14.02.2020  04:54

CHP'de CNN Türk boykotunu delenlere ihraç istemi

CHP, Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek'i CNN Türk boykotunu deldikleri için ihraç istemiyle disipline sevk etme kararı aldı.

+
-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, CNN Türk kanalında programa katılan parti üyeleri Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.

CHP MYK’da CNN Türk'e yönelik boykot kararı alınmış ve partililerin söz konusu kanala çıkması yasaklanmıştı. Karara uymayanların disipline sevk edileceği belirtilmişti.

Kararın ardından CHP üyeleri Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te canlı yayın programlarına katılmaları dikkat çekmişti. Yaşanan bu gelişme üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı Disiplin Kurulu, Ümit Kocasakal ile İrem Çiçek’i kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. 

irem çiçek disipline sevk edildi ile ilgili görsel sonucu

NE OLMUŞTU?

CHP, 6 Şubat'ta CNN Türk'ü boykot kararı aldığını açıklamış, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan "Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kararın, Demirören Grubu yönetimindeki CNN Türk'te sürekli ve kasıtlı olarak parti aleyhine yayın yapılması nedeniyle alındığını açıklamıştı.

 

GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
Çözüm Türkiye'den çıkabilir
İstanbul’da güpegündüz bina kapısı çalındı
Samsun belediyesinden Berna Laçin'e veto
İstifa bilmecesi
Özür dile Aleksey
Erdoğan'a taziye mesajı
'Libya'da şehit' haberi başlarına iş açtı