Back To Top
ABD devi Türk şirketi satın aldı

ABD devi Türk şirketi satın aldı

 - Son Güncelleme: 16.04.2019 Salı 16:00
ABD devi Türk şirketi satın aldı
- A +

New York'ta halka açık olan enerji yönetim şirketi Eaton Corp. Ulusoy Elektrik'in ana ortaklarına ait hisselerini satın almak için yaptığı görüşmede son aşamaya gelindi. Ulusoy Elektrik'in, Eaton Industries'e devri gerçekleşirken, yeni ortak zorunlu pay alım teklifi için SPK'ya başvuracak.

Ulusoy Elektrik’in toplam ödenmiş sermayesinin yüzde 82.28’ine ve şirketin toplam oy haklarının yüzde 90.15’ine denk gelen payının Eaton Corporation grup şirketi olan Eaton Industries’e devri gerçekleşirken, yeni ortak zorunlu pay alım teklifi için SPK’ya başvuracak.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, pay devir işleminin tamamlanması sonucu ortaklar Sait Ulusoy, Akgül Ulusoy, Kubilay Hakkı Ulusoy ve Enis Ulusoy’un şirket sermayesinde herhangi bir pay sahipliğinin kalmadığı belirtilerek, Eaton Industries’in şirketteki pay sahipliğinin şirketin toplam ödenmiş sermayesinin yüzde 82.275’ine ve oy haklarının ise şirketin toplam oy haklarının yüzde 90.153’üne yükseldiği ifade edildi.

Ulusoy Elektrik’teki ortaklık oranı yüzde sıfırdan yüzde 82.275’e ulaşan Eaton Industries, kalan B grubu paylara ilişkin zorunlu pay alım teklifi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunacak.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN