Cübbeli Ahmet imam hatip çıkışının ardından şimdi de İmamoğlu'nu hedef aldı: Ona oy verenlerin vebali büyük

Cübbeli Ahmet, Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda İBB Başkanı İmamoğlu'nu hedef aldı. Cübbeli Ahmet, "İstanbul seçiminde ceketimizi koysak alırız zannettiler, Kaftancı kazandı. Ondan sonra içki konulduysa, müslümanlar işten atıldıysa, teröristler alındıysa, bunun vebali oy verenlere vardır. Ekrem bana düşman olmasın." dedi. Cübbeli Ahmet geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında da "İmam Hatip'e, İlahiyat'a gitseydim ne olacaktı? Gidiyor, ateist oluyor, deist oluyor" demişti.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Youtube'daki yeni videosunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. Ünlü, konuşmasında "İstanbul seçiminde ceketimizi koysak alırız zannettiler, Kaftancı kazandı. Ondan sonra içki konulduysa, müslümanlar işten atıldıysa, teröristler alındıysa, bunun vebali oy verenlere vardır. Ekrem bana düşman olmasın." ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet'in açıklamaları şöyle;

"Müslümanların şirketleri var, ama Müslümanlar gafil. Ne yapıyorlar? Nasıl İstanbul seçiminde ceketimizi koyarız alırız diye zannettiler, o yüzden Müslümanların bir kısmı rey vermeye gitmediler, ondan sonra da Kaftancı kazandı. Peki ondan evvel, içki konulmayan yerlere içki konulduysa, şu kadar Müslüman namaza fişlenerek atıldıysa, şu kadar gassal, massal adı altında PKK'lı teröristler alındıysa misal yani bakan bey açıklıyor. Ben bu işlerin mahkemecisi değilim, devletimizin bakanı açıklıyor. Allah ona selamet versin. Uzun ömürle sağlık sıhhat afiyet etsin. Bunları görüyoruz hepimiz haber izliyoruz. Buradaki vebal rey verenlere var mı, yok mu? E tamam, fetvayı siz verdiniz. Ekrem bana düşman olmasın, cemaat veriyor ben ne yapayım. Allah Allah benimle ne uğraşıyorsun yani."

İMAM HATİPLERE AĞIR İTHAM

Ahmet Mahmut Ünlü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında imam hatip liselerine ve ilahiyat fakültelerine yönelik ağır ithamlar yapmıştı. Ünlü konuşmasında, "Ben bütün Müslümanlığımı Mahmut Efendi'ye borçluyum. İmam Hatip'e gitseydim ne olacaktım şimdi bilmiyorum. Benim potansiyelim de olabilirdi. Ağzım laf yapıyor çünkü. Çok tehlikeli bir durum. Biz imanımızı böyle muhafaza ettik. Gidiyor, ateist oluyor, deist oluyor. Abdurrahman Dilipak merkez olmuş diyor, merkez. Allah Resulü inkar merkezleri olmuş bu mektepler. Biz nasıl mekteplerin yanındayız deriz, nasıl destekleriz böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (29)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
29 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN