Back To Top
Gökçek görmesin bu yazıyı

Gökçek görmesin bu yazıyı

 - Son Güncelleme: 01.02.2019 Cuma 09:20
- A +

Özhaseki’ye bir dokun, bin ah işit. Melih Gökçek’ten yana çok dertli.

Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök’e konuşmasa haberimiz olmayacaktı.

Dedikodular doğru çıktı, eski başkan Gökçek’le aralarındaki soğukluk asılsız değilmiş.

İçini dökmese, söylentiler doğrulanmayacağı gibi, aralarının neden açıldığını da öğrenemeyecektik.

Bahsi Özhaseki açmış, “Biraz dertliyim, sizinle dertleşmek istiyorum” diye girmiş söze. Ve lafı direkt Gökçek’e getirmiş.

“Melih Bey Ankara’da uzun süre başkanlık yaptı. Hizmetleri var. Benim onunla bir meselem yok, ama derdim var” demiş, başlamış söylenmeye.

Fakat  Özkök ne kaşıyor ne deşiyor, kanırtmaktan yana değil.

Yine de Özhaseki kırılan kolu yen içinde saklamamaya karar vermiş, bilinsin istiyor.

Dayanamayıp Gökçek’e telefonda sitem konusu dahi ettiğini yakınarak dillendiriyor:

 “Ne söylesem üzerine alınıyor. Geçen gün telefon edip ‘Yahu Melih Bey kardeşim sen niye alınıyorsun? Ben kendimi anlatıyorum’ dedim...”

Peki Gökçek’i yerinden zıplatan, aşırı alınganlık göstermesine yol açan ne miymiş?

Tabii ki çocuklarının, akrabalarının belediyede görev alıp almayacağı kendisine sorulduğunda, Özhaseki’nin verdiği cevap...

“Benim çoluğum çocuğum, akrabam belediyenin önünden bile geçmez” demesi zoruna gidiyormuş.

Şöyle serzenişlerde bulunmasın da ne yapsın Özhaseki: “Ama bakıyorum o üzerine alınıyor. Ben 5 dönem belediye başkanlığı yaptım. Çoluğum çocuğum belediyeye girmedi. Zaten hepsinin kendine ait işleri var. Yani kendimi anlatıyorum...”

Kendisini anlattığını söylese de partidaşına dokunuyor, bozulmasına mani olamıyor.

Demek ki konu aşırı hassas, şaka kaldırır yanı yok.

‘Bana bir şey mi demek istiyor’ diye gocunmaktan asabını alıkoyamıyor  Gökçek.

Ya bir de Star’dan Nuh Albayrak’a söyleseydi bunları Özhaseki!...Bırakın Gökçek’in homurdanarak sızlanmasını, kızılca kıyamet kopmaz mıydı?

Albayrak’ın salı günü çıkan “AK Parti de aynı akıbete mi ilerliyor” başlıklı yazısını görmesin bile. Hop oturup hop kalkar...

CHP’nin tek parti iktidarından bunalan halkın Menderes’le rahat nefes aldığını, ama sonra güç ve paranın DP’yi de şımartıp nasıl bozduğunu, nasıl tek adam rejiminin CHP’sine benzettiğini anlatıyor Albayrak.

Özal’ın ANAP’ına da aynı şey olmuş, yoldan çıkma ve yozlaşmadan kurtulamamış.

AK Parti aynı akıbete uğramasın diye uyardığı ANAP’laşma tehlikesinin belirtileri şunlar: Güç zehirlenmesiyle efelenmeye, kendilerini üstün görüp tepeden bakmaya, yakınlarını kayırmaya, partizan kadrolaşmaya başlamak...

İktidardaki kan kaybının nedeni buymuş, alternatifsizlik sayesinde istemeden, kerhen oy veriyormuş seçmen. Bu da iyi bir şey değilmiş. Eski sistemde olsa tek başına iktidarı kaybettirirmiş.

Sonra da, Erdoğan’ın partideki yıpranma ve metal yorgunluğunu bertaraf etme çabalarından söz ediyor.

Malum, Gökçek de o çabalar sırasında başkanlığı bırakmak zorunda kalmıştı.

Cumhur İttifakı Ankara büyükşehir adayı Özhaseki’nin dert ortağı seçimi de özenli yani, ekstra rahatsızlık vermekten kaçınmış.

Star gazetesinin yayın yönetmeni Nuh Albayrak yerine, Özkök’e dert yanıyor. O da büyütmeden, köpürtmeden yansıtıyor.

Aksi halde, sürtüşme nedenlerini  iyice gözüne sokup hepten çıldırtmaz mıydı Gökçek’i?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 23:53
Ankarayı babalarının çiftliği yapanlar elbette alınırYARASI OLAN GOCUNUR(ALINIR)
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 22:50
star albayrak'a katılıyorum. hatta eksik bile. anap'ı mahveden siyaset zübükleri şimdi de akp için aynı alçaklığı yapıyorlar. bunların çoğu müteahhit.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 19:22
Meyve sebzenin tarla fiyatı ile tezgah fiyatı nın arasindaki devasa farkin maliyetle vb degil sadece spekulasyonla firsatcilikla aciklanabilecegini turkiye ziraat odaları birligi baskani acikladi.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 22:41
1
Zi̇raat Odaları Birliği Başkanı kaç senedir orada, kendisi de koltuk spekülatörü.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 23:23
0
İsinize gelmeyen herkes koltukcu.
Simdi bir de turkiye imf den borc alacak yalani servis ediliyor.yok anlasmismis.isleri gucleri yalan sahtekarlik.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 16:53
Akif aman ha yanlışlıkla " hdplileşen chp " diye bir yazı yazarsın akp fobisiyle uyutulan chplileri uyandirirsin dikkat et.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 16:51
Chp iyi parti fokur fokur kaynıyor. İstifalar tonla kavgası yaralısı ama akif gokcek yazabiliyor :))
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 18:19
0
KPSS sonrası niye mülakat var, o sınava göre alsalar ya. Müslümanlığa sığıyor mu bu?
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 23:24
0
Yorumla cok alakali kpss.kpss niye yapiolarki mogultau gibi direkt atasalar.
Köroğlu 01 Şubat 2019 15:56
Dar bölge ve ön seçim olmayan bir ülkede demokrasi bir yalandan ibarettir. Dar bölge ve ön seçim talep etmeyen seçmen ve parti üyesi başına gelecek her şeye müstehaktır. Kendi iradesini ciddiye almayanı kimse ciddiye almaz.
Çıplak Kral 01 Şubat 2019 15:52
Delegeleri başkanlar tarafından atanan ve adaylarını ön seçimle belirlemeyen bütün partiler demokrasi konusunda yalan söylüyor. Hiç biri demokrasiden yana değil.
doğu karadeniz 01 Şubat 2019 14:56
yahu zaten akparti belediyelerinin son 15 yılda yaptığı bu ..çocuğunu..yakınlarını..belediyeye almak yada belediye destekli..bağlantılı iş vermek..bu da toplumda onlara karşı soğukluk meydana getirdi..anketlerde oyların gerilemesinin nedenlerinden ilk sıralarda bun durumlarda var..tek tek mercek altına alsınlar incelesinler ilçelerden..ile bulacaklardır..her il ve ilçeyi acilen tarasınlar..gidişat iyi değil..böylelerini aday göstermesinler...!!
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 13:56
Akp ulkeyi mahfetti !!!!!demeyi niye bu kadar uzatiyorsunuz anlayabilmis degilim... Kendileri de itiraf ediyorlar zaten ,ulkenin beka sorunu var diye,bana inanmiyorsan Bahceliye sor..Yahu adamlar zaten itiraf ediyorlar ne istedilerse verdik diye sen delil aramaya calisiyorsun...Butun suc Ce Ha pe Inonu' nundur...:) Demokrasiyi getirip bunlarin onunu acmayacakti vesselam
Karar kapakcisi 01 Şubat 2019 19:41
5
CHP HDP İYİ ABD PYD arasında kısa paslaşmalarla bir top dönüyorsa , Trump pyd ye dokunursanız ekonominizi mahvederim diye twit atmışsa ve bu PYD yi Chp ve Hdp terorist olarak görmüyorsa ortada BEKA sorunu var mı yok mu ?
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 22:20
1
Kapakçının yorumunu görünce benim de beka değil zeka sorunu var diyesim geldi. Arkadaş bu nasıl bir alaka.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 23:22
0
22;20 kapak algilayicilarina geldi heralde beka zeka karistirdin
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 13:55
Gökçek'i biz seçmiştik ama parti görevden aldı. Doğru muydu yani? Bıraksalardı milli irade şimdi Mart'ta tecelli edecekti zaten. Kafam karıştı yani. Ne zaman milli iradeyi savunuyoruz ne zaman başka iradeleri daha üstün görüyoruz? Bir karar versek diyorum.
Karar kapakcisi 01 Şubat 2019 19:41
4
Gokcek kendi rizasiyla ayrildi.
mehmet 01 Şubat 2019 12:58
Akif Beki bey şu an en çok sizin yazılarınızı bekliyorum heyecanla. Gerçek bir gazeteci tonunda yazıyorsunuz. Sizi tebrik ederim.
Gökçek o gün sanki belediye başkanı adayı gibi çıktı dedi ki bu mensur makedonmuş aslı Ankaralı değil bu onun oylarını 3 5puan düşürecek dedi Taciklerin meşhur ata sözü var zengin bir Tacik iflas etsede kırk yıl kendini zengin eğer fakir biride zengin olursa kırk yıl Fakir hisseder iş herhalde Gökçek zengiliği bilmiyorum da kendini başkan hissediyoru
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 11:53
Ak Parti kurulduğunda Ak Partiyi ülkemiz için bir kurtuluş ümidi olarak gördüm ve sürekli oy verdim, destekledim. Türkiye şartlarında muhafazakarım. Hukuku ve demokrasiyi savundum hep. Ancak gördüğüm şu ki; eş, dost, akraba kayırma milli görüş kökenlilere öncelik tanıma, kuzey illerinden olanlara alan açma ön plana çıkmış. Bizim oylarımızla bizim sırtımızda gezip bize üvey evlat muamelesi çekmeler. Eşitlik ve adaletten başka bir talebim varsa namerdim. Ak Partiden daha iyi parti yok. Diğer partilere hayatta oy vermem. Ama işte yemin Ak Partiye de adale
HACI MURAT 01 Şubat 2019 09:56
Melih Gökçek kendisi seçime girmiş gibi çalışıyor.Akif Beki,Gökçek ile Özhaseki'nin arasını açmak istiyor ama söyleyecek pek bir şey de bulamamış. Öte yandan Demokrat Parti,ANAP tahlilleri yapıp bunun üzerinden Ak Parti hakkında bir yargıya varmak isteyenlerin öngörüleri hiç tutmadı şimdiye kadar. Bundan sonra da tutacağa da benzemiyor.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 11:56
1
Doğrular senin işine gelmemiş.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 18:21
1
Osmanlıspor’un geliri nereden?
Çerkez Ethem 01 Şubat 2019 09:48
Adam parayı, malı, mülkü götürmüs ve hala ailesinden/etrafından yiyolar demekki halk memnunmuşki yıllarca yönetmesine izin vermiş.Bayağııı seviliyomuş, Alan memnun veren memnun ! elit/siyasetçiler bunu 100 yıldır yapıyorlar ! t.c. nin genetiği Bu ! Kim olsa olsun, Gelen malı/mülkü götürür, yönetilen halkda bunu sever ve arkasından minnetle anar bunları ! t.c. nin çoğu kula kul olmayı seven bir halk, böyle halka böyle yardım sever, gece gündüz onları düşünen böyle daha çok kişiler gerek.
İbrrahim 01 Şubat 2019 09:47
Bunların yakında tabela partisi olması için kain olmaya gerek yok.Ben yaşım itibarı ile en yakın olarak Anap iktidarının ilk yıllarında başlayan şaşalı bir ekonomi daha sonra ceplerini dolduran yandaşlar sonrası hüsran.Akp iktidarı da geçmiş Anap döneminin devamı Star yazarı bunu görmek için geç bile kalmış daha önceleri yandaşlar ile yan yana duracağına sahaya inip başka kişilerin yaşamlarını gözlese bunun böyle olcağını daha çabuk görürdü.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 09:27
Osmanlıspor’un geliri nereden? Başakşehir’in geliri nereden? Benim vergilerimle mi?
Kadı 01 Şubat 2019 15:45
1
Futbol kulübü kuran belediye başkanlarını halkın parasını zimmetlerine geçirmekten yargılamak lazım. Futbol kulübüne harcanan bütün para şahsi varlıklarından tazmin edilmeli. Göz göre göre halkın parası soyuluyor.Ciddi bir suç. Hukuk işleyen hiç bir ülkede böyle bir şey olmaz.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 16:46
7
Yazacagina iki satir arastirsan vegilerinden olmadigini anlardin.basaksehiri kiskanmayin.kendi kuluplerinizin rezil harcamalarini arastirin.havaya para saciyorlar sonra agliyorlar
Yeni Yalanimiz hayirli olsun 01 Şubat 2019 18:36
1
Basaksehirin belediye ile alakasi olmadigini madagaskarli simitciler bile biliyor
karar okuru ben 01 Şubat 2019 09:26
Yazıp sildim, bir şeyler.. nasılsa kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz diye.. Sonunda onlar da görürler yapacak bir şey yok..
Mine 01 Şubat 2019 09:04
Metal yorgunluğu oluyorsa partiye de olur, iktidara da olur. Bürokrasi hepten yorgun zaten.
"Yorgunluk" bahane; Gökçek, Özhaseki'den bile dip diri. Erdoğan, Gökçek'i niye görevden aldı, gerçek neden ne, açıklamalı. Arşivci, dosyacı, istihbaratçı Gökçek, "bildiklerini" niye paylaşmıyor; hangi “pazarlık” nedeniyle susuyor; o da bunu açıklamalı.
evin 01 Şubat 2019 07:21
pasta küçülünce birbirlerini yemeye başladı "ganimetçiler"...
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 11:38
0
doğru söze ne denir
Salih 01 Şubat 2019 04:40
Özhaseki doğru söylüyor. Pisliği temiz bezle örterek kokusunu kapatmasın. Bunlar yargı önünde hesap vermekti. Geç kalındı bu yorgunluk bir dönem sonra Erdoğan in gündeminde olacak ama ne kadar fayda verir belirsiz. Devleti yöneten görev suçu işleyenlere sahip çıkarsa bir nevi mafya lideri gibi olur.
Yapıcı olmak! 01 Şubat 2019 03:36
Akif Beki,bu kez insaflı bir yazıydı.Tşk.Bu yazından Gökçek bile alınmaz.Kırmadan dökmeden yapıcı olursak ülkemize de milletimize de faydası olur!Gönül adamı olmak sana daha çok yakışıyor.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 01:36
Al birini vur ötekine, ikisinin de hammaddesi aynı, beslendikleri kaynak aynı. En basit devlet memuru atamalarında bile Türkiye derecesi yapan insanlar bile atanamıyor, mülakatlarda eleniyorlar. Sizin kadrolaşma, torpil gibi bir derdiniz olmasa mülakatları kaldırırdınız. Hepiniz aynısınız.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 09:18
1
Vicdan kalmadı ama ilahi adalete inanıyorum.
musto 01 Şubat 2019 01:15
Kayserili ticareti beceremeyen çocuğunu okutur memur olsun ticarette aç kalır hiç değilse daima maaşı olur geçinir der işini bilir melih gökcek giderken o geliyordu rahmetli kadir has hayır için milyonlar bağışlamıştı al gülüm ver gülüm sonunda kayseriyi Fetönün başkenti yaptılar memleketim sık sık giderim herkes bir birini iyi bilir zavallı kılıçdaroğlu çok uğraştı ödediği tazminatla kaldı.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 09:20
0
Tazminat iptal oldu. Sucukları özhaseki ödedi.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 10:52
1
Acaba cebinden mi ödedi?
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 01:09
Chp kaynıyor akifin derdi gokcek.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 09:24
2
AKP’de önşeçim var mı?
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 16:48
3
Chp de cok var imamoglu onsecimlemi geldi.simdide seferihisar a aday adayi bile olmayan kadini aday yapmişlar :)))) muharremi engellemek icin yasanan imza rezaleti de cabası
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 18:22
1
Hepsinde önseçim olsun.
Emekli bir vatandaş 01 Şubat 2019 00:55
Melih Bey (Tabiiki diğer metal yorgunları da) şu işten el çektilmeyi kamuoyuna bir açıklasalar memleket bir nefes alacak. Başka başka işlerle uğraşacağına boyle hayırlı bir iş yapmış olur demokrasiye katkıda bulunmuş olur.Yoksa gğrevden alanlardan bumillet bu ,şin aslını öğrenemeyecek .
hacı 46 01 Şubat 2019 00:43
Metal yorgunu diye beş dönem başkanlık yapan gökçek tasviye edildi. şimdi de kayseride beş dönem bel.başkanlığı yapan özhaseki aday yapılıyor. Bunların metalleri farklı herhalde. Kayseri metali yorulmuyor galiba. Bilen varsa beri gelsin...
Turgay 01 Şubat 2019 10:05
0
Buna Binali'de dahil. Kendileri 30 senedir önemli görevlerde ama bir türlü yorulmuyor ki şimdi de İBB başkanlığına aday. Dediğiniz gibi bunların metalleri farklı ötekiler teneke imiş meğer.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 10:56
0
İyi hatırlıyorum Özhaseki "ben belediye başkanlığından bıktım. Bana başka bir iş verin" diye Kayseri bel. Başkanlığına aday olmamıştı.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 11:36
0
Kayseri metali dövülerek şekil vermeye daha elverişli.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 00:41
Özhaseki zeki bir insandır. Açıklamaları bir plan dahilindedir. Bu makale de bu planın bir parçası olmuş...
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 00:29
Ataturkculer ile apocular ittifaklara giriyor istifalar yumruklar yaralılar var.tek kelime yazamiyorsun.
KARAR OKURU 01 Şubat 2019 09:21
3
Megri megri.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN