Back To Top
Gazze'de 'dönüş yürüyüşü' gösterileri ertelendi

Gazze'de 'dönüş yürüyüşü' gösterileri ertelendi

Gazze\'de \'dönüş yürüyüşü\' gösterileri ertelendi
- A +

Gazze'de yapılması planlanan 'dönüş yürüyüşü' gösterileri güvenlik gerekçesiyle ertelendi. Netanyahu, önceki gün Gazze'ye yeni bir saldırı düzenleme tehdidinde bulunmuştu.

Gazze'de Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Ablukayı Kırma Yüksel Ulusal Komitesi, Gazze sınırında yapılması planlanan gösterileri ertelediğini duyurdu.

Komite tarafından yapılan açıklamada, güvenlik alanında yaşanan tehlikeli gelişmeler ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'ye yönelik kapsamlı saldırı tehditleri nedeniyle cuma günü düzenlenmesi planlanan gösterilerin ertelenmesine karar verildiği belirtildi.

Söz konusu kararın, İsrail'in siyasi çıkarlar elde etmek pahasına Filistin halkını yalnız bırakma girişimlerini boşa çıkarmak amacıyla alındığı ifade edilerek 'düşmanla savaşın meşru haklar geri alınıncaya kadar' devam edeceği vurgulandı.

NE OLMUŞTU?

Netanyahu, önceki gün Gazze'ye yeni bir saldırı düzenleme tehdidinde bulunmuştu.

Filistinliler, Gazze Şeridi'nin doğusundaki İsrail sınırında 30 Mart 2018'den bu yana her cuma "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

GAZZE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN