CHP'li Şener rica etti Nebati tekrar söyledi: Meclis'te 'epistemolojik' konuşma

TBMM Bütçe Komisyonu'nda CHP'li Şener, Bakan Nebati'ye "Sevimli bir cümleniz vardı, epistemolojik kopuş vs. diye, bunu tekrar eder misiniz?" diyerek çağrıda bulundu. Nebati, Şener'in çağrısını yanıtsız bırakmayarak söz konusu cümlesini söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaklaşık bir ay süren 2023 yılı bütçe maratonu tamamlandı. Komisyonun kapanış konuşmasını yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den önce gruplara söz verildi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Nebati'ye, "Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Nebati'yi 90'lı yıllardan beri tanırım. Zaman zaman İstanbul'a gidişimizde hoş, gülecen, sevecen sohbetlerini her zaman dinlemiştik ama uzun zamandır da böyle sohbet ortamında rastlayamıyoruz. Fakat medyaya yansıdı, çok sevimli bir cümlesi vardı 'Heterodoks, epistemolojik' vesaire diye. Sizin o üslubunuzla sizi dinlemek çok büyük zevk olacak. O cümlenizi burada tekrar eder misiniz sayın Bakan?" diye sordu.

Kapanış konuşmasında CHP'li Şener'in sözlerine atıf yapan Bakan Nebati, şunları söyledi:

"Abdüllatif Şener Bey de hakikaten akademik bir dili ilgili yerlerde kullanır, bize de tarihi bilgiler verirdi. Tabii, o zaman yapmış olduğumuz görüşmelerde her türlü klasik ya da ekonomik anlayışların dışında birtakım şeyler yapmamız gerektiğini yani ortodoks politikalar dışında heterodoks politikaları benimsememiz gerektiğini hep beraber çok tartışmış ve bu konularda güzel söylemlerde bulunmuştuk.

Tabii, ortodoks yaklaşımdan heterodoks bir yaklaşıma dönüşmenin bir epistemolojik kopuşa yol açacağı da çok aşikar. Dolayısıyla da bu epistomolojik kopuşun anlaşılabilmesi için 90'lı yıllardan itibaren gerek neo klasik anlayışların, iktisat anlayışlarının değişimlerinin anlaşılması gerekse de toplumla olan ontolojik bağında en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için biz güzel çalışmalar yapmıştık, konuşmalar da yapmıştık diye ben sözüme devam edeyim."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN