Back To Top
Trump’ın yalaka Türk gazetecileri mutlu musunuz?

Trump’ın yalaka Türk gazetecileri mutlu musunuz?

- A +

Bugün Ramazan’ın ilk günü, güzel duygularla merhaba demeyi ne kadar çok isterdim, ama katiller izin vermiyor ki... Kin ve nefret kusan söylemleriyle dünyayı karıştıran, neredeyse İslam’la savaş başlatacak düzeyde tahriklere başvurmaktan çekinmeyen ve aklından zoru olan ihtiyar Amerikalı, sonunda faşist İsrail yönetimiyle birlikte Filistin’de yeni bir katliama imza attı.

İsrail’in 70'inci kuruluş yıldönümünde ABD elçiliğini Kudüs’e taşıyan Trump, törene kızı İvanka Trump ve Yahudi damadı Jared Kushner, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan’ı da gönderdi. Törene ayrıca 4 Cumhuriyetçi senatör katılırken, Demokratlardan hiçbir senatörün katılmaması dikkat çekiciydi. Bu arada her zaman olduğu gibi Avrupa’nın ‘döküntüler ligi’nde yer alan Çekya, Macaristan, Romanya, Avusturya ve Sırbistan ihanet töreninde yerlerini aldılar.

***

Kudüs’ün kalbine hançer saplayan bu durumu protesto eden Filistinlilerin üzerine İsrail askerleri ateş açtı ve silahsız 61 sivil hayatını kaybetti. 448 kişinin gerçek mermiyle yaralandığı vahşi saldırıda ikibine yakın sivil de yaralandı.

İsrail faşizminin insanları katlettiği bu insanlık dışı saldırıların yapıldığı gün ABD Başkanı Trump’ın attığı tweet’te “İsrail için büyük gün. Tebrikler” ifadelerini kullanması, tarihe bir insanlık suçu ve küstahlık olarak geçecektir.

Katilleri artık tanıyoruz, ancak gerek Batı dünyasından, gerekse İslam dünyasından ciddi bir tepki sesinin yükselmemesi insanlık adına utanç vericidir. Avrupa’nın Müslümanlara karşı tavrının yabancısı değiliz de, İslam ülkelerinin bu müptezel hali doğrusu kahredici... Galiba içinde ‘İslam’ kelimesi geçtiği için İslam ülkelerine gerçekte hak ettiğinden fazla bir anlam yüklüyoruz. Ama gerçek şu ki, bu ülkeler kelimenin tam anlamıyla zavallılar sürüsü... Neyse biz lanetledik, ne anlamı varsa...

Esas bu katliam vesilesiyle, Trump’ın başkan seçilişine güzellemeler yapan ve neredeyse kurtarıcı gibi karşılayan Türk medyasının sefaletini de konuşmak gerekiyor. Eminim şerefli Türk medyasının özellikle ağzı dualı yalaka gazetecileri Trump-Netahyahu ikilisinin Filistin’deki katliamlarını gördükçe herhalde çok mutlu olmuşlardır. Alın size Amerikan ‘derin devleti’ne meydan okuyan ‘yerli’ ve ‘milli’ Trump-Netanyahu Katliam Anonim Şirketi...

Gazze’de silahsız sivil gencecik insanların Hitler bozuntusu Netanyahu’nun kurşunlarıyla bir orman gibi kırıldığını gördükçe, Trump’a güzellemeler yapan ve sümüklü böcekler gibi etrafı kirleten ağzı dualı Türk gazetecilerin o utanç verici yazılarını hatırlıyorum ve öfkem bir kez daha bileniyor.

Türk basınındaki Trump yalakalarıyla ilgili kanaatimi abartılı bulanlar olacaktır. Aslında bir açıdan baktığınızda, “Bu sümüklü böceklerin ne anlamı var ki...” diyebilirsiniz. Ama o günleri hatırlayın, Trump’a en küçük eleştiride bulunmak bile neredeyse Türkiye’deki iktidara da karşı olmakla eş anlamlı görünüyordu. Hatta Trump’ı küçültücü ifadeler kullandığınızda ‘hain’ olma ihtimaliniz bile vardı.

Eminim o günlerde Türkiye’deki gazetelerde yayımlanan şu tür yazıları yeniden okuyup hafızalarınızı tazelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız: “Amerika’daki savaş lobisinin Donald Trump’a yönelik kuşatması artık infaz aşamasına vardı. Bunun en açık kanıtı ise 22 Kasım 1963’teki John F. Kennedy suikastına ait belgelerin Trump imzasıyla kamuoyuna açıklanmasıdır.

***

Trump’ın da Kennedy gibi savaş karşıtı ve izolasyonist bir politikacı olması ‘derin devlet’in sabrını taşırmış görünüyor. Dünya kamuoyu, Kennedy’nin SSCB ile nükleer silahlanma yarışına karşı çıktığı ve Vietnam Savaşı’nı bitirmek istediği için savaş lobisi tarafından ‘tasfiye edildiğine’ inanıyor. Trump da denizaşırı savaş ve işgal maceralarından kaçındığından dolayı hedefte.”

Anladınız mı bu yaşlı bunak ne kadar insancılmış... Savaş ve işgal maceralarından kaçındığı için Amerikan ‘derin devleti’ onu infaz etmek istiyormuş... Türk medyasının bu küçük adamları için, Filistin halkının katledilmesi savaş ve işgale dahil değil anlaşılan...

Bir arşiv çalışmasıyla Trump sevdalısı gazetecilerin yazdıklarının bir dökümünü yapsak, eminim hepimizin evlerinin önünü kirletmeye yetecek kadar pislik çıkacaktır ortaya.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2018 02:40
''doğrusu liyakat sistemini kurmaktır.bu olmazsa fetö gider,başkası gelir.siz devlette kamuda yükselmeyi liyakat esasına göre yaparsanız,objektik yaparsanız,yani kişi çalıştığı zaman genel müdür,kaymakam olacağını bilirse fetöcü ayıklamaya gerek kalmaz'' muharrem ince
KARAR OKURU 17 Mayıs 2018 00:55
ne desek boş...yıllar önce abdüllatif şener konuşmuş.2012'de!bugünlerin geleceğini duyurmuş,anlatmış.ama görmeyen görmüyor.suriye'nin parçalanması kötü oldu.en mantıklısı orada esadı desteklemek.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 13:58
hillary clinton seçilseydi ortalık güllük gülüstanlık olacaktı.. buna kim inanır ?milletden çaldıkları paraları hillary e yatıran fetöcüler ...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 12:21
Hiç unutmuyorum bir akılle evvel gazeteci pelikan Müslüman ülkelere kötü ama bize iyi olacak diyebilmişti iş adamı olduğu için ülkemizin önemini takdir eder
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 14:26
0
Nedir bu pelikan?
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 20:32
0
Pelikanlar, bazı AKPlilerin ayağını kaydıran diğer AKPlilerdir. Bkz. google - Pelikan dosyası.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:02
Sabah'ın kadın yazarlarından biri, Trump seçildikten sonra Trump karşıtı cepheyi kıyasıya eleştirirken şöyle demişti: "ABD'nin ülke dışında her tür hukuksuzluğa imza attığı günler geride kaldı." Özgüveni anlardım da, Trump'a duyulan bu yüksek güveni hiç anlayamamıştım. Son aylarda yalaka medyada "Trump derin devlete teslim oldu" şeklinde kıvırtmalar var. Trump en başından beri ırkçı söylemlere sahip ama birileri Trump'ı destekleyin demiş herhalde. Eğer öyle değilse bu "körlükle" nasıl köşe tutup maaş alabiliyorlar, hayret.
sorgulayıcı 16 Mayıs 2018 10:06
Duruşlarını anlık menfaatlerine göre ayarlayan ağzı dualı gazeteciler aynı zamanda pozisyonlarını sağlama almak için abarttıkça abartıyorlar ve her şeyi üst akla bağlıyorlar. Hırsları üç gün sonra şartların değişeceğini ve rezil olacaklarını görmelerine engel oluyor. ama bunlar için dün yok. yarın var ve yarın ne kazanacakları önemli. Tramp'la ilgili yaptıkları güzellemeleri dün gibi hatırlıyorum. neredeyse mütedeyyin bir Müslüman ilan edeceklerdi. ama öyle büyük bir manevra kabiliyetleri var ki okumasam da bugünlerde Tramp'a en ağır saldı
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 05:30
"Trump’a en küçük eleştiride bulunmak bile neredeyse Türkiye’deki iktidara da karşı olmakla eş anlamlı görünüyordu. " O zaman beklenti Kurtlere gun yuze gostermemekti. Trump, Iran ile beraber olup Kurtleri aclikla terbiye ediyordu. Zavalli Filistinlilerin durumu kimin umurunda ki. Hep turubunler. Allah Kurt ve Filistinlilere yardim etsin.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 09:31
5
Sen ne diyon gardaş. Onu bunu ayıranmı var. Gül gibi geçinip gidiyoz. Hepimiz kardeşiz. Pyd, pkk, ypg yani batı uşakları, amerikan postalı yalayan hainler hariç.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 09:42
3
Allah kürtleri ypg zulmünden kurtarsın.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 14:37
1
Trump gelmeden önce dahi İran'a düşmandı. İran ile beraber ne zaman oldu?
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 02:39
Sayın yazar ağzı dualı Trump yalakalarını iyi yerden yakalamışsınız. Anlaşılan canları çok sıkılmış trolcüklen, devam...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 02:16
Yaa sizin yaptığınız da iş mi yani. Amma saçmalık. Filistinli can, vatan derdinde siz ise gazeteci hasımlarınızdan intikam peşinizdesiniz. Gazetecisi de böyleyse bu ıslamcı, muhafazakar ya da liberal muhafazakarların. Yazık yaa....
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 04:24
34
2:16, Aynen katılıyorum. Bu nasıl bir kuyruk acısıdır? Her işte akıllarına geliyor...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 05:18
2
Filistinli vatan derdinde de Yenikapı'ya milleti toplayanlar ne derdinde? Biraz da onlara bakalım.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:04
0
05:18 Ver mehteri, gelsin oylar. Politikacı bunu da oya tahvil eder merak etmeyin.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:11
29
5:18, İsraile karşı miting yapılması gücüne gitmiş.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 12:33
0
11:11 Mavi Marmara mağdurlarının İsrail'e açtığı davayı kim kapattı? İsrail'i elbette lanetleyeceğiz ama o mitinge giderken yukarıdaki soruyu da sor kendine.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 02:15
Muhalefetin sunduğu, İsrailile ticari anlaşmaların iptali ve durdurulması talebi mecliste akp ve mhp oyları ile reddedilirken. İsrail bugün türkiyeden tarım ilaçları alım anlaşmasını durdurdu. Bilgilerinize
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 08:44
19
Filistin de İsrail'le ticaret yapıyor. Bilin istedim.
mazag 16 Mayıs 2018 02:04
Tümokurlara hayırlı ramazanlar dilerken. Yapılan zulmü kınıyor ve zulme uğrayan insanlara Allahtan yardım diliyorum. İki yüzlüinsanlardan umudum kalmadı. Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 01:55
Evet sayın yazarın bahsettiği .KÎT gazetesi bakalım ne byazacak...Yine çakal gibi üste mı çıkacaklar... Özellikle Panter Mehtap. ..neler zırvalayacak.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:07
0
Omurgalı canlıların solunum sistemini yazsalar iyi olur artık.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 14:05
0
Onların verecek cevapları hep vardır
Sinan 16 Mayıs 2018 00:53
Hangi mahallede yaşar, neyle beslenir o Trump yalakası yazarlar ? Onları millet önünde teşhir etmek gerekmez miydi ? Hoş teşhir etseniz ne olacak, onlar o yüzsüzlük ve utanmazlıkları ile bir yolunu bulup biz zaten demiştik bile derler. Yüreğinize ve kaleminize sağlık kardeşim.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 00:25
Bütün Batıcılar, Batıyı yere göğe sığdıramayanlar, gelişmiş medeniyetinizin geldiği son nokta...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 00:20
Sayın yazar İsrail yeni mi terörist oldu Onları bu terörist haliyle Oecd ve Nato'da temsil hakkı veren bu hükümete hiç mi sözünüz yok?
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 00:19
Yandaş medya Trump güzellemelerini kendi özgür iradesiyle mi yazdı? Yoksa bunları iktidar böyle istediği için mi yazdı? Saadet partisinin basında Hdp'nin ise meclise sundukları İsraille yapılan ticari, enerji ve askeri anlaşmaların iptali veya dondurulması önerisi Akp ve Mhp oylarıyla reddedildi. Akpnin bu saatten sonra filistin için miting yapmasına gerek kaldı mı? Mitingi yapacaksan anlaşmaları iptal etmesen de dondur bari!!! Aslında Trump bu kararı 8 ay önce aldığında bütün "islam " ülkeleri Abd ve İsraille ticari ilişkilerini o zamandan beri dondurmal
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:16
0
İkinci soruyu ben de defalarca sormuştum. Hep bir ağızdan güzellemeler yapıyorlardı. Clinton daha mı iyiydi? Bence asla! Ama Trump'ın ABD tarihinin göreceği en müptezel politikacı olacağı da ayan beyan ortadaydı. Bütün söylemleri kaba, ırkçı ve cinsiyetçiydi. At gözlüğünü takıp onu destekleyenler bugün utanır mı sizce? Benim tavsiyem "yine kandırıldık" demeleridir. Alıştık nasıl olsa.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 14:40
7
Pardon israil'in suçunun cezasını neden Türk ihracatçı çeksin?
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 18:55
0
14:40 bilgisiz fikir nedir diye sorsaydılar sizin yorumu örnek gösterirdim. Hiç kimse ihracatçı israile mal satmasın demiyor!!! Mal almayalım diyor. Değeri 70-80 milyar doların üzerinde olacağı basında ifade edilen İsraille yapılan doğalğaz anlaşmaları rafa kaldırılsa yeter...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 19:49
0
Ticareti kesicez madem, her gün suriyede katliam yapan Rusya, ABD vs İran'la da keselim. İsraile satalım ama almayalım, ne güzel çözüm.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 00:08
O ağzı dualı gazeteciler şimdi de Trump'ı lanetleyip, Yenikapı'ya toplaşın çağrısı yapıyorlardır. Kendine müslümanım diyen çoğunluğun hali bu, rüzgar ne yönden eserse.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:18
0
Ar damarı bir kere çatlamaya görsün. Ne mide bulandırıcı bir dönemden geçiyoruz yahu!
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 00:07
Bu soruyu top yekun Batı yalakalarına sormak lazım.
külyutmaz 16 Mayıs 2018 00:03
"Amerikan derin devleti" ,Trump sevgisi , Soros'un gizli planları Hillary Clinton'un da karıştığı çocuk tacizi söylentileri...bunun gibi şeyler biliyorsunuz Putin'in maaşlı trolleri ve şu Facebook olayıyla dünyaya pompalanmış uyduruklar.Bunları yutanlar kim ? bir sürü var da ilk aklıma gelen Haşmet Babaoğlu.Bir de sanki bütün bunlar kendi buluşlarıymış gibi kendilerinden emin yazmazlar mı? İlahi Haşmet Abi biraz dikkat:)
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 11:27
0
Gazetem olsa hiçbirini kapıdan bile sokmazdım. Şu Kabataş yalanının videosunu izledim diyenler bile vardı. Korkunç yalanlarla iktidara oy topladılar bunlar. Müslümanmış, muhafazakarmış...! Tarih yazacak bu iğrençlikleri ve torunları bunları okurken utanacaklar.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2018 19:50
4
Gazeten olsa hiç biri dönüp bakmaz zaten.
cevat karakalem 15 Mayıs 2018 23:48
Olay Trump v.s.'nin cok otesinde. Israil nasil bu cureti gosterebiliyor, acikca insanlari katlediyor ve bundan sorumlu tutulmayacagini biliyor. Artik yeter !
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN