27.01.2020  06:31

Nijerya'da camiye çifte saldırı

Nijerya'nın Borno eyaletinde sabah namazı için toplanan cami cemaatine bombalı saldırı düzenlendi. 2 kadın cami önünde üstlerindeki bombayı patlatması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı.

+
-

Nijerya'da bir camiye düzenlenen çifte intihar saldırısı gerçekleştirildi.

Yerel Channel televizyonunun haberine göre, Borno eyaletinde sabah namazı için toplanan cami cemaatine bombalı saldırı düzenlendi.

2 KADIN KENDİNİ PATLATTI!

Kimliği henüz tespit edilemeyen 2 kadının eyaletin Gwoza bölgesindeki cami önünde üstlerindeki bombayı patlatması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı.

Saldırganların hafta sonu Gwoza emirinin sarayında düzenlenen düğün sırasında bölgeye sızdığı tahmin ediliyor.

SALDIRIDA BOKO HARAM ŞÜPHESİ

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken Boko Haram örgütünden şüpheleniliyor. Saldırı sonrası güvenlik güçleri bölgede önlemlerini artırdığı kaydedildi.

Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın 2009'dan bu yana yaptığı kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi. Örgütün Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi yaşamını yitirdi.

ABUJA/AA

 

DİĞER HABERLER
'İnfaz düzenlemesi ayrımcılıklar içeriyor'
Burhan amcadan iyi haber
Meclis'i maske ile yönetecek
İnfaz Yasası HDP tarafından protesto edildi 
PTT'den ücretsiz maske nasıl alınacak?
Erdoğan'ın dava açtığı Portakal'ı savundu
Ankara'da nakit yardımı başladı