24 gün sonra sahip çıktı

24 gün sonra sahip çıktı

Suç örgütü lideri Peker’in iddiaları karşısında uzun süre sessiz kalan Cumhurbaşkanı, Bahçeli’nin İçişleri Bakanı’na güçlü şekilde sahip çıkmasından sonra sessizliğini bozdu. Erdoğan “Sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı” dedi. Soylu’ya tam destek verdi: Hedef büyük Türkiye. Suç örgütleriyle mücadelesinde yanında olacağız. Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmeyeceğiz.

Türkiye’nin gündemi Peker’in iddialarıyla, vahim suçlamalarıyla ısındı. Mafya-siyaset-ticaret eksenindeki ifşaatların ardından İçişleri Bakanı’nın da dahil olduğu karşılıklı suçlamalar, açıklamalar yapıldı. Yargının harekete geçmesi için beklenti oluştu.

Hassas süreç Cumhurbaşkanı’nın yaklaşımına kilitlendi. Bahçeli ve Perinçek’in Soylu’ya destek çıkışlarının ardından benzer tavır gösteren Erdoğan “Kimin terör örgütleriyle, çetelerle yürüdüğünü millet görüyor” ifadesini kullandı.

‘BOŞUNA UĞRAŞMAYIN SİZE BURADAN EKMEK ÇIKMAZ’

Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı’ diyen Erdoğan şöyle devam etti: Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanı’nı hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan huzurdan duyulan rahatsızlık var.

Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. Suç örgütleriyle mücadelesinde yanında olacağız. Bay Kemal, Bay Meral size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın.

Sedat Peker’in iddiaları sonrası yapacağı açıklama merak edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’nin ardından 24 gün sonra İçişleri Bakanı Soylu’ya sahip çıktı. “Yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedef İçişleri Bakanımız değil, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası” diyen Erdoğan İYİ Parti lideri Akşener’i ‘Netanyahu’ benzetmesi üzerinden hedef gösterdi: Gelin hanım beni Netanyahu ile aynı kefeye koyup memleketime gidiyor. Orada ona güzel bir ders veriliyor. Yine dua etsin ki gelin hanıma çok ileri gitmeden ders verdiler. Bu daha bir. Daha neler olacak neler, dur bakalım. Bunlar iyi günler.

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sedat Peker’in iddiaları sonrası tartışmaların odağında olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya MHP lideri Devlet Bahçeli’den sonra sahip çıktı. Erdoğan, eski başbakan Binali Yıldırım’a da destek verdi. Erdoğan, Soylu’ya destek verdiğini şu sözlerle dile getirdi: “Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminde duyulan bir rahatsızlık var.

Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle de mücadelesinde İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız, yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara bakmak yeterlidir. Binali Yıldırım’ın da oğlu üzerinden hedef alınması asıl niyeti gösteriyor. Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz.

HSYK AÇIKLAMASI

Adaletin temelinde de dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak vardır. Yargının dışa bağımlılığı nedir? Darbe girişimlerinin aparatı olan bir yargı dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik. Dün parlamentomuzda gayet güzel bir seçim gerçekleştirildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu, parlamentomuzu oluşturan milletvekillerimizin iradesiyle tecelli etmiş oldu. HSYK adaylarının belirlenmesinde uzlaşmayı öne çıkaran siyasi partilere ve milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bu uzlaşma tablosu yeni anayasa çalışmaları için de memnuniyet vericidir.

4. YARGI PAKETİ YOLDA

Reform çalışmalarımızda ilk sıraları adaletin tecellisini sağlayacak çalışmalara ayırarak milletin sesine kulak verdik. 3 yargı paketini kanunlaştıran meclisimiz çok önemli yeniliklerin hayata geçmesini sağlamıştır. 4. yargı paketi de meclisimize sunulacaktır. Bu paketle ceza yargılamasında güvenceleri artıran önemli yenilikler getirmektedir.

Hemen ardından 5. yargı paketi için kolları sıvıyoruz. Sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi hukuktan başka sistemin geçerli olmadığı seviyeye getirdik. Özellikle uyuşturucu suçlarıyla mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Sadece son 3 buçuk yılda 530 binin üzerinde operasyon yapılarak 750 bine yakın şüpheli gözaltına alınmış ve 85 bini tutuklanmıştır.

BAY KEMAL, MERAL...

Bay Kemal, Bay Meral size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemize getireceğiz. Yalanlarına karşı gereken cevaplar verilmiştir. Tarafların başvuruları üzerine her şey yargı tarafından araştırılacak.

Ülkemizi suç örgütleri üzerinden hem içeride hem uluslararası alanda kıskaca almak ve bundan siyasi sonuçlar üretmek peşindeler. Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023’tür. Kendini kullandırmaya, ülke düşmanlarının değirmenlerine su taşımaya bu kadar gönüllü bir muhalefetin olduğu yerde terör örgütlerine de çetelerine de gün doğuyor.

İKİZDERE PROVOKASYONU CEVABI: AKŞENER, BU DAHA BİR NELER OLACAK NELER

İYİ Parti lideri Akşener’e ‘Netanyahu’ benzetmesi üzerinden yanıt veren Erdoğan “Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor ve onun ardından da memleketim Rize’ye gidiyor. Ve gelin hanıma memleketim Rize’de gayet güzel bir ders veriliyor. Nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım.

Burası Rize. Sen Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip, onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak olan budur. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini adabını gösterir. İkizdere yetmedi bir de Çayeli’ne gitti. Orada da gerekeni yaptılar. Ondan sonra Trabzon’a gitmeye kalktın. Trabzon’da da hiç meydana çıkmadan hemen uçağa geçip Ankara’ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak neler, daha dur bakalım. Bunlar iyi günler” dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (15)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
15 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN