04.04.2020  08:30
KAYNAK: 
MELBOURNE/AA

Avustralya'da koronavirüs ölümleri arttı

Avustralya'nın Canberra ve Melbourne kentlerinde iki kişinin daha koronavirüsten hayatını kaybetmesi ile ölü sayısı 30'a yükseldi.

+
-

Avustralya Başkent Bölgesi Sağlık Şefi Kerryn Coleman ve Victoria Eyalet Sağlık Bakanı Jenny Mikakos tarafından yapılan açıklamalara göre, Kovid-19’a yakalanan 80’li yaşlardaki erkek hasta başkent Canberra’da, 70’li yaşlardaki kadın hasta Melbourne’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

TOPLAM VAKA SAYISI 2 BİN 529

Yaşanan can kayıplarıyla birlikte Avustralya genelindeki koronavirüsten ölenlerin sayısı 30’a çıkarken, 280 binden fazla kişiye yapılan testler sonucunda Kovid-19 nedeniyle hastalananların sayısı 5 bin 529’a ulaştı.

"HER BİRİMİZ BİR HAYATI KURTARABİLİRİZ"

Kovid-19’un yayılmasına karşı alınan tedbirlere uyarak evde kalan Avustralyalıların binlerce kişinin hayatını kurtardığını dile getiren Avustralya Federal Sağlık Bakanı Greg Hunt  "Her birimiz bir hayatı kurtarabiliriz ya da herhangi birimiz yanlış bir şey yaparak bir hayatı riske atabiliriz." ifadelerini kullandı.

Hunt, virüse karşı verilen mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için, Avustralyalıların alınan önlemlere uymalarının önemli olduğunu belirtti.

DİĞER HABERLER
28 ŞUBAT'IN PAŞASI SESSİZCE DEFNEDİLDİ
Dilek hemşireye umut olalım
Demokrasi ve Özgürlükler Adası nerede?
27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Darbe nasıl gerçekleşti?
Adnan Menderes neden idam edildi ve mezarı nerede?
Belediye meclislerine de başkanlık modeli
Kadir Şeker'in tutukluluğuna devam