Bahçeli Kılıçdaroğlu'na 'Togg' için böyle seslendi: Siparişini vermek için de şimdiden kuyruğa gir

MHP lideri Bahçeli, TBMM'deki grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yerli otomobil Togg için seslendi. Bahçeli, ''Kılıçdaroğlu, sana bir kötü haber vereyim. Togg’un seri üretimi 2023 yılında başlıyor. Buna şimdiden hazır ol. Siparişini vermek için de şimdiden kuyruğa gir.'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

'ARKA AYAĞIYLA KULAĞINI KAŞIYAN ÇİFTÇİMİZİ BİLEMEZ'

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Dengeli ve dirayetli siyasetimizle 2023'ün yol haritasını hazırlıyoruz. İnançlı mücadelemizde hiçbir şeyi ihmal etmiyoruz. 2023 yılında başarmanın dışında ikinci bir seçenek tanımıyoruz.

85 milyon Türk vatandaşımızın tamamına elimizi uzatıyoruz. Her insanımıza gönlümüzü açıyoruz. Gönül vermedikçe, gönül bulamayacağımızın farkındayız. Milletimize gönlümüzü verdik, ülkemize ömrümüzü adadık.

Köylülerin kredi ekip borç kaldırdıkları dönem sona erecektir. Mazot, tohumluk, gübre, elektrik, ilaç gibi girdiler Cumhur İttifakı'yla birlikte mesele olmaktan çıkacaktır. Arka ayağıyla kulağını kaşıyan çiftçimizi bilemez.

Yorulmamızı bekleyenler, yokuşlarda kalacağımızı düşünenler hayal kırıklığına uğrayacaktır. Yılmamızı gözleyenler emin olunuz ki emeğimizin yerde kalmayacağını millet nezdinden görüp yaşayacaklardır. Boş söze kulak asmıyoruz.

'TÜRK MİLLETİ BAĞIMSIZLIK ONURUNA DÜŞKÜN BİR MİLLETTİR'

Türkiye'mizin her yerinde milletimizle buluşuyor, görüşüyor, dertleşiyoruz. Adım adım 2023, il il Anadolu dedik, herkesle kucaklaştık. Şimdi de Adım adım 2023, köyüm benim sohbet toplantılarıyla milletimizin efendilerinin ayağına gittik. 8 Ekim 2022'den bu yana 451 köyümüzü ziyaret ettik. 4-6 Kasım 2022 tarihlerinde 81 köyümüzü ziyaret etmiş olacağız.

Türk milleti adına 20'nci yüzyılın ilk çeyreğinde asırlık olaylar yaşanmıştır. Bitmeyen savaşlar, dinmeyen kanamalar, azalmayan operasyonlar, çatırdayarak çöken imparatorluk bizim hazin gerçeklerimizden bazıları olarak hala milli hafızalardadır.

Türk milleti bağımsızlık onuruna düşkün bir millettir. Vesayet ve kölelik asla Türk Milleti'nin kabul etmeyeceği durumdu.

''TÜRKİYE YÜZYILI' YENİ BİR MOMENT, YENİ BİR NEFES, YEPYENİ BİR İVME KAZANDIRDI''

1923-1946 tek parti dönemi, 1946-2017 yılları arasında çok partili parlamenter sistem Cumhuriyet'in ikinci evresidir. 2017'den geleceğe açılan üçüncü evresi ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anılacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan Türkiye Yüzyılı beyanı devlet ve toplum hayatımıza yeni bir hedef, yeni bir moment, yeni bir nefes, yepyeni bir ivme kazandırmıştır. Türkiye Yüzyılı çağrısı kızıl elma seferberliği çağrısında tedarik sahasına geçiştir. Kanaatimiz odur ki, Türk milletimize hizmet azmi Türkiye Yüzyılı kavrayışıyla zirveye çıkacaktır.

'ÖRSELENMEK İSTENEN HAK VE HUKUKUMUZUN SEMBOLÜDÜR'

Biz Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'Gelin Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte inşa edelim' davetine icabet ediyor, çağrıya kulak veriyor, buna da hazır olduğumuzu açık yüreklilikle dile getiyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın 17 başlığını hiç kuşku yok ki destekliyoruz. Türk milleti beklenendir, sevilendir, özlenendir, yolu gözlenendir, merak edilendir. Dünyadan Türk'ü ve Türkiye'yi çekip çıkarın geriye hiçbir şey kalmayacaktır.

Türkiye Yüzyılı örselenmek istenen hak ve hukukumuzun sembolüdür. 'Türkiye Yüzyılı' görmezden gelinen hakikat mücadelemizin semeresidir. Türkiye Yüzyılı Türk Milleti'nin yeni bir zafer atılımıdır. Zafer, ümit kaynağının bir çeşmesidir.

'İKİNCİ YÜZYILDA KAÇIRDIĞIMIZ TRENİ BU KEZ BİZ YAPACAĞIZ'

Cumhuriyet'in Birinci yüzyılında treni kaçırdık, İkinci yüzyılında ise kaçırdığımız treni bu kez biz yapacağız. Gecikmeye fırsat vermeyeceğiz ve Türkiye Yüzyılı doğrultusunda hep birlikte ilerleyeceğiz. Zillet ittifakı Cumhurbaşkanı adayının arayışıyla uğraşırken Cumhur İttifakı eserleriyle, hizmetleriyle ve vizyon projeleriyle göz doldurmaktadır.

Bu ittifakta buluşanların alayının aklını toplasanız bir incir kabuğunu dolduramayacaktır. Bunlarda ufuk yoktur, umut yoktur, huzur yoktur. Halktan yana irade yoktur. Hep birlikte düşmüşler bir arka yakında ya bir kuzgun kapacaktır ya da karga. Durumları budur. Zillet millete galip gelemeyecek, Türkiye'nin önünü kesemeyecektir.

'KILIÇDAROĞLU, SİPARİŞİNİ VERMEK İÇİN ŞİMDİDEN KUYRUĞA GİR'

Türkiye’nin hiç şakası yoktur. Üzerimize hesap yapan terör örgütleri akıllarını başlarına alsınlar. Dev artık teknolojik atılımlarla ayağa kalkmıştır.

Kılıçdaroğlu, sana bir kötü haber vereyim. Togg’un seri üretimi 2023 yılında başlıyor. Buna şimdiden hazır ol. Siparişini vermek için de şimdiden kuyruğa gir.

Togg'un banttan indirilme törenine katılarak ortak sevince katıldık. Tek bir fabrika kurulmadı diyerek yalanlarına yenisi ekleyen Kılıçdaroğlu'na diyorum ki zaman bulursan Gemlik'e gitmeyi öneriyorum.

'YERLİ OTOMOBİL YAPAMAZSINIZ DİYENLER TERS KÖŞEDEDİR'

Sayın Kılıçdaroğlu parlak beyinler uzaklarda değil, Ahmet'te ara, Mehmet'te ara, yabancısı olduğun Türk milletinde ara ve mutlaka bulacağını da kafandan çıkarma. Akaryakıt bulunmadığından dolayı 100 metre sonra duran Devrim otomobilinden 61 yıl sonra Türkiye'de hayaller gerçeğe dönüşmüştür.

Yapamazsınız diyenler ters köşededir, üretemezsiniz diyenler uçurumun dibindedir. Satamazsınız diyenler de yakında tel tel dağılacaktır. İnandık ve dedik ki bir Türk dünyaya bedeldir. Türk milletinin karakteri yüksektir, Türk milleti zekidir, çalışkandır.

Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda gizlidir. Atak ve GÖKBEY helikopterlerini, Akıncı, Bayraktar, Anka, hava araçlarını yapmak için emek veren Türk milletidir.

Cumhuriyetin gelecek yüzyılı kuru bir hamasetten meydana gelmeyecektir. 2023 Türkiye Yüzyılı'nın doğumu ve doğruluşudur.

'SİZİ KUDURTMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Sabrınıza sığınarak CHP'li Mersin Belediye Başkanının şu alçak sözlerine cevap vermek istiyorum. Belediyesinde PKK'lıları işe alan bir belediye başkanından başka bir söz duymak mümkün müdür? Teröristler etkisiz hale getirildikçe kuduruyorlar. Sizi kudurtmaya devam edeceğiz.

Sayın belediye başkanı, hasbel kader seçildin ama hasbel kader Akdeniz'e dökülmeyeceksin. Tankımızdan, İHA'mızdan, SİHA'mızdan rahatsız olanlar onursuzlardır. Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan benim aday olmamdan korkuyor' demiş. Korkaklar, Türkiye'yi taşa tutanlardır.

'SAYIN KILIÇDAROĞLU, ÖNCE ADAY OL SONRA KONUŞ'

Sayın Kılıçdaroğlu, davul sende tokmak başkasına, önce aday ol sonra konuş. Bu zihniyet zehirlidir, zillettedir, sözde bir Film yönetmeninin ödül töreninde tabipler birliği başkanı için 'Sırf barış dediği için hapse attılar' sözü zillet ittifakının ana fikridir.

Rezalete barış diyenler barışın yegane düşmanıdır. Doğrudan yana tavır alan, TSK'ya iftira atıldığını haykıran gerçek sanatçımız Burak Haktanır'ın cesareti alkışlanacak düzeydedir, kendisini tebrik etmek boynumuzun borcudur.''

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (12)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
12 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN