Akıllı telefon fiyatları uçunca vatandaş kendi çözümünü buldu! Sadece 500 TL, talebe yetişemiyor!

Akıllı telefon fiyatları son dönemde cep yakarken, yeni telefon ihtiyacı olan vatandaşlar tuşlu telefon modellerine yöneldi. Uzun yıllardır telefon satıcılığı yapan bir esnaf, artan talep üzerine tuşlu telefon getirdiğini ve insanların bu modellere ilgi gösterdiğini söyledi. İşte, tuşlu telefon fiyatları...

Yüksek enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akıllı telefon fiyatları fahiş oranda zamlandı. Bir akıllı telefon için bugün en az 5 bin TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Hal böyle olunca yeni telefon ihtiyacı olan vatandaşlar da fiyatı ortalama 500 TL olan tuşlu telefonları tercih etmeye başladı.

ucuz-akilli-telefon-nereden-alinir.jpg

"VATANDAŞIN YENİ AKILLI TELEFON ALACAK GÜCÜ YOK"

Osmaniye'nin merkez ilçesi Alibeyli Mahallesi Cevdet Sunay Caddesi'nde 25 yıldır cep telefonu satışı ve tamiri yapan Menderes Kadıl, son dönemde tuşlu telefonlara yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Vatandaşların akıllı telefon alamadığını belirten Menderes Kadıl, şunları aktardı:

"Esnaf eskiden sıfır cihaz alırdı şu anda tuşlu telefonlara döndü. Şu tuşlu telefonları bile tamir edip kullanan insanlar var. Cebinde 100 lira 200 lira olmayan insanlar geliyor, 100 liraya, 150 liraya zorla tuşlu telefon alıyor bırak akıllı telefonları. Diyelim ki sıfır cihaz alacak, adamın nerede 60 bin lirası var, 58 bin lirası var?

"HEP TUŞLU TELEFON ALMAYA GELİYORLAR"

60 bin lira verip yani alamıyor, bütçesi yetmiyor, yetse bile 2 gün sonra geri satmak zorunda kalıyor. 60'a aldığı telefonu satınca ne oluyor, piyasa alt üst oluyor. Şu anda esnaf kan ağlıyor, biz de kan ağlıyoruz müşteriler 'tuşlu telefonun var mı' diyor.

Adamın akıllı telefonu var bozulmuş yaptıracak gücü yok. Şu anda hep tuşlu telefona dönüyor, normalde biz bunları satmıyorduk getiriyoruz şu anda, sipariş üzerine getiriyoruz geliyorlar müşteriler tuşlu telefon alıyorlar"

TUŞLU TELEFON FİYATLARI NE KADAR?

İnternetteki alışveriş sitelerinde bugün tuşlu telefon fiyatları 300 TL ile 800 TL arasında değişiyor. Tuşlu telefon satın almak için ortalama 500 TL bütçe ayırmak yeterli.

tuslu-telefon-fiyatlari.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN