş. Ancak burada kilit soru "muktedirler hukuk devleti olmak istiyor mu"? Ünlü düşünür, büyük lider, her devrin bilge karakteri Doğu Perinçek "hukuk altın çağını yaşıyor" diye boşuna demez herhalde....
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:03
Rıza Sarraf kimdi, ne iş yapardı, onun arkadaşları kimdi, şimdi nerede acaba zavallı, kimbilir nehaldedir...
karar okuyucusu 30 Mayıs 2019 09:18
Hikaye bitti sizce sanmıyorum...fasılasız devam edecek...kanunsuz suç olmaz diye temel bir kaide var yine işlendiği tarihte suç olmayan şey daha sonra suç olarak kabul edilemez...adaleti yaşatki devlet yaşasın...
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 09:15
Hocam Sizler de vicdan azabı çekiyorsunuz ve mağdurların yüreğine bir nebze olsun su serpiyorsuniz.Keske başımızdaki siyasiler de At izi ile it izini bir ayırt edebilseler.2015 Dersaneden ayrılmama rağmen örgüt üyesi ilân edildim.Delil Dershane,Bank Asya ve Kimse Yok Mu?Ben vicdanen çok rahatım.Beni terör yaftasıyla suclayanlar bir dönüp aynaya baksınlar.Ak Parti geçmişte iyi yâd edilmek istiyorsa eğer bir an önce cezaevlerinde tuttuğu masumları denetimli serbest bırakmalı.Okul Müdürü neden içerde 3 yıldır yatıyor? Esnaf neden içerde?
Karar okuru 30 Mayıs 2019 16:11
0
Bu donem cok kara bir leke olarak kalacak ve anilacak bu ulkenin tarihinde… Gecmisdeki her turlu kepazelige rahmet okutur … Ama Allah Büyükdur…
Kemal Nakıs 30 Mayıs 2019 09:01
Nasıl mı yazılacak? Bu meşum süreçten üsttekilerin Allah affetsin, tövbe istiğfar yarabbi deyip işin içinden hemencecik sıyrılıvermesi, alttakilerin ise canları, malları, özgürlükleri, aileleriyle birlikte ağır bedel ödemeleri diye...
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 08:59
Hani birileri diyor ya hepiniz ordaydiniz. "HEPINIZ ORDAYDINIZ" ama günah keçisi seçilen gariban fakir gerçekten ülkesi milleti devleti dini islami mübin adına bir şeyler yapmak isteyen ANADOLU çocuklari olduk.Allah şahittir şahit olsun vatanima milletime devletime asla ve asla kat a ihanet etmediğim gibi vatanını en çok seven işini en iyi yapandir anlayışı ile çalıştım.Her iki dünyada yüzümun kizaracagi bir eylemim olmadı şükür. Yasal işlerden dolayı sosyal sosyal öldürülüyorum. Gizli saklı olsa suç olsa vatana ihanet olsa ben aptal mıyım yapayım?
hep karar da okur 30 Mayıs 2019 08:16
ADALET DAĞITMA GÖREVİ VERİLMİŞ BİR YARGIÇ....VE SAVUNMA GÖREVİ ALMIŞ BİR BAYAN AVUKAT.... YARGIÇIN AKLINDA ? HANIMEFEDİNİN BACAKLARI....HEPİMİZ OKUDUK...BU DAVRANIŞIYLA TERFİ ALACAĞINA YATIRIM YAPTIĞINI SANDI ...KİME YARANACAĞINI ZANNETTİKİ BU ADAM ???? HOCAM BUNA NE DERKİ ????
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 07:46
"Emniyet suç üretti, yargı ipi çekti"
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 07:38
Uzun süre adalet uğramaz bu topraklara. Sadece hukuk değil, Kamu alanının neredeyse tamamına ve söz hakkı kamuda olan günlük yaşama dair işlerin hiçbirine uzun süreler adalet gelmez. Çünkü kokuşmuş, satılmış bir kitle yönetiyor bu kurumları. Bu kitle ve bunların altında çalışanlar emekli olunca değişmeye başlar.
KARAR''lı Okuyucu 30 Mayıs 2019 07:15
"Bugünlerin dosyası hangi başlıkla açılacak"diyorsunuz sayın TAŞGETIREN.Herhalde tek başlıklı bir dosya olmaz diye düşünüyorum.Meselâ:"İsminin ilk kelimesi ADALET"olan partinin ADALETSİZLİKLERİ" olabilir mi?Veya;"Hayatları Karartılanlar","İftiraya Kurban Edilenler".Vs.vs.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 07:06
Sayın taş getiren dün ne yaptılarsa bu günde aynısı yapılacak. Dün sizler yapılanı alkışlıyordunuz, bu günde başkaları alkışlıyor. Unutmayın yangını çıkartan yangını söndüremez. Bu iktidarın bütün icrasında sizlerin 15 yıllık kesintisiz desteğiniz mevcuttur.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 06:14
Hak Hukuk Adalet bütün insalığı ayakta tutan değerler
KARAR OKURU fransa 30 Mayıs 2019 05:04
Slm ahan da yine magduriyetlerde carpikliklardan yazmissiniz hocam halbuki nekadarda yerinde bi tesbit gel gorki gormez duymaz akl etmez bi durumda cancagizlar allah izan versin su mubarek ramazani serif hurmetine duamiz olsun hurmetler
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 04:55
Yani diyorsunuz ki bu ulkede yargu kepazeligi hep vardi. Bizim sorunumuz bugunku iktidarin yaptigi yargi kepazeligi Sayin yazar. Gecmiste yapilan kotulukler cok yazildi, tartisildi. Bugun yapilanlari yazin. Yeter gayri
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:51
0
yapılan eleştiriyi dengeleme ihtiyacı...
Türkiye, herkesin terörist ilan edilebileceği bir ülke oldu. Akplilerin de bundan nasibini alacağı günler uzak görünmüyor. Akpnin Türkiye’ye verdiği zarar akla ziyan. Bir gün önce gitmeleri kendilerinin de hayrına olacak. Zira durdukları her gün işledikleri cürüm artıyor.
KOMŞU 30 Mayıs 2019 13:03
0
Eeeee gülme komşuna gelir başına.
Liberal 30 Mayıs 2019 03:22
Akp'nin biraz daha ılımlı, adil ve özgürlükçü görüldüğü yıllar AB reform paketlerini kriter aldığı, önem verdiği yıllardı. Yani keramet mevcut hükümetin şahsında değil bizzat dış kaynaklı kriterlerdeydi. Daha sonra konumunu sağlamlaştırmak adına bir takım operasyonlara girişilmesi, mevcut hükümeti dar bir alana, zihniyete mahkum etti. Hata üstüne hata yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Şuan benim gördüğüm devlet takım tutar gibi taraf tutuyor. Komik gelebilir ama maalesef öyle. Toplumda devlete aidiyetlik duygusu azalıyor, dar bir kesimle sınır
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 03:25
Hocam tebrikler ikinci bölümde hakkını vermişsiniz .sizce nasıl anılır birde o tarafını yazabilirmisiniz
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 02:35
Milat dediğiniz 17-25 Aralık, ilan edenler için geçerli. Vatandaş için milat falan yok. Televizyonda verilen ardışık arama yapılanmasını 15 Temmuz'dan sonra zannedip, operasyonları doğru bulmuştum. Bir avukat ile konuşurken müvekkilinin 2010 yılında aranmış olduğunu öğrendim. Eğer 2010 yılında aranan kişiye soruşturmanın başında terörist muamelesi yapılıyor ise yanlış bence.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 01:48
"“FETÖ yargısı” denen bir fecaati yaşadık. Emniyet suç üretti, yargı ipi çekti." Değerli yazar bu ifadeniz memleketin yaşadığı kepazeliğin büyüklüğünü ne güzel ortaya koyuyor.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 04:38
1
Parmağı aşağıya doğru çeviren kardeşim hoşuna gitmedi mi gerçekten de biri suç diğeri de ipi çekti rezillik diz boyu hiç vicdanın yokmu �şin gücün menfaat yarın bir gün işin bozulsa benden çok toplarsın yaz kendine gel yahu
KARARLI KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 01:31
Cumhurbaşkanı’nın “İbadet, Ticaret, İhanet tabakası” diye tanımladığı bir yapı. Çook çook geç kalınmış olsa da hastalığın teşhisi güzel ve doğru yapıldı. Peki tedavi aynı güzellikte ve doğrulukta yapılabildi mi? Bu soruya cevap bekliyorum….
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 03:24
0
Koruyucu sağlık hizmeti verilmediği görülüyor. Vazifede ihmal var.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 03:58
6
Sn. Cumhurbaşkanımız mağdur olan sn. Zafer Çağlayan Sn Muammer Güler Sn Egemen Bağış bakanlarımızın mağduriyetlerini ivedilikle gidererek tedavi sürecine başlamalıdır. Bu güzel insanların itibarları ile oynanmıştır neyazıktur. Ülkemizin bu zor günlerinde böyle değerlerinin katkısına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 12:21
0
Bulaşıcı hastalık taşıyan hastadan uzak durmak gerekirken bulaşıcı hastalık taşıyan hastayla çok hemhal olunmuş. Hijyen kuralları bilerek ve isteyerek defalarca ihlal edilmiş.
musto 30 Mayıs 2019 01:31
Hocam okadar çok mağdur varki hangi birine üzülelim.Yanımızda çalışan onlarca eleman bunların hakim olduğu ünüversiteler ve diğer kamu kuruluşlarında taşaronluk yaparak milyonlarca fatura kesiyorlar ellerine üç beş kuruş tutuşturup kamuyu soydular onlar gittiler suç bunlara kaldı her birinin ocağı söndü ev bark baba mülkleri gitti aileler dağıldı.Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldular bunlar buzdağının görünen kısmı.
Karar okuru 30 Mayıs 2019 01:25
Sayin Tasgetiren mukemmel BIR yazi olmus… Tebrikler. Herseyin basi adalet … Bosuna soylenmis BIR siz degil “Adalet Mulkun Temelidir”.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 09:02
0
Adalet sadece mülkün temeli değil aynı zamanda insalığımızın da temeli. Adaletin olmadığı iyi vicdandan bahsedebilir miyiz
TEZAT 30 Mayıs 2019 01:18
Nasıl yazılacak Ak Parti döneminin yargı hikâyesi?
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 04:37
0
Yargıda yapılan hatalar ve adaletsizlikleri düzeltmek yine kendi ellerinde yapacakları çok basit düzenlemelerle iltisak kavramını netleştirerek muğlaklık Tan kurtarmak gerekiyor suçun tanımını ortaya koymak gerekiyor uyduruk şeylerle insanların hayatları lekelemesin.
Şaka gibi 30 Mayıs 2019 12:10
0
Fetö davası görülen mahkemenin ilerleyen saatlerinde mahkeme devam ederken, polisler gelip mahkeme hakimini, bylock ve iltisak şüphesi ile tutukladı.
MAHZUN MUHAFAZAKAR 30 Mayıs 2019 01:13
İktidarı ele geçiren cunta kendisine tumturaklı bir isim bulmuştu; “Milli Birlik Komitesi”. Yassıada’da kurdukları mahkemeye de tumturaklı “Yüksek Adalet Divanı” adını vermişlerdi. Önemli olan ismiyle müsemma olabilmektir. Alçak divana yüksek desen ne olacak? Adalet dağıtamadıktan sonra adalet adını koysan ne olacak, koymasan ne olacak; vatandaşın Avrupa kapılarında adalet arıyorsa.
hz ali 30 Mayıs 2019 01:07
en hızlı sekilde yargıda yapılacak duzenlemelerle iltisak gibi muğlaklıkların kaldırılması ve adeletli bir zaman gelir insaallah
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 12:03
0
Ne sihirli kelimesin bee iltisak kelimesi. Maymuncuk gibi kullanılıyorsun bilmem farkında mısın?
KARARLI KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 00:54
"17-25 Aralık mı, 15 Temmuz mu milattır, fark etmez. O yapı öyle devam edemez.” diyorsunuz hocam. İkinci görüşünüze katılıyorum. Evet o yapı öyle devam edemez, ettirilmemeli ve hukuk içinde kalarak üstelik jilet ile kökü kazınmalıdır. Milat konusuna itirazım var. 17-25 Aralık miladı; siyasetin belirlediği ve kendilerini kurtarmak, temize çıkarmak için pragmatist düşüncenin ve şark kurnazlığının bir ürünüdür. Yarın güçlü bir rüzgarla miladın daha eski bir tarihe çekilmeyeceği ne malum!!!!!!!!!!!!
Hz Ömer 30 Mayıs 2019 00:48
Devlet adil ve adaletli olduğu sürece güçlüdür..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN