Back To Top
YHT'de Business Class indirimleri kaldırıldı

YHT'de Business Class indirimleri kaldırıldı

 - Son Güncelleme: 16.01.2020 Perşembe 15:21
YHT\'de Business Class indirimleri kaldırıldı
- A +

TCDD, öğretmen, öğrenci, engelli ve TCDD çalışanlarının 'business class' indirimlerini kaldırdı. Düzenlemenin ardından business class bilet fiyatlarında da artış bekleniyor.

TCDD Taşımacılık, genelde iş insanlarının tercih ettiği 'business class' vagonlarda öğretmen, öğrenci, engelli ve TCDD çalışanı tüm gruplara yönelik indirimleri kaldırdı.

Habertürk'te yer alan habere göre, TCDD, yeni yılla birlikte business class vagonlarda, YHT'lerin hizmete sunulduğu günden bu yana süregelen indirimlere son verdi.

3 Ocak itibarıyla kaldırılacak olan indirimler şu şekilde:

Gençler (13-26 yaşları arası) yüzde 15,
Öğretmenler yüzde 15,
En az 12 kişilik grup yolcular yüzde 15,
60-64 yaş arası yolcular yüzde 15,
Yerli ve yabancı basın kartı sahipleri yüzde 15,
TCDD personeli yüzde 20,
Çocuklar (7-12 yaş arası) yüzde 50,
65 yaş ve üzerindeki yolcular yüzde 50.
Engellilere yönelik indirimler

YHT ile Ankara-İstanbul arası business class vagonlarda indirimlerin kaldırılması sonrasında yemekli-yemeksiz bilet fiyatları ise şöyle:

Anadolu yakası: Bir kişi yemeksiz 125, yemekli 155 TL
Avrupa yakası: Bir kişi yemeksiz 140.50 TL, yemekli 170.50 TL.

SADECE GİDİŞ DÖNÜŞTE İNDİRİM

TCDD kaynakları, business class vagonlarda sadece gidiş-dönüş bilet satın alınması durumunda yüzde 15 indirim yapıldığını, tüm kesimlerin business class'ta tam bilet bedeli ödeyerek seyahat edebileceğini söyledi. Kaynaklar, diğer vagonlarda var olan indirimlerin ise devam ettiğini kaydetti.

TCDD'nin ayrıca business class vagonlarda sunulan hizmet kalitesini de artırmayı hedeflediği öğrenildi. Bu kapsamda, yolculara plastik yerine çelik çatal-bıçak verilecek. Servisler, tepside porselen tabak içinde yapılacak. İhale hazırlıkları sürüyor. Bu düzenleme sonrasında ise business class bilet fiyatlarının da belli bir oranda artması bekleniyor.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN