Ve Kılıçdaroğlu’na lincin de üstü...

Şarkıcı Halil Sezai, komşusuyla arbededen tutuklu yargılanmış, davası 3 aya görülüp ceza almıştı.

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk’ta linç girişimine uğradı. Yumruklandı, sığındığı ev ‘terörist burada’ çığlıklarıyla yakılmak istendi, az daha öldürülecekti.

Savunma Bakanı Akar’ın tanıklığına göre canını zor kurtardı, Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya’nın şahitliğine göre sağ çıkmayabilirdi...

Davası 3 yıl sürdü ve ancak dün sonuçlanabildi. 36 sanık vardı, tek tutuklu yoktu.

Saldırgan Osman Sarıgün, Kılıçdaroğlu’na yumruk yerine ‘sakıncalı’ bir tivit atsa bile daha çok ceza alırdı. En azından bir müddet de tutuklu yargılanırdı.

Twitter’dan hakaret suçlamasıyla yargılanan Kaftancıoğlu, ‘Osman Amca’dan daha suçlu bulunmuştu ki hükmün ertelenmesi imkanından dahi yararlandırılmadı.

Linçe katılanlar gibi onları muhalefete karşı dolduruşa getiren, kin ve düşmanlığa tahrik edenlerin de yanına kaldı desenize...

Saldırganı ‘Osman Amca’ diye sahiplenen, sırtını sıvazlayan, milli kahraman ilan eden iktidar kampanyası, neredeyse heykelini dikecekti.

Bu kadar övülen, desteklenen, cesaretlendirilen, “Kılıçdaroğlu suçu kendinde arasın” diye haklılaştırılan, yenilerini teşvik ve özendirmekten çekinilmeyen bir saldırı davasından başka ne beklenirdi ki!

Ödül gibi cezalar ne sürpriz, ne şaşırtıcı...

Ödüllendirmeyip, manen göğüslerine üstün hizmet nişanı, boyunlarına şanlı cesaret madalyası takmayıp da ne yapılacaktı?

Kahramanlaştırılan, yüreklendirilen sanıkların yolu, bir de cezaevine mi düşürülecekti!

'ÖCALAN ŞOV' ŞAŞKINLIĞI

ATV’deki “Yalnız Kurt” dizisinin son bölümünde, terör örgütü PKK’nın kuruluşu canlandırıldı.

Konu olduğu haberlere, çektiği tepkilere baktım.

Hemen hepsinde benzer ifadelerle aynı soruya cevap aranıyor:

Öcalan sahnesi, “eleştiriden çok örgüt propagandası gibi. Sanki dağa çıkışın haklı sebepleri anlattırılıyor. Adeta PKK’nın manifestosu izletilmiş. Acaba hangi amaçla çekildi?”

Başka TV yapsa canlı yayında basılmış, altı üstüne getirilmiş, terör propagandasından okka altına gitmiş olurdu çoktan.

Sırrını çözmek, içinden çıkmak pek kolay değil.

Kimine göre ‘Apo Şov’u andırıyor.

Fakat sanmam; “Öcalan iyi, yerli ve milli de kötü olan uzantıları, yani HDP, Demirtaş filan” demeye getiriliyor olamaz herhalde.

AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın, İstanbul’da HDP seçmeninin de oyuna talip olduğu seçimdeydi...

Öcalan’dan siyaseten yararlanılmak istenmiş, muhalefet adayına oy verdirmemek için İmralı’dan mektup getirilmişti.

Sonra da Öcalan’ın lafını dinlemedi diye HDP’ye denmedik bırakılmamış, dış güçlerle emperyalizmin maşası olmakla suçlanmıştı.

Nitekim hesabının, İmralı’daki tarafından Edirne’deki Demirtaş’tan sorulacağı, içlerinin karışacağı da açık açık söylendi.

Kaldı ki daha geçenlerdeydi; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye düşmanları” diye siyasi rakipleri sorulduğunda terslemedi. Bilakis, tanımı doğrular şekilde konuştu. Meral Hanım’ın Bay Kemal’le yürüdüğü, onun da cibilliyetinin belli olduğu, terör örgütünün parlamentodaki uzantısı HDP’yle kol kola girdikleri söylemini tekrarladı.

Binali Bey, daha birkaç gün önce “kökleri dışarıda, yerli milli değiller, teröre göz kırpıyorlar, düşmandan emir alıp dış güçlere umut veriyorlar” şeklinde karalıyordu muhalefeti. Erdoğan’la ekibini sandıkta, seçimle değiştirme aklını da dışardan almış muhalefet, kendi fikirleri değilmiş.

SADAT’tan bilmem kim, “Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapanlara ülkeyi sandıkta teslim etmeyiz” diye esip savurabildi. Sandığa darbe çağrısı olarak algılanınca da ürküp çark etti.

AK Parti Sözcüsü Çelik, bu antidemokratik çıkışı reddediyor.

Yine de sabah akşam “biz bu ülkeyi sokakta bulmadık, bunlara bırakamayız” demekte beis görmüyorlar. Reddettiklerinden daha demokratik bir şey ima edip çağrıştırıyormuş gibi.

“Öcalan’ı iyi, laf dinlemeyen HDP ve Demirtaş’ı ise kötü göstermek için mi o sahne çekildi” şüphelerine, işte bu tip iktidar söylemleri yol açıyor.

Yoksa Öcalan’a yeniden görev düşeceğini, dizideki canlandırmanın buna hazırlık olduğunu, şimdiden tava getirerek yeni rolüne ısındırmayı ve kendisini havaya sokmayı amaçladığını zannetmem.

Yok devenin pabucu!

YORUMLAR (60)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
60 Yorum